Fortnite van Apple Store en Google Play Store gehaald
Gamer.nl
Nieuws

Fortnite van Apple Store en Google Play Store gehaald

Apple en Google hebben de populaire battle royale-game Fortnite van de App Store en Google Play Store gehaald. Epic Games heeft inmiddels Apple en Google aangeklaagd.

Fortnite ontving gisteren een updateop iOS en Android waarmee spelers de reguliere manier om in-app aankopen kunnen omzeilen. Door 'Epic Direct Payment' te gebruiken gaan alle verdiensten direct naar Epic, en wordt er geen bedrag afgestaan aan Apple en Google. Mensen die voor Epic Direct Payment kiezen krijgen daarom twintig procent korting op hun V-Bucks.

Gisteren besloten Apple en later ook Google Fortnite uit hun digitale winkels te halen. Het is immers verplicht voor bedrijven om dertig procent van hun omzet over te dragen aan hen wanneer ze hun game aanbieden via de App Store of Google Play Store, en Epic deed dit met deze nieuwe betaalwijze niet.

Epic heeft inmiddels Apple aangeklaagd vanwege "oneerlijke en anti-competitieve acties waarmee Apple zijn monopolie in twee miljardenindustrieën behoudt", namelijk "de App Store en de iOS In-App Payment Processing Market". Epic laat daarbij weten dat het Apple niet aanklaagt om geld te verdienen, maar om duizenden andere uitgevers en ontwikkelaars te helpen en de grip die Apple op de mobiele markt heeft te breken. Inmiddels zou het bedrijf ook Google hebben aangeklaagd.

Epic heeft daarnaast ook een parodie uitgebracht op de iconische Macintosch-reclame, die hieronder is te bekijken.

Watch on YouTube

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Xbox verhoogt prijzen van consoles, accessoires en games
Gamer.nl
Nieuws

Xbox verhoogt prijzen van consoles, accessoires en games

De prijsverhoging van hardware gaat vandaag in, van games aankomend najaar

Xbox heeft de prijzen van Xbox-consoles en -accessoires wereldwijd verhoogd. Later dit jaar gaan ook de prijzen van Xbox-games omhoog.

Eerder vandaag lekte de Franse winkelketen Micromania al een prijsverhoging voor alle Xbox Series X en S-modellen, en Microsoft heeft inmiddels aan plekken als Windows Central en Eurogamer bevestigd dat de prijsverhoring doorgaat.

Dat betekent dat de Xbox Series X vanaf nu 599,99 euro kost, de 2TB Galaxy Black-version 699,99 euro en de Series X Digital 549,99 euro. De Series S met 512GB kost 349,99 euro en de Series S met 1TB 399,99 euro.

De standaard draadloze Xbox-controller kost nu 64,99 euro, een gekleurde versie kost 69,99 euro. Speciale edities kosten 79,99 euro, terwijl de Core- en Full-versies van de Xbox Elire Controller Series 2 respectievelijk 149,99 euro en 199,99 euro gaan kosten.

Het is de bedoeling dat rond de feestdagen prijzen van Xbox-games ook omhoog gaan. In de Verenigde Staten kunnen de grootste games 80 dollar gaan kosten - wat zich mogelijk naar 90 euro in Europa vertaalt. Eerder kondigde Nintendo al aan dat de fysieke versie van Switch 2-game Mario Kart World ook 90 euro gaat kosten. Prijzen voor Xbox Game Pass worden op moment van schrijven niet verhoogd.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Astral Chain-regisseur vertrokken bij PlatinumGames
Gamer.nl
Nieuws

Astral Chain-regisseur vertrokken bij PlatinumGames

Takahisa Taura heeft zijn eigen ontwikkelstudio opgericht

Takahisa Taura, een van de prominentere ontwikkelaars bij de Japanse studio PlatinumGames, is vertrokken bij het bedrijf.

Er gaan al geruime tijd geruchten dat diverse topmensen binnen PlatinumGames zijn vertrokken bij het bedrijf. Taura was een van de ontwikkelaars waar de geruchten de ronde over deden, aangezien hij alle vermeldingen gerelateerd aan PlatinumGames eind vorig jaar van social media haalde.

In het meest recente nummer van het Japanse gametijdschrift Famitsu (via Genki) heeft Taura nu bevestigd inderdaad te zijn vertrokken bij PlatinumGames, en zijn eigen bedrijf genaamd Eel Game Studio te hebben opgericht. Meer informatie gaf hij vooralsnog niet. Taura is vooral bekend van zijn werk als regisseur van Switch-spel Astral Chain en als de ontwerper van Nier: Automata.

Ondanks de aanhoudende berichten van talent dat PlatinumGames verlaat, liet het bedrijf eerder dit jaar weten positief naar de toekomst te kijken: "We blijven nieuwe uitdagingen aangaan om games te creëren die mensen verrassen en vreugde brengen. We kijken uit naar jullie blijvende ondersteuning van Bayonetta en PlatinumGames!" Als snel voegde het bedrijf daad bij woord toen Ninja Gaiden 4 werd onthuld, dat Platinum samen met Team Ninja ontwikkelt. Onlangs werd ook een vacature van het bedrijf gespot waarin gerefereerd wordt naar een online actiegame.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!