GTA 6-fans spotten opvallende verschillen in nieuwe PS5-reclame
PU.nl
Nieuws

GTA 6-fans spotten opvallende verschillen in nieuwe PS5-reclame

Zoek de verschillen.

Er zit GTA 6-materiaal in de nieuwe It Happens on PS5-reclamespot van Sony, en het internet heeft er precies nul seconden over gedaan om de beelden frame voor frame te vergelijken met Trailer 2 uit mei 2025.

Op X was gebruiker DriftRespawn er als eerste bij: de scène waarin Jason achterop Lucia’s cabrio hangt draait nu op volledig scherm in plaats van met letterboxing. De belichting is helderder, Lucia’s wenkbrauwen zijn minder geprononceerd en haar haarkleur neigt meer naar bruin.

De reacties online zijn voorspelbaar verdeeld tussen “downgrade” en “het is gewoon een andere build.” Beide kampen hebben ongeveer evenveel bewijs, namelijk geen enkel. Games veranderen nou eenmaal tijdens ontwikkeling, en de tweede GTA 6-trailer is inmiddels ruim een jaar oud. Met de Extended Look op 27 augustus via Netflix komt er binnenkort sowieso genoeg nieuw materiaal om echt iets te kunnen vergelijken.

De reclamespot zelf is onderdeel van Sony’s bredere It Happens on PS5-campagne. Een minuut lang flitsen Marvel’s Wolverine, God of War Laufey, 007 First Light en basketbalster Giannis Antetokounmpo voorbij in het soort snel gemonteerde beelden waar reclamebureaus patent op lijken te hebben. Sony brengt de campagne ook buiten het scherm, met Wolverine-challengepods in Frankrijk, een Berserker Mode-activatie in Australië en levensgrote Sentinel-hoofden in het Verenigd Koninkrijk, Canada en Spanje.

Maar goed. Minder dan honderd dagen tot de release van GTA 6 op 19 november, en het gesprek gaat over wenkbrauwen. Typisch.