Review: De Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 Max gameheadset
PU.nl
Nieuws

Review: De Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 Max gameheadset

Het is al weer een tijd geleden dat Turtle Beach de Stealth 600 Gen 2 op de markt uitbracht. We bekeken deze draadloze headset destijds uitgebreid en hij beviel goed. Nu, zo’n twee jaar later, is er een nieuwe versie: de Stealth 600 Gen 2 Max.

Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 Max 

Verbinding:


Compatibiliteit:


RGB features:

Batterijduur:  



€139,99

2,4Ghz wireless usb-a dongle (schakelbaar tussen Xbox en usb-a)

Volledig draadloos compatibel met alle platformen

Nee

48 uur


Deze nieuwe Max-versie borduurt voort op de Gen 2, maar brengt een aantal vernieuwingen en verbeteringen met zich mee, zoals de extreem lange batterijduur van 48 uur en een schakelbare 2.4Ghz wireless dongle. Laten we, ook voor lezers die nog nooit in aanraking zijn gekomen met de Stealth 600, beginnen bij het begin: de bouwkwaliteit.

Bouwkwaliteit

Qua ontwerp en bouwkwaliteit zijn er weinig vernieuwingen ten opzichte van zijn voorganger. Ook de Stealth 600 Gen 2 Max is volledig gemaakt van hard plastic. Het frame van de headset voelt ongelofelijk stevig aan en zit vol met nuttige scharnierpunten. De oorschelpen kunnen 90 graden draaien en ook nog eens kantelen. Dat maakt de pasvorm van de headset voor iedereen redelijk comfortabel.

De oorkussens zijn voorzien van een stoffen bekleding die goed ademt en zacht aanvoelt. Een kanttekening bij de oorkussens is wel dat deze ietwat hard zijn en krap zijn opgezet. Omdat de bekleding en kussens van de schelpen zacht zijn, zorgt het niet direct voor oncomfortabele situaties, maar de kans is aannemelijk dat de bovenkant van je oor onder het kussen verdwijnt. Je moet de Stealth 600 Gen 2 Max dan ook echt even indragen voordat hij volledig comfortabel zit. Ten opzichte van het vorige model lijkt het met synthetisch leer beklede kussen op de hoofdband bij deze Max-versie wel een stukje zachter, waardoor de hoofdband niet al te hard bovenop je hoofd drukt, dat scheelt in ieder geval iets.

Besturing, modi, Max en mic

De buitenkant van de linkeroorschelp is voorzien van twee drukknoppen, twee volumewieltjes en een flip-to-mute-microfoon. Een van de drukknoppen schakelt de headset aan en uit en bedient de Superhuman Hearing Mode. De andere drukknop, de Mode-knop, laat je schakelen tussen een van de vier ingebouwde equalizer-presets. Er zijn een Bass Boost, Signature Sound, Bass and Treble Boost en Vocal Boost. De twee volumewieltjes geven je afzonderlijk controle over het volume van je gameaudio en de chat. Omdat de wieltjes direct onder elkaar zijn geplaatst, is het in het begin wel af en toe even zoeken naar het goede wieltje.

©GMRimport

De microfoon op de Stealth 600 klinkt prima. De enige kanttekening die je erbij kunt plaatsen, is dat er voor een omnidirectionele microfoon gekozen is. Enerzijds zorgt dat ervoor dat de microfoon behoorlijk in balans klinkt en wat minder geknepen dan de gemiddelde headsetmicrofoons. Anderzijds zorgt het ervoor dat hij wel wat meer omgevingsgeluid oppikt. Dat is niet onoverkomelijk, maar wel iets om rekening mee te houden als je in een rumoerige omgeving gamet.

De eerder genoemde Superhuman Hearing modus hebben we inmiddels al een paar keer voorbij zien komen bij Turtle Beach-producten. De modus is echt een van de paradepaardjes van het bedrijf en zorgt in de praktijk vaak voor goede resultaten. Dat is bij deze headset niet anders. Waar je wel rekening mee moet houden, is dat Superhuman Hearing niet is gemaakt om mooi te klinken; deze modus richt zich puur op effectiviteit. Schakel je hem in, dan klinkt de headset puntig en dun. Wel brengt het ongelofelijk veel snelheid in de klank en zorgt het ervoor dat je je, voornamelijk bij snelle shooters, goed kunt focussen tijdens chaotische actiemomenten.

