Final Fantasy 16-regisseur: ‘Serie heeft moeite zich aan te passen’
Gamer.nl
Nieuws

Final Fantasy 16-regisseur: ‘Serie heeft moeite zich aan te passen’

Volgens Final Fantasy 16-regisseur Naoki Yoshida heeft de Final Fantasy-serie moeite om gametrends te volgen. Ook zegt hij dat Final Fantasy 14 nog decennia moet meegaan.

Dat zegt Yoshida in gesprek met Inverse. “Als we praten over of Final Fantasy zich succesvol weet aan te passen aan trends in de gamesindustrie, denk ik dat de serie momenteel moeite heeft. We zitten nu op een punt waarop we veel uiteenlopende verzoeken krijgen over de richting van ons gamedesign.”

“Om eerlijk te zijn is het onmogelijk om al die verzoeken in te willigen”, vervolgt Yoshida. “Mijn huidige indruk is dat het enige dat we echt kunnen doen meerdere games maken is, en telkens het best mogelijke blijven maken.” Yoshida benadrukt ook dat Final Fantasy de trends niet zou moeten najagen, maar ze zelf zou moeten creëren.

Over de toekomst van mmorpg Final Fantasy 14 is Yoshi-P duidelijk: “Ik wil ervoor zorgen dat Final Fantasy 14 met liefde herinnerd zal worden als een leuke game die mensen de beste game-ervaring gaf. Ik wil er ook voor zorgen dat de game nog decennia meegaat.” Of dat gebeurt met extra uitbreidingen valt nog te bezien, maar de game moet in ieder geval zo lang speelbaar blijven.

Final Fantasy 16 staat gepland voor een release in 2023. De game komt exclusief naar PlayStation 5.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Hollow Knight Silksong in september speelbaar in Australisch museum
Gamer.nl
Nieuws

Hollow Knight Silksong in september speelbaar in Australisch museum

Maar waar blijft de releasedatum?

Terwijl de releasedatum van Hollow Knight Silksong nog altijd niet bekend is, werd wel bevestigd dat de game vanaf 18 september speelbaar is in ACMI, het nationale museum van schermcultuur te Australië.

De game wordt speelbaar in het in Melbourne gelegen museum als onderdeel van een voorstelling genaamd Game Worlds, waarin de spelwerelden van games centraal staan (via IGN). Naast dat de game speelbaar is op de expositie zijn er ook displays te zien over het ontwerp en artistieke richting van het spel.

Fans vragen zich vooral af wat deze aankondiging kan betekenen voor de release van Silksong, maar vooralsnog is daar niets bekend over. De game werd jaren geleden aangekondigd - in eerste instantie als downloadbare content voor Hollow Knight, en daarna als vervolg - maar is sindsdien meermaals uitgesteld. Tijdens de Switch 2 Direct vorige maand werd gemeld dat de game nog altijd dit jaar moet uitkomen.

In Silksong besturen spelers niet de Knight, maar Hornet, een NPC uit de eerste game. Hornet kan hoger springen en daar is het leveldesign dan ook omheen gebouwd. Het spel komt naar pc, Nintendo Switch en Switch 2, PlayStation- en Xbox-consoles.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Eerste zeven Leisure Suit Larry-games worden uit de Steam-verkoop gehaald
Gamer.nl
Nieuws

Eerste zeven Leisure Suit Larry-games worden uit de Steam-verkoop gehaald

Mogelijk gerelateerd aan de onzekere toekomst van Codemasters

De eerste zeven games in de Leisure Suit Larry-games zullen binnenkort niet meer te koop zijn via Steam.

Dat werd middels een statement door uitgever Assemble Entertainment bevestigd. De Leisure Suit Larry-games waren vooral aan het einde van vorig millennium populair vanwege de vele seksueel getinte grappen. Het gaat om de zes door Sierra On-Line gemaakte delen en het door High Voltage Software ontwikkelde Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude. Dit zijn de zeven spellen die uit de verkoop verdwijnen:

  • Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards

  • Leisure Suit Larry Goes Looking for Love (in Several Wrong Places)

  • Leisure Suit Larry III: Passionate Patti in Pursuit of the Pulsating Pectorals

  • Leisure Suit Larry 5: Passionate Patti Does a Little Undercover Work

  • Leisure Suit Larry 6 – Shape Up Or Slip Out

  • Leisure Suit Larry: Love for Sail

  • Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude Uncut and Uncensored

Mensen die de games al hebben gekocht kunnen ze blijven downloaden en spelen. Daarnaast zullen de twee meest recente games uit de reeks - Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry en Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice - te koop blijven staan.

Een reden werd niet gegeven, maar volgens Phil Salvador van Video Game History Foundation heeft het mogelijk te maken met het feit dat de Leisure Suit Larry-IP eigendom is van Codemasters en gelicenseerd werd aan Assemble Games. Tegenwoordig is Codemasters echter onderdeel van Electronic Arts. Deze week werd tevens aangekondigd dat Codemasters stopt met de ontwikkeling van rallygames en is het X-account van Codemasters verwijderd - mogelijk verkeert de ontwikkelaar dus in zwaar weer binnen EA.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!