Is Paper Mario: The Thousand-Year Door de beste Mario-RPG? - Afgelopen Weekend
+ een nieuwe televisie
Na een uitgerekt Pinksterweekend zijn we weer terug van weggeweest, maar in die tijd was er natuurlijk genoeg te spelen, lezen en kijken. Hier is de redactie van Gamer.nl zoal mee bezig geweest.
Marcel Vroegrijk
Ik heb vooral Senua’s Saga: Hellblade 2 gespeeld. Wat ik daarvan vind kun je lezen in de review die inmiddels online staat. Daarna ben ik begonnen aan de puzzelgame Lorelei and the Laser Eyes. Het schijnt heel goed te zijn, maar ik zit al bij de tweede puzzel vast. Iets met een jaartal en een rekensom, maar alles wat ik invoer is fout, dus nu voel ik me heel dom. Daar gaat geen notitieboekje tegen helpen.
Erik Nusselder
Ik ben begonnen aan de heerlijk vreemde indiegame 1000xResist. Iedereen op aarde is gestorven aan een vreemde ziekte, maar één iemand was immuun en is er zelfs onsterfelijk door geworden. Zij heeft uiteindelijk een samenleving van haar eigen kloons gemaakt, en door flashbacks zie je wat er nou allemaal is gebeurd. Het is enorm intrigerend en weird, als een Nier Automata-verhaal over de coronapandemie. Ik kreeg de game aangeraden van collega Marcel, die er straks een review over schrijft. Zelf recenseer ik de papieren puzzelgame Paper Trail. Dit weekend heb ik hem uitgespeeld, dus mijn oordeel lees je ook binnenkort!
Michel Musters
Ik heb afgelopen weekend nauwelijks gegamed, maar ben indirect wel met de hobby bezig geweest. Ik heb namelijk wat progressie geboekt bij het creëren van m'n ultieme kantoor en gamekamer. Als ZZP'er werk ik immers thuis en dan is een dedicated plek om te werken en gamen wel zo handig. Ik heb onder andere twee bureaus die ik nog had staan bij elkaar gezet en een LG Oled C3 aangeschaft (eerst eentje van het formaat 42 inch gezien de geringe grootte van de kamer, maar na twee dagen toch ingeruild voor 48 inch en die voelt perfect). De volgende stap is een fatsoenlijke bureaustoel van Herman Miller aanschaffen zodat mijn lichaam ook weer blij met mijn levenskeuzes is, en dan ooit nog een nieuwe game-pc. En dan kabelmanagement. Zo komen we er uiteindelijk wel!
Ruan Moleman
In Sea of Thieves kon je dit weekend eenmalige speciale voyages doen. Daar dachten we eerst niet al te veel over tot we merkten dat het nogal veel geld opleverde. Bovendien beseften we we met een crew van vier zo'n "Gilded Voyage" vier keer konden doen. Dat leverde zondag een recordopbrengst van 700.000 op. Toch smaakte het naar meer en gingen we gisteren nog eens vier Gilded Voyages doen. Het resultaat? 1.6 miljoen in één verkoop en 2 miljoen in totaal over de hele sessie. In mijn 200+ uur heb ik nog nooit zoveel in een sessie verdiend. De weg naar het duurste laagje verf voor een schip (8.250.000) is niet lang meer. Het zou wat zijn als er dit weekend dubbel inkomen is. Oh nee toch...
Dunke van Boekel
Vrijdag had ik ineens zin om een hele slechte game te spelen, dus installeerde ik The Lord of the Rings: Gollum. Dat heb ik ongeveer tien minuten volgehouden, toen mieterde ik die troep weer van de SSD af. Nee, die tijd was beter te spenderen in Minecraft! Als onderdeel van een extreem toffe roleplaying server in het thema van Fallout speel ik Cass Lloyd, een ietwat krankzinnige wastelander met een tavern. Lekker met andere acteurs de wasteland verkennen en leuke scenario's opzetten voor de streamende spelers, ik geniet ervan.
Ook werd er natuurlijk weer Dungeons and Dragons gespeeld! Ik kroop afgelopen zondag weer achter het DM-scherm om twee studenten uit de Strixhaven-campaign op vakantie te sturen. De locatie waar hun tent was opgezet was vlakbij een klein dorpje dat werd geteisterd door een geestachtige ruiter zonder hoofd. Waar komt die vandaan, en hoe los je zo'n probleem op? Het was een avond vol met actie, mysterie en onthullingen die de rest van deze campagne zullen beïnvloeden. Zo'n weekend laat je maar weer zien hoe tof het is om met andere mensen een verhaal tot stand te laten komen.
Jacco Peek
Dit weekend vloog ik naar Stockholm voor Taylor Swift én vergat ik mijn Switch. Desondanks wist ik nog wat uren in Paper Mario: The Thousand-Year Door te vinden, wat verreweg de beste Mario-rpg is die ik heb gespeeld. De verschillende locaties en komisch geschreven personages spannen hier echt de kroon, en dan heb ik nog niet eens het einde van de game gezien. Het is een leeg Switch-jaar, maar het is ontzettend fijn dat deze game er is.