Back to the PUture - Assassin’s Creed: Origins

Het moge namelijk duidelijk zijn dat Assassin’s Creed al veel eerder dan 2017 een feit werd in de game-industrie. In 2007 kwam het eerste deel uit, waarna er vrijwel ieder jaar nieuwe titels in de reeks verschenen. Aanvankelijk was dat een genot, maar naarmate de jaren vorderden werd de formule steeds duidelijker, en voor velen minder interessant.
Na de release van Assassin’s Creed: Syndicate nam Ubisoft een stap naar achteren, en werd er een extra jaar besteed aan de ontwikkeling van het volgende deel: Assassin’s Creed Origins. Zoals de titel al aangeeft richt deze game de schijnwerpers op het begin van de Brotherhood of Assassins, ten tijde van het oude Egypte.
Daarbij werd de gameplay ook flink veranderd ten opzichte van eerdere titels. Waar je eerder in gevechten een paar keer moest pareren en terug aanvallen, draait Origins om meer Witcher-esque actie. Die vergelijking komt ook niet bepaald uit de lucht vallen, gezien deze Assassin’s Creed wat meer is opgezet als een rpg, wat in latere games de norm werd.
Wat je ook van de huidige stijl van Assassin’s Creed vindt, in oktober van 2017 was het als een frisse wind voor de franchise. Edoch, dat betekent niet dat de game direct een meesterwerk is. Wouter beloonde de game met een schappelijke 74 in nummertje 288 van het magazine, en de reden voor dat cijfer lees je hieronder.
Opmerkingen