Nintendo klaagt accessoiremaker Genki aan voor Switch 2-lek
Genki toonde een replica van de Switch 2 aan het publiek voor de officiële onthulling
Nintendo heeft een rechtszaak aangespannen tegen accessoiremaker Genki. Zij toonden een met een 3D-printer gemaakte versie van de Nintendo Switch 2 nog voordat de console officieel was onthuld.
Tijdens de Conesumer Electronics Show begin dit jaar toonde Genki (niet te verwarren met de vaste PU-columnist uit Japan) niet alleen accessoires voor de Switch 2 - zoals een oplaadstation voor de Joy-Cons - het bedrijf had ook een replica van de Nintendo Switch 2 meegebracht. Online doken er dan ook filmpjes op van deze replica. Eerder bleek al dat Nintendo advocaten naar de stand van Genki had gestuurd om dit te onderzoeken. De replica van de Switch 2 kwam uiteindelijk nagenoeg overeen met de uiteindelijke versie van de console.
Nu blijkt dus (via Reddit) dat Nintendo Human Things, het moederbedrijf van Genki, in Californië voor de rechter sleept. Het bedrijf claimt dat de Switch 2-replica die het begin dit jaar op CES heeft getoond valt onder misleidende advertenties, en dat het door de vertoning hiervan ook gebruikmaakt van "oneerlijke concurrentie" en het schenden van handelsmerken.
Mocht Nintendo de rechtszaak winnen, dan moet Genki de verkoop van alle producten gerelateerd aan de Switch en Switch 2 stopzetten en mag het bedrijf nooit meer Nintendo's handelsmerken gebruiken. Daarnaast wil Nintendo schadevergoeding ontvangen.
Nintendo benadrukt in de aanklacht dat Genki geen toestemming had om uberhaupt Switch 2-accessoires te maken en te tonen, net zo min als het bedrijf de geprinte versie van de Switch 2 mocht tonen. Genki zou hier ook op voorhand en tijdens de beurs mee hebben geadverteerd. Het bedrijf heeft daarnaast meerdere interviews afgelegd om over de accessoires te praten. Dit alles terwijl de Switch 2 dus nog niet was aangekondigd.
Genki heeft inmiddels ook op de aanklacht gereageerd via een statement op social media. "We nemen het serieus en werken met onze advocaten aan een doordachte reactie. We kunnen het volgende zeggen: Genki is altijd een onafhankelijk bedrijf geweest dat zich richt op het maken van innovatieve game-accessoires voor de community waar we van houden. We zijn trots op het werk dat we hebben verricht, en staan achter de kwaliteit en originaliteit van onze producten."