Onderzoek wijst op giftig gedrag bij Crusader Kings-studio Paradox
Gamer.nl
Nieuws

Onderzoek wijst op giftig gedrag bij Crusader Kings-studio Paradox

Er zou sprake zijn van giftig gedrag op de werkvloer bij Crusader Kings-ontwikkelaar Paradox Interactive.

Dat blijkt uit een enquête die in augustus is gehouden onder werknemers van de ontwikkelaar door een Zweedse vakbond en gepubliceerd op de publicatie Breakit. Bijna de helft van de 133 werknemers hebben er aan deel genomen.

Volgens het artikel van Breakit zouden er op de werkvloer pesterijen plaatsvinden, alsmede discriminatie op het gebied van geslacht. Dit gedrag zou vooral gericht zijn op de vrouwelijke werknemers. 69 procent van de vrouwen die hebben meegedaan aan het onderzoek, gaven aan beledigend te worden behandeld. Van de mannelijke deelnemers gaf 33 procent aan giftig gedrag op de werkvloer te ervaren.

De vakbond concludeert dan ook dat dit soort gedrag "systematisch voorkomt en veel te gebruikelijk is bij Paradox". Uit de klachten blijkt ook dat daders op een managementniveau beschermd worden door het bedrijf, waardoor werknemers niet het gevoel hebben zich over de praktijken te kunnen uiten.

De resultaten van de enquête zijn volgens Breakit vorige week gedeeld met de HR-manager van het bedrijf en CEO Ebba Ljungerud. Op 1 september werden de werknemers vervolgens verwittigd van de resultaten uit het onderzoek. Op diezelfde dag trad Ljungerud af als CEO vanwege "verschillende visies over de toekomstige strategie van het bedrijf". Voormalige CEO Fredrik Wester heeft de leiding hervat. Wester laat weten dat het aftreden van Ljungerud niets met het onderzoek te maken heeft.

Paradox is een ontwikkelaar en uitgever uit Zweden en is vooral bekend van games als Crusader Kings, Stellaris en Europa Universalis. Aan Breakit laat het bedrijf weten dat het door een extern bedrijf nog een onderzoek laat doen en daarna actie te willen ondernemen. Ook aan Eurogamer laat Paradox weten niet blij te zijn met de resultaten en na de resultaten van het tweede onderzoek woord bij daad te willen stellen.

Paradox is niet het eerste gamebedrijf dat in opspraak komt in verband met giftig werkgedrag. Vorig jaar kwam de Franse uitgever Ubisoft uitgebreid in de media en eerder dit jaar kwam Activision Blizzard onder een vergrootglas te liggen nadat de staat Californië het bedrijf aanklaagde voor discriminatie en pesterijen op de werkvloer. De staat klaagde ook League of Legends-ontwikkelaar Riot Games aan voor soortgelijke redenen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Sackboy is uit het PlayStation Productions-logo gegooid
Gamer.nl
Nieuws

Sackboy is uit het PlayStation Productions-logo gegooid

Wat betekent dat voor de toekomst van het personage?

Sackboy - bekend van de LittleBigPlanet-games en Sackboy: A Big Adventure - maakt geen onderdeel meer uit van het huidige PlayStation Productions-logo.

Socialmediagebruiker realradec onthulde na het zien van de Until Dawn-film dat Sackboy niet meer in het PlayStation Productions-logo voorafgaand aan de film voorkomt. Voorheen maakte Sackboy nog wel onderdeel uit van dit logo. Andere personages zoals Ratchet and Clank, Astro Bot en Nathan Drake komen nog wel voor in het logo.

Het is op moment van schrijven niet bekend waarom Sackboy niet meer in het logo voorkomt, maar Sony lijkt steeds minder nadruk op het personage en de LittleBigPlanet-franchise te leggen. Zo zijn LittleBigPlanet 3 en alle LittleBigPlanet-dlc vorig jaar uit de PlayStation Store gehaald. Wel is Sackboy: A Big Adventure nog altijd te koop.

Vorig jaar bleek dat Sony-studio Media Molecule, dat de eerste LittleBigPlanet-games heeft ontwikkeld, bijna werd opgeheven tijdens een ontslagronde. Zover bekend werkt de studio inmiddels al een tijdje aan een nieuwe IP, die naar verluidt niet op de meest recente game van de ontwikkelaar, Dreams, lijkt.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Gerucht: Half-Life 3 al van begin tot eind speelbaar
Gamer.nl
Nieuws

Gerucht: Half-Life 3 al van begin tot eind speelbaar

Er gaan al geruime tijd geruchten over de komst van de game

Het nog onaangekondigde Half-Life 3 zou al vanaf begin tot eind speelbaar zijn bij Valve.

Dat claimt gerenommeerde Half-Life-insider Tyler McVicker. In een recente livestream beantwoordde hij vragen van kijkers. Zo werd hij gevraagd wanneer Half-Life 3 uitkomt, waarop hij het volgende meldde: "Waarschijnlijk dit jaar, of de aankondiging vindt in ieder geval dit jaar plaats."

Hij liet daarbij weten dat de ontwikkeling van het spel al vergevorderd is. "De game is van begin tot eind speelbaar. De ontwikkeling is verder gevorderd dan ooit, en ze zijn nu aan het optimaliseren. Ze zetten de puntjes op de i."

Afgelopen jaar claimde Valve-insider Gabe Follower meermaals informatie over een langverwacht vervolg op Half-Life 2 te hebben. Rond de jaarwisseling meldde hij bijvoorbeeld dat er al enkele maanden speeltests voor de game werden gehouden. Dit jaar liet hij daarbij weten dat de game wordt geoptimaliseerd.

Officieel is er nog altijd geen Half-Life 3 aangekondigd, al hintte de stemacteur achter het personage G-Man mogelijk wel naar de komst van de game.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!