Ubisoft reageert met open brief op controverses rond Assassin's Creed Shadows

Geplaatst: 23 juli 2024 om 13:15
Als een uitgever in de pen kruipt om een heuse open brief te schrijven, dan weet je dat er wat recht te zetten valt. Ubisoft heeft op sociale media nu een boodschap geplaatst over de aankomende game Assassin's Creed Shadows.

De uitgever heeft blijkbaar op wat Japanse teentjes getrapt, want deze brief is speciaal gericht aan de Japanse community. Daar valt ook wel het een en ander recht te zetten: zo moest Ubisoft een vlag verwijderen die ze in de game hadden gebruikt, omdat die van een groep was die gevechten van de Sekigahara Teppo-tai naspeelt, oftewel Japanse infanteristen.

Ook waren niet alle Japanse spelers even blij met de manier waarop er met hun geschiedenis wordt omgegaan. Niet alle details zouden even goed kloppen, en ook de hoofdrol voor de zwarte samoerai Yasuke is met enige scepsis ontvangen. De beste man heeft wel echt bestaan, maar over zijn daadwerkelijke plek in de geschiedenis bestaat discussie.

Ubisoft zegt in de brief dat Assassin's Creed-games nooit helemaal historisch accuraat zijn, en dat dat dus ook niet voor Shadows geldt. "In plaats willen we nieuwsgierigheid losmaken en spelers aanmoedigen om verder te verkennen en meer te leren over de historische setting waar wij door zijn geïnspireerd. Assassin's Creed Shadows is in de eerste plaats ontworpen om een vermakelijke videogame te zijn die een boeiend historische fictieverhaal vertelt in het feodale Japan."

De uitgever biedt wel zijn excuses aan voor het promotiemateriaal waar de Japanse community aanstoot aan heeft genomen. Ongetwijfeld gaat het daarbij ook om bovengenoemde vlag, al wordt dat niet met naam genoemd.

Ook de rol van Yasuke wordt door Ubisoft aangestipt. "Hoewel Yasuke als samoerai wordt neergezet in Assassin's Creed Shadows, erkennen we dat hierover discussie bestaat. We hebben dit zorgvuldig in ons verhaal verweven en samen met onze andere hoofdpersoon, de Japanse shinobi Naoe, die niet zo belangrijk is in het verhaal, bieden onze twee hoofdpersonen spelers verschillende speelstijlen."

Of het Ubisoft lukt om de Japanse spelers niet verder voor de voeten te stoten, weten we op 15 november. Dan komt de game uit voor PlayStation 5, Xbox Series X|S en pc.

View post on X
Erik NusselderRedacteur van Gamer.nl. Houdt veel van RPG's, action-adventures, platformers, point-and-click adventures. Ook van leuke indies. Kan bovendien heerlijk genieten van het spelen van slechte games (al krijgen ze dan wel gewoon een slecht cijfer, natuurlijk). Contact: erik@gamer.nl

Opmerkingen

20

Login of maak een account en praat mee!

V
Vettepijp24 juli 2024 om 07:56

De Japanse gemeenschap is behoorlijk moeilijk over de zeik te krijgen.. Verder gaat het om het hypocriete van DEI richtlijnen. Ooh alles moet inclusief, behalve bij aziaten, dan halen we alle info bij een liegende blanke professor, die de halve japanse geschiedenis wil herschrijven. En ach weet je wat? We pakken dan ook geen japanse protagonist, ww doen een zwarte, en ach, we maken hem gay?? Dat stukje is echt totaal verzonnen en schreeuwt een agenda. Leer nou eens; Als je een spel/film/serie maakt voor iedereen, maak er je eigenlijk 1 voor niemand!

Schanolleke23 juli 2024 om 20:43

Deze game is pure racisme naar Japanners toe. Maar ik kijk uit naar de onbekende blanke stammenleider uit Afrika waar Ubisoft ongetwijfeld een supergame van gaat maken 👍 (bewerkt)

TheRock23 juli 2024 om 19:56

Ah joh, gewoon een draak met een stierenhhoofd er in stoppen die tengere meisjes met cup L en paars lang piekhaar afpaalt, en die Jappannertjes zijn allang weer blij met dat gamepje..

bkmeijer123 juli 2024 om 18:01

Enige waar ik een nihil probleem mee heb is dat ik een historisch persoon kan besturen. Vind het leuker om een fictief personage te spelen dat enkel historische tegenkomt. Maar is dit voor de rest ooit eerder een probleem geweest? Voorgaande ACs waren ook fictieve verhalen. Het zijn verhalen van toen verteld door de lens van nu.

D
Daan-assassin2223 juli 2024 om 17:30

Goed dat ze een excuusbrief hebben gemaakt Maar had nog wel een kleine vraag gaat de lancering door op de 15e van november? Als iemand daar een soort van antwoord op heeft hoor ik het graag

X
XhiangMomo23 juli 2024 om 15:20

Is Ubisoft vergeten dat Aziaten in het westen ook gewoon een minority zijn? Of is de ene minority belangrijker dan de ander?

Patientzero23 juli 2024 om 15:37

Asians worden altijd vergeten omdat ze vaak goed geïntegreerd zijn en weinig overlast veroorzaken. Het is niet eerlijk, maar hoe meer problemen je hebt / veroorzaakt des te meer aandacht je krijgt.