We stipten al even aan dat de Gen 2 Max een aantal verbeteringen doorvoert ten opzichte van het vorige model. De batterijduur is er daar een van. Je kunt 48 uur spelen zonder opnieuw te hoeven laden en dankzij de snel-laad-mogelijkheid kun je met een kwartier aan de kabel 8,5 uur vooruit. Ook de 2.4Ghz wireless dongle is geüpgraded: deze is nu schakelbaar. Dat betekent dat hij compatibel is met zowel moderne Xbox-consoles als - wanneer je het schakelaartje omzet - met ieder platform met een usb-a-ingang. Je kunt deze Gen 2 Max dus draadloos verbinden met álle systemen. De draadloze verbinding is daarnaast naadloos, stabiel en ongelofelijk snel in combinatie - een hele knappe prestatie en een absolute meerwaarde.

©GMRimport

De klank

Bij het luisteren naar muziek valt direct op dat de Stealth 600 Gen 2 Max behoorlijk veel nadruk legt op lage frequenties. In het absolute sublaag klinkt de headset heel strak en dat zorgt ervoor dat ondanks dat er veel laag is, de boel toch behoorlijk gebalanceerd klinkt. In het middenlaag slibt de klank wel teveel dicht en wordt de weergave soms iets troebel, maar daar staat dan weer tegenover dat de hogere frequenties heel precies en gedefinieerd klinken. Niet alleen in de stereoplaatsing, maar ook in definitie. Die eigenschappen maken dat elektronische muziek wat beter uit de verf komt dan een stevige rock- of popplaat. Desalniettemin is de algehele balans van de Stealth 600 Gen 2 Max echt behoorlijk goed te noemen.

Dat aanwezige midlaag zorgt in-game voor een groot gevoel van immersie, terwijl het stevige sublaag spectaculaire actiemomenten veel kracht bijzet. Het meest in het oor springt echter het gemak waarmee de Stealth 600 Gen2 Max verschillende games overtuigend neerzet. De meeste gameheadsets blinken óf uit in openwereld-rpg’s, óf in snelle shooters, maar dankzij de nadruk op het midlaag en de mogelijkheid tot het inschakelen van bijvoorbeeld Superhuman Hearing, kun je met de Stealth 600 Gen 2 Max veel kanten op. De enige missers zijn de verschillende equalizermodi: die voegen niet zo heel veel toe en de Bass Boost-modus doet de headset zelfs behoorlijk slechter klinken.

Concluderend

De Turtle Beach 600 Gen 2 Max bouwt verder op een toch al uitstekende gameheadset en voegt daar twee héle goede functies aan toe: een extreem lange batterijduur en een schakelbare dongle waardoor de headset volledig draadloos compatibel is met Xbox, PlayStation én Windows en Mac. Er zijn ook een aantal kleine minpuntjes: het comfort is oké, maar niet geweldig en de verschillende equalizermodi voegen niets toe. Desalniettemin is de 600 Gen 2 Max een van de meer multi-inzetbare headsets die we hebben getest, maar dan wel multi-inzetbaar voor de gamer die een headset zoekt voor in en rondom huis. Ben je op zoek naar een headset die je ook direct mee op stap kunt nemen, dan is de 600 Gen 2 Max niet wat je zoekt.

Uitstekend
Conclusie

De Turtle Beach Stealth 600 Gen 2 was al een uitstekende headset en de Max voegt daar een aantal zaken aan toe die heel goed geslaagd zijn. De headset is ongelofelijk multi-inzetbaar en met één dongle compatibel met alle platforms. Het enige kleine minpunt is het draaggevoel: dat is niet optimaal, maar verbetert na verloop van tijd wel.

