De PS5 Pro is binnen - Alle modellen vergeleken
Gamer.nl
Achtergrond

De PS5 Pro is binnen - Alle modellen vergeleken

Zie je het verschil?

Het mocht even duren, maar de PlayStation 5 Pro is aangekomen! Terwijl we honderden gigabytes downloaden om de eerste games te testen hebben we alle PS5-modellen even naast elkaar gezet.

De Pro is overigens een stukje compacter dan we aanvankelijk dachten. Vergeleken met het oorspronkelijke model is de Pro een stukje minder diep en enkele centimeters korter, en vergeleken met het Slim-model vooral een stukje langer - zie ons vergelijkingsartikel voor de exacte afmetingen.

De PS5 Pro is met 3,1 kilogram merkbaar ook het lichtste model van alle verschenen exemplaren, en valt het uiteraard ook op dankzij het rooster aan weerszijden van de console. Verder is de ervaring van het uitpakken en aansluiten redelijk vergelijkbaar met dat van de andere PS5-modellen: een ietwat dunne doos met een hoes waarin ook de controller, hdmi-kabel en usb-kabel zit inbegrepen.

Hieronder vind je verschillende foto's van de PS5 Pro, en alle modellen met elkaar vergeleken:

PS5 vs. PS5 Slim vs. PS5 Pro

PS5 Pro zonder vs. met disk drive

De review en meer

Het is jullie vast niet ontgaan dat er al verschillende reviews van de PlayStation 5 Pro te vinden zijn, maar we doen hard ons best om zo snel mogelijk een oordeel te vellen over de console. Mochten jullie specifieke dingen willen weten, laat het dan vooral weten in de reacties!

Ondertussen kun je terecht bij ons algemene overzicht met alle info over de PS5 Pro, de verschillen tussen de PS5 en PS5 Pro en het koopoverzicht.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei
Gamer.nl
Nieuws

Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei

Gratis speelbaar op consoles en pc

Op 22 mei gaat de gratis open bèta van Splitgate 2 van start op pc en consoles.

Dat heeft 1047 Games aangekondigd. Eerder werd er al een gesloten alfatest gehouden, maar de bèta komt voor iedereen beschikbaar op PlayStation 5, Xbox Series-consoles, PlayStation 4, Xbox One, Steam en Epic Games Store. Daarbij bevat het spel cross-play op alle systemen.

De open bèta bevat meer dan vijftien multiplayermaps – waaronder twee nieuwe Onslaught-maps voor 24 spelers, genaamd Drought en Fracture – meer dan 25 wapens en meer dan tien modi, waaronder de terugkeer van de geprezen modus Takedown.

De eerste Splitgate verscheen in 2019 en draaide om het gebruik van portalen tijdens de multiplayergevechten. De game werd voor een deel ontwikkeld als een schoolproject en werd uiteindelijk meer dan 22 miljoen keer gedownload op pc en consoles.

Het vervolg draait geheel op Unreal Engine 5. In Splitgate 2 doen spelers mee aan de zogeheten Sol Splitgate League in de toekomst, wat zich uit in vier-tegen-vier-gevechten met een eerstepersoonsaanzicht en zoals gezegd het gebruik van portalen om de vijand te slim af te zijn. Spelers kunnen deze portalen met een geweer creëren.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game
Gamer.nl
Nieuws

Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game

Verkrijgbaar via de Epic Games Store

De mobiele hitgame Flappy Bird is meer dan tien jaar nadat hij offline ging teruggekeerd.

Flappy Bird kwam in mei 2013 uit, maar werd in 2014 'ontdekt' en immens populair - meer dan honderd miljoen mensen speelden de gratis game op smartphones. In de hoogtijdagen van de game verdiende de maker van de game, Dong Nguyen, naar eigen zeggen 50.000 dollar per dag aan in-game advertenties.

In februari 2014, toen de game nog immens populair was, haalde Nguyen de game van zowel de App Store als Google Play Store. Hij voelde zich naar eigen zeggen schuldig over het verslavende karakter van de game. Smartphones die de game nog geïnstalleerd hadden staan werden als gevolg voor hoge bedragen doorverkocht.

Nu is Flappy Bird dus teruggekeerd. Het gaat om een Android-game die op de mobiele Epic Games Store verkrijgbaar is. Vorig jaar bleek al dat de nieuwe versie van de game uitgebracht zou worden door de Flappy Bird Foundation. Omdat dit bedrijf geleid wordt door Michael Roberts, die ook het hoofd is van cryptobedrijf 1208 Productions, was er bij gamers de vrees dat dit een belangrijk element in de nieuwe versie van Flappy Bird zou worden, maar dit blijkt vooralsnog niet het geval. Overigens zijn er ook plannen om de game uiteindelijk terug naar iOS te brengen.

In de game moeten spelers door op het scherm te tikken een vogel in de lucht zien te houden terwijl hij allerlei groene buizen passeert die uit de klassieke Super Mario Bros.-games lijken te komen. De kunst is dit zo lang mogelijk vol te houden.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!