Smash Bros.-maker brengt ode aan wijlen Nintendo-directeur Satoru Iwata
PU.nl
Nieuws

Smash Bros.-maker brengt ode aan wijlen Nintendo-directeur Satoru Iwata

Een van de laatste video's op Sakurai's YouTube-kanaal

Masahiro Sakurai, de ontwikkelaar van de Smash Bros.-games, heeft een van de laatste video's op zijn YouTube-kanaal gepubliceerd, waarin hij een ode aan wijlen Nintendo-directeur Satoru Iwata brengt.

Satoru Iwata overleed in 2015 aan de gevolgen van kanker. Hij is dertien jaar de directeur van Nintendo geweest. De video richt zich op de werkrelatie die Sakurai met Iwata had. Hij vertelt over zijn eerste ontmoeting met de voormalige Nintendo-directeur toen Sakurai solliciteerde voor een plek binnen ontwikkelaar HAL, waar Iwata aan het hoofd stond.

"Het viel mij op hoe snel hij kon typen", zo blikt Sakurai terug. "Ook zijn glimlach viel mij op. Wanneer hij notities maakte, luisterde of praatte, had hij altijd de meest zorgeloze glimlach op zijn gezicht. Het voelde niet geforceerd, maar een uiting van zijn plezier."

Elders in de video vertelt Sakurai dat Iwata ondanks zijn leidinggevende rol af en toe nog meehielp met gameontwikkeling - zo schreef hij deels de code voor een prototype dat uiteindelijk de eerste Smash Bros. op de Nintendo 64 zou worden. Dit prototype droeg de naam Dragon King: The Fighting Game.

"Meneer Iwata was werkelijk de persoon die mij het beste begreep", zo concludeert Sakurai. "Hij zal vol met deugdzaamheid, meedogenloze werkethos, hij was toegewijd aan het werk en het was een man die de game-industrie voorgoed heeft veranderd." De video kan hieronder worden bekeken.

Sakurai kondigde eerder al aan te stoppen met zijn YouTube-kanaal 'Masahiro Sakurai on Creating Games', waar hij sinds 2022 regelmatig tips geeft over game-ontwikkeling. In 2022 gaf Sakurai overigens ook aan deels met pensioen te gaan, maar eind vorig jaar liet hij weten toch games te blijven ontwikkelen. Hij heeft al meermaals gehint naar een nieuwe Smash Bros.-game, dus fans hopen vooral dat hij daar aan werkt - al is dat op moment van schrijven niet bevestigd.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
De ontwikkeling van Mario Kart World begon in 2017
PU.nl
Nieuws

De ontwikkeling van Mario Kart World begon in 2017

De game werd oorspronkelijk ontwikkeld voor de eerste Switch

De ontwikkeling van Mario Kart World is in 2017 van start gegaan - toen nog voor de eerste Switch-console.

Dat blijkt uit een nieuw Ask the Developer-interview dat Nintendo heeft gepubliceerd. Daarin wordt gemeld dat de ontwikkeling van Mario Kart World ergens eind 2017 begon, toen de ontwikkeling van Arms werd afgerond. De game begon als Switch-spel, maar in 2020 werd besloten dat het een Switch 2-game ging worden. Dit omdat toen gewerkt werd aan de Booster Course Pass voor Mario Kart 8 Deluxe.

Daarbij moesten de ontwikkelaars ook concessies doen als de game op de eerste Switch was uitgekomen: "Het was moeilijk voor ons om alles in de game te stoppen wat we voor ogen hadden. We overwogen om de graphics minder gedetailleerd te maken, de resolutie omlaag te schalen en zelfs om de framerate naar 30 fps te verlagen."

Verder wordt in het interview gemeld dat de soundtrack ditmaal gebruikmaakt van meer echte instrumenten, en dat er meer dan tweehonderd verschillende nummers in de game zitten - allemaal compleet nieuwe nummers. Ook wordt gemeld dat een complete dagcyclus in de game ongeveer 24 minuten beslaat. Verder blijkt dat er in de game in totaal honderd circuits zitten als alle verschillende paden tussen tracks worden meegerekend. In de open spelwereld kunnen allerlei stickers worden gevonden die naar gelieve op de karts kunnen worden geplakt.

Mario Kart World komt op 5 juni exclusief naar Nintendo Switch 2 en gaat 79,99 digitaal en 89,99 euro fysiek kosten, al is er ook een Switch 2-bundel beschikbaar waarbij een digitale code van de game geleverd wordt. Hoewel de game zoals gebruikelijk circuits bevat, zijn die allemaal in een open spelwereld geplaatst die spelers naar gelieve kunnen verkennen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nog meer gameplay van GTA-achtige MindsEye getoond
PU.nl
Nieuws

Nog meer gameplay van GTA-achtige MindsEye getoond

De game komt op 10 juni naar PS5, Xbox Series en pc

Er zijn wederom een tweetal gameplayvideo's van MindsEye, de debuutgame van Build a Rocket Boy, uitgebracht.

Afgelopen weekend viel er ook al gameplay van het spel te zien, en nu zijn er wederom twee video's te bekijken. In de ene video is te zien hoe de speler gedurende de nacht door de open spelwereld rijdt, terwijl de andere trailer vooral schietactie bevat. Beide video's kunnen hieronder worden bekeken.

MindsEye is een verhaalgedreven actie-adventure-thriller gesitueerd in de nabije toekomst. Spelers besturen Jacob Diaz, die een mysterieuze neurale implant heeft en achter de waarheid rondom "AI, high-tech experimenten en ongeregelde militaire macht" probeert te komen. Het spel speelt zich daarbij af in Redrock City.

De game wordt ontwikkeld door Build a Rocket Boy, de studio van voormalige Grand Theft Auto-producent Leslie Benzies. IO Interactive geeft het spel uit. MindsEye wordt gemaakt met dezelfde tools als Everywhere, een online platform waarmee spelers hun eigen levels of complete games kunnen creëren. De studio van Benzies gebruikt Everywhere dus ook om MindsEye te ontwikkelen. Build a Rocket Boy heeft echter benadrukt dat MindsEye een losstaande game is, maar dat er ook nog aan Everywhere gewerkt wordt.

MindsEye komt op 10 juni uit. De game verschijnt zowel fysiek als digitaal op PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc, en kost 59,99 euro.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!