Plus- en minpunten
  • Batterijduur, klinkt erg goed, volledig draadloos compatibel met Xbox, PlayStation, Switch en pc’s
  • Draaggevoel niet geweldig

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
De ontwikkeling van Mario Kart World begon in 2017
PU.nl
Nieuws

De ontwikkeling van Mario Kart World begon in 2017

De game werd oorspronkelijk ontwikkeld voor de eerste Switch

De ontwikkeling van Mario Kart World is in 2017 van start gegaan - toen nog voor de eerste Switch-console.

Dat blijkt uit een nieuw Ask the Developer-interview dat Nintendo heeft gepubliceerd. Daarin wordt gemeld dat de ontwikkeling van Mario Kart World ergens eind 2017 begon, toen de ontwikkeling van Arms werd afgerond. De game begon als Switch-spel, maar in 2020 werd besloten dat het een Switch 2-game ging worden. Dit omdat toen gewerkt werd aan de Booster Course Pass voor Mario Kart 8 Deluxe.

Daarbij moesten de ontwikkelaars ook concessies doen als de game op de eerste Switch was uitgekomen: "Het was moeilijk voor ons om alles in de game te stoppen wat we voor ogen hadden. We overwogen om de graphics minder gedetailleerd te maken, de resolutie omlaag te schalen en zelfs om de framerate naar 30 fps te verlagen."

Verder wordt in het interview gemeld dat de soundtrack ditmaal gebruikmaakt van meer echte instrumenten, en dat er meer dan tweehonderd verschillende nummers in de game zitten - allemaal compleet nieuwe nummers. Ook wordt gemeld dat een complete dagcyclus in de game ongeveer 24 minuten beslaat. Verder blijkt dat er in de game in totaal honderd circuits zitten als alle verschillende paden tussen tracks worden meegerekend. In de open spelwereld kunnen allerlei stickers worden gevonden die naar gelieve op de karts kunnen worden geplakt.

Mario Kart World komt op 5 juni exclusief naar Nintendo Switch 2 en gaat 79,99 digitaal en 89,99 euro fysiek kosten, al is er ook een Switch 2-bundel beschikbaar waarbij een digitale code van de game geleverd wordt. Hoewel de game zoals gebruikelijk circuits bevat, zijn die allemaal in een open spelwereld geplaatst die spelers naar gelieve kunnen verkennen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nog meer gameplay van GTA-achtige MindsEye getoond
PU.nl
Nieuws

Nog meer gameplay van GTA-achtige MindsEye getoond

De game komt op 10 juni naar PS5, Xbox Series en pc

Er zijn wederom een tweetal gameplayvideo's van MindsEye, de debuutgame van Build a Rocket Boy, uitgebracht.

Afgelopen weekend viel er ook al gameplay van het spel te zien, en nu zijn er wederom twee video's te bekijken. In de ene video is te zien hoe de speler gedurende de nacht door de open spelwereld rijdt, terwijl de andere trailer vooral schietactie bevat. Beide video's kunnen hieronder worden bekeken.

MindsEye is een verhaalgedreven actie-adventure-thriller gesitueerd in de nabije toekomst. Spelers besturen Jacob Diaz, die een mysterieuze neurale implant heeft en achter de waarheid rondom "AI, high-tech experimenten en ongeregelde militaire macht" probeert te komen. Het spel speelt zich daarbij af in Redrock City.

De game wordt ontwikkeld door Build a Rocket Boy, de studio van voormalige Grand Theft Auto-producent Leslie Benzies. IO Interactive geeft het spel uit. MindsEye wordt gemaakt met dezelfde tools als Everywhere, een online platform waarmee spelers hun eigen levels of complete games kunnen creëren. De studio van Benzies gebruikt Everywhere dus ook om MindsEye te ontwikkelen. Build a Rocket Boy heeft echter benadrukt dat MindsEye een losstaande game is, maar dat er ook nog aan Everywhere gewerkt wordt.

MindsEye komt op 10 juni uit. De game verschijnt zowel fysiek als digitaal op PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc, en kost 59,99 euro.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!