Lachen op Comic-Con, huilen om Arcane - Afgelopen Weekend
En aan de slag met Neva, Metaphor en Helldivers 2
Heroes Dutch Comic Con vond dit weekend plaats en velen van de redactie zijn daar op visite geweest. Ook kwamen de laatste paar afleveringen van Arcane dit weekend uit en gingen we aan de slag met Neva en Metaphor.
Dunke van Boekel
Ja, het is druk, luidruchtig, vaak nét te warm en er hangt een intrigerend geurtje, maar Heroes Dutch Comic Con blijft iets om naar uit te kijken. Verkleed als Spider-Man (z'n zelfgemaakte pak, zoals je die ziet in Homecoming) trotseerde ik zaterdag de beursvloer en nam ik het op tegen Jacco in een challenge. We moesten allebei binnen vijf minuten de beste cosplay van het evenement vinden maar Jacco heeft keihard vals gespeeld, dus we blijven daar niet al te lang bij stilstaan. De zondag stond vooral in het teken van struinen en alle vette stands leegkopen, en ondertussen proberen niet op te rollen tot een balletje verdriet.
Want mensenkinderen, Arcane seizoen 2 heeft de laatste lading afleveringen gedropt, en die hebben erg veel bij me losgemaakt. Het eerste seizoen was voor mij eigenlijk al praktisch de beste serie ooit gemaakt, en ik denk dat dit seizoen - ondanks het vliegensvlugge tempo - die kwaliteit absoluut heeft doorgezet. De legendarische artiesten bij Fortiche hebben een van de meest visueel verbluffende series ooit gemaakt, en ik kan niet wachten op hun volgende projecten. Het feit dat het schrijfwerk minstens net zo goed is, zegt dus al een heleboel. Ik moet de hele serie nog een keertje kijken om met zekerheid te zeggen of mijn gedachten over de pacing op een rijtje te zetten, maar het moge denk ik duidelijk zijn dat Arcane een one-of-a-kind verhaal is.
Kamal van de Pol
Dit weekend was ik te vinden op Dutch Comic Con in Utrecht. In de eerste versie van m'n Warhammer 40.000-cosplay waar ik de afgelopen maand mee bezig was. De eerste keer werken met EVA foam kwam gepaard met veel vallen en opstaan maar ik ben enorm blij met het resultaat. Het hoogtepunt van het weekend was wel de grote meet van alle Warhammer-cosplayers uit binnen- en buitenland. 34 mensen was veel meer dan ik had verwacht en een van de coolste ervaringen op DCC. Ik ga de komende tijd m'n cosplay finetunen met een goede jas, schouderstukken en meer details!
Jacco Peek
Comic-Con was weer ouderwets lachen! Ik was niet verkleed, maar ging wel als de bliksem op deze speeder bike (zie foto). Qua aankopen heb ik me redelijk in kunnen houden: een Transformers-comic en een Bayleef-plush is de schade. Verder was het weer superleuk om alle enthousiaste cosplayers te zien rondlopen en mensen tegen het lijf te lopen die je al een tijd niet hebt gezien.
Qua games viel het dit weekend wel mee, want ik was vooral ondersteboven van de finale van Arcane. Inhoudelijk ben ik het nog aan het verwerken – het is misschien niet zo perfect als seizoen een – maar het blijft een zeldzaam goede serie. Binnenkort een spoilercast.
Berend Driessen
Dit weekend ben ik voor het eerst naar Comic Con geweest. Mijn doel: Helldivers 2-cosplayers vinden om een foto met ze te maken voor mijn neef die een gigafan is van de game. Hij kon er zelf namelijk niet bij zijn. Het was verrassend moeilijk. Aangezien ik niet had verwacht dat het zo enorm druk zou worden waardoor ik door de bomen het bos niet meer kon zien.
Ik had de hoop zo goed als opgegeven toen het – voordat ik het doorhad – al 17 uur ‘s middags was geworden. Maar toen we met de hele vriendengroep terug aan het lopen waren naar de auto’s zag ik aan de andere kant van de brug opeens twee helden in pak staan. Uiteindelijk heb ik toch nog wat leuke foto’s gemaakt met deze Helldivers. Ze begonnen zelfs muziek af te spelen vanuit hun pantsers. Ik speelde zelf niet eens Helldivers, maar dit vond ik zo gaaf dat ik het spel op dezelfde dag heb aangeschaft. Nu ben ik, samen met mijn neef, aan het strijden voor democratie in het sterrenstelsel. Say hello to DEMOCRACY!
Marcel Vroegrijk
Ik ben dit weekend begonnen aan het gedeelte van Metaphor: ReFantazio dat zich na de demo afspeelt. De rest van het spel dus. Ik speel al een decennium (als het niet langer is) geen turn-based rpg’s meer, maar dat is Metaphor ook amper. Alle acties flitsen zo vliegensvlug over het scherm dat het meer wegheeft van een Devil May Cry of Bayonetta. Ook de set-up van het verhaal heeft me goed te pakken. Laten we hopen dat ik het tot ‘t einde weet uit te zingen, want dit is een game die ik liever niet wil missen.
Verder wilde ik ook eens of al die goede verhalen over Arcane terecht zijn, dus heb ik het eerste seizoen gekeken in drie etappes. Het ziet er erg gelikt uit, maar als je het mij vraagt weet het schrijfwerk de achtbaanrit aan ontwikkelingen niet te dragen. Het voelt wel erg videogamey: een stukje platformen, gevolgd door een cutscene en daarna een bossfight.
Luuc ten Velde
Voor mij geen Dutch Heroes Comic Con dit weekend, want de PlayStation 5 Pro 30th Anniversary Edition kwam binnen op de mat. En met zoveel games om uit te kiezen en een heel weekend voor me heb ik…. Bijna niet kunnen gamen. Alleen op zondagmiddag konden een paar kleine uurtjes gespeeld worden en die uren gingen naar Metaphor ReFantazio. Die draait overigens ook soepeler, want de haperingen zijn minder bij laadschermen en transities. Maar de échte PS5 Pro ervaringen moeten nog komen.
Arthur van Vliet
Ik ben bezig aan een kleine inhaalslag en heb Neva en 1000xresist gekocht. Neva is de mooiste game die ik in m’n vier jaar oled-tv heb mogen aanschouwen. Een visueel kunstwerk. Die andere is ook een kunstwerk, maar van heel andere orde. Games hebben het in zich om op nieuwe, eigen manieren verhalen te vertellen en 1000xresist is er zo eentje – dit is niet filmisch, niet literair, maar game-isch, maar dan met de durf om relevante onderwerpen uit het echte leven te tackelen waar weinig games hun vingers aan durven te branden. Benieuwd hoe het afloopt.