MasterExploder23 juli 2024 om 14:57

Weet je wat het is? Het maakt mij geen klap uit of er nou woke/gay/whatever in een game of film zit... Als de kern van het verhaal/de gameplay maar goed is, dan kunnen dit soort 'details' juist best cool zijn (denk aan House of the dragon, Horizon ZD, TLoU2). Probleem met Ubisoft/Disney/etc bedrijven is dat zij eerst focussen op die woke/ethisch correcte pilaren en daar gaan ze dan een game/verhaal omheen bouwen... En daar word ik gek van. Met Sweet baby inc consultanten en data gedreven business calls krijg je dat, en dan heb je een game zonder 'ziel' die eigenlijk alleen maar ongemakkelijk is. (bewerkt)

NextGenDonkey23 juli 2024 om 17:43

Je slaat de spijker op zijn kop 👍🏻!

T2000.223 juli 2024 om 14:48

Alles is tegenwoordig aanstootgevend. Er moet constant rekening gehouden worden dat n groepering niet over de jank is. Rem op creativiteit als je het mij vraagt.

Biertje-erbij23 juli 2024 om 16:19

Het is juist het tegenovergestelde met aanstootgevend zijn. Ubisoft wil iedere minderheidsgroep maar pleasen die boos kan worden en is daardoor bereid om volledig woke te gaan. De overgrote meerderheid denkt bij het oude Japan gewoon aan een blanke strijder die thuis een Japanse dame heeft zitten en niet aan een zwarte homoseksuele man. En dan verschuilen ze zich achter het smoesje dat die man echt bestaan kan hebben. Zal best, maar het is onzinnig deze voor een setting over het oude Japan te kiezen. Mensen zijn niet tegen donkere mensen of tegen homoseksuele mensen, maar tegen dit soort dingen maar er doorheen drukken.

T2000.223 juli 2024 om 18:47

Daar maak je een punt. Heel dat woke wordt je constant door de strot gedrukt. Hoop dat Rock* hier met gestrekt been in gaat met GTA.

Mr.Doom23 juli 2024 om 14:26

Als het een goede game is ga ik hem gewoon spelen, ik ben alleen bang dat het een slechte of middelmatige game wordt ondanks de controverse. Valhalla en Mirage waren nou niet bepaald de beste delen uit de serie.

T2000.223 juli 2024 om 14:51

Ben er ook bang voor. Trackrecord van Ubi is natuurlijk niet heel goed de laatste 10 jaar. Is allemaal zeer repeterend en gewoon niet leuk naar n paar uurtjes spelen. Hoop met name dat ze het vechtsysteem over nemen van Ghost of... Ziet er verder wel mooi uit volgens mij.

NextGenDonkey23 juli 2024 om 14:23

Ik zie het probleem niet. Ze geven altijd netjes aan in het begin van hun games dat het werk fictief is en gebaseerd is op de geschiedenis en dat het niet historisch accuraat is of iets in die trant.

X
XhiangMomo23 juli 2024 om 15:19

Naast boven genoemde punten gaat het er hierbij ook om dat bij de andere games uit de series de hoofdpersonages gewoon uit het land kwamen, Valhalla je speelt als een echte Viking, die game uit Engeland speel je als echte Londenaren etc. Nu speelt de game zich eindelijk af in Azië waar al lang op gehoopt werd, en dan is het hoofdpersonage niet Japans…? Notabene in de tijd dat Japan hermetisch was afgesloten, naastdat het een vandaag de dag ook nog gewoon een heel hemogene populatie is. Daarnaast de hypocracsie, want lekker woke maar de Aziaten zijn in de westerse wereld ook gewoon een minderheid.

NextGenDonkey23 juli 2024 om 16:57

👍🏻

R
RJTimmerman24 juli 2024 om 03:53

XhiangMomo dat in elke andere game uit de serie de hoofdpersoon uit het land komt is natuurlijk niet helemaal waar. In Assassin's Creed Revelations heb je nog steeds Ezio Auditore, terwijl het zich afspeelt in Constantinopel/Istanbul. Assassin's Creed IV: Black Flag in West Indië geeft ons Edward Kenway uit Wales. In Assassin's Creed Freedom Cry uit hetzelfde gebied zijn we Adéwalé, een Afrikaanse slaaf. Dan heb ik als honorable mentions nog Shay Cormac van Assassin's Creed Rogue en Aveline de Grandpré van Assassin's Creed Liberation. De eerste Iers Amerikaan en de tweede van Franse afkomst. Niet native zoals Connor in Assassin's Creed III, maar goed genoeg voor Amerika in die tijd. En ik snap heus wel wat je bedoelt met dat je in Assassin's Creed Valhalla gewoon een echte Viking bent, maar ik wil toch nog zeggen dat het spel zich hoofdzakelijk in Engeland afspeelt lol. Maar nog los van deze tegenvoorbeelden, de andere hoofdpersoon van de aankomende Assassin's Creed Shadows is wel gewoon Japans dus er is ook een Japanse hoofdpersoon.

Patientzero23 juli 2024 om 13:23

Ergo: We f*cked up, maar wij zijn Ubisoft en zij dus te laat tot dat inzicht gekomen. Het spijt ons echt heel erg en koop vooral alsnog de game ondanks dat we niks gaan doen met jullie commentaar. (bewerkt)

Biertje-erbij23 juli 2024 om 16:21

Ja, dit inderdaad. Bang dat de sales gaan dalen komen ze maar met een halfslachtig excuusje en wat uitleg. Als Ubisoft ooit een Assassins Creed in de Tweede Wereldoorlog af laat spelen kiezen ze ongetwijfeld voor een Duitse non-binaire soldaat die in het Amerikaanse leger mee wil vechten.