Sommige uitgevers zijn niet tevreden met gameverkoop op Switch 2
Bepaalde games verkochten minder dan de laagste inschattingen
Sommige uitgevers hebben hun onvrede geuit over het aantal exemplaren van hun games die tot nu toe op de Nintendo Switch 2 zijn verkocht.
Dat blijkt uit een reportage van The Game Business. Volgens dat artikel bestaat 62 procent van alle verkochte Switch 2-games in de eerste week van de Switch 2-release van Nintendo zelf - 38 procent is dus van andere uitgevers. Dit is wel een stijging van de verkoop van third-party games ten opzichte van de launchweek van de eerste Switch, maar niet in verhouding met de grotere hoeveelheid Switch 2-consoles die zijn verkocht.
Ondanks de toename in verkoop van third-party games, doen diverse uitgevers toch (anoniem) hun beklag in het artikel. Eén uitgever meldt bijvoorbeeld dat hun game "minder dan onze laagste inschattingen" heeft verkocht. Buiten Cyberpunk 2077 en Fantasy Life i zouden de meeste games van andere uitgevers dan ook weinig succes hebben geboekt.
Overigens is deze data nog niet meteen reden voor paniek. Het gaat om de releaseweek van Nintendo's nieuwe apparaat, een console die prijziger is dan de eerste Switch en in veel gevallen ook nog eens geleverd wordt met een game in de vorm van Mario Kart World. Daarbij is de Switch 2 backward compatible met duizenden Switch-games, en hebben consumenten dus een groot scala aan games om uit te kiezen. Tel daarbij op dat bijna alle games die andere uitgevers op de Switch 2-release hebben uitgebracht overzettingen van oudere games zijn. Dat neemt niet weg dat games van Nintendo zelf voor veel consumenten de belangrijkste reden zijn om een nieuwe Nintendo-console aan te schaffen.