Header

Metroid Prime-ontwikkelaar werkte ooit aan Portal-achtige game

Retro Studios, de ontwikkelaar van de Metroid Prime-reeks, werkte ooit aan een prototype voor een game die wat weghad van Portal.

Dat werd onthuld in een nieuwe video van DidYouKnowGaming, waarin zelfs vroege beelden van het geannuleerde GameCube-spel werden getoond. De game heette 'Adept' en werd uiteindelijk afgekeurd door Nintendo. 

De vergelijking met Portal komt niet uit de lucht vallen: ook Adept was een first-person puzzelspel, maar in plaats van dat spelers portalen afschieten, gebruikte men in Adept cylinders die verschillende krachten hadden, waaronder teleporteren en verschillende elementen. 

Het prototype werd in zijn geheel gemaakt door Paul Tozour, de programmeur van Metroid Prime 2 en 3. Toen hij de eerste beelden aan Nintendo's Kensuke Tanabe liet zien, was hij echter niet enthousiast. Tozour probeerde Tanabe nog te overtuigen door hem een exemplaar van Portal te overhandigen, maar kreeg te horen dat hij geen cadeaus mocht accepteren. Uiteindelijk mocht Tozour alleen doorgaan met de ontwikkeling als hij de game voor de Nintendo DS zou maken, maar wat hem betrof was dat geen match.

Het levert in ieder geval een interessant stukje Nintendo-geschiedenis op dat tot deze video onbekend was. De video toont ook diverse andere geannuleerde Retro Studios-games, waaronder Raven Blade.