Indie World-presentatie onthult Oxenfree 2-releasedatum en meer
Gamer.nl
Nieuws

Indie World-presentatie onthult Oxenfree 2-releasedatum en meer

Met o.a. gratis dlc voor Cult of the Lamb

Nintendo heeft gisterenavond een nieuwe Indie World-presentatie uitgezonden met een grote verscheidenheid aan indiegames.

Naast dat Teslagrad 2 plotseling werd uitgebracht en de releasedatum van Bomb Rush Cyberfunk werd onthuld, passeerden diverse andere games de revue.

Zo werd de indiegame Blasphemous 2 onthuld, het vervolg op de hack-'n-slashplatformer vol met skill-based gevechten en platformelementen. De game heeft verbeterde pixelgraphics en nieuwe vaardigheden en moet deze zomer uitkomen, ook op PS5, Xbox Series en Steam.

Watch on YouTube

Een andere aankondiging was Shadows Over Loathing, een 'slapstick-rpg' vol met gangsters, monsters en mysteries. Het spel verscheen eerder al op pc maar is nu ook op de Nintendo Switch eShop beschikbaar. De game speelt zich af in de jaren 20 in het West of Loathing-universum. "Reis door een levendige zwart-witwereld vol pratende kikkers, levende wiskunde en echte griezels." Een fysieke versie moet aankomende herfst uitkomen.

Watch on YouTube

Mineko’s Night Market moet op 26 september op Switch en Steam uitkomen. Spelers besturen de schattige Mineko, die allerlei klusjes doet, nieuwe vrienden maakt en de wekelijkse nachtmarkt voorbereidt. "Loop mee in parades, doe mee aan kattenraces of geef een show op het podium. En als je eropuit wilt trekken, zijn er op het eiland genoeg geheimen om te ontdekken en puzzels om op te lossen."

Watch on YouTube

Het vervolg op My Time at Portia, genaamd My Time at Sandrock, is al geruime tijd aangekondigd, maar nu is bekend dat het spel deze zomer naar de Switch komt. Spelers krijgen de taak om een post-apocalyptische woestijngemeenschap in zijn oude glorie te herstellen. Men verzamelt grondstoffen om machines te bouwen en een verlaten werkplaats te veranderen in een soepel draaiende faciliteit. De game krijg ergens na release ook een online multiplayermodus.

Watch on YouTube

Oxenfree 2: Lost Signals verschijnt op Switch, Steam, PlayStation-consoles en Netflix Games op 12 juli, zo werd aangekondigd. Riley keert vijf jaar na de gebeurtenissen in Oxenfree terug naar haar dorp Camena om onderzoek te doen naar vreemde elektromagnetische golven. Spelers bedienen de radio om met bovennatuurlijke wezens te communiceren, manipuleren de wereld om hen heen en krijgen te maken met een cult die een portaal wil openen dat de werkelijkheid verandert. 

Watch on YouTube

Quilts and Cats of Calico was al aangekondigd voor pc, maar komt ook naar Nintendo Switch - al is er nog geen releasedatum bekend. "Maak kleedjes van stukken stof met verschillende patronen in deze adaptatie van het bordspel Calico. Plaats stukken op het bord, naai knopen vast om punten te scoren en lok lieve katjes. Elke kat heeft een voorkeur voor een patroon, dus borduur in stijl om een echte meester te worden. Ook kun je je katten aanpassen om ze nog schattiger te maken."

Watch on YouTube

Rift of the NecroDancer, de spin-off van Crypt of the NecroDancer, komt niet alleen naar pc, maar ook naar Switch. Hierin bewegen spelers op het ritme met een nieuwe muzikale twist op gevechten. "Je wordt aangevallen door monsters, dus doe wat er op het scherm wordt gevraagd om ze uit de weg te ruimen. Elk monster heeft een eigen beweegpatroon, en sommige zijn niet met één klap verslagen. De baasgevechten zorgen dat je echt in de groove komt, of speel voor elk van de vijf verhaallijnen een speciale minigame." Een precieze releasedatum is er nog niet, maar de game moet dit jaar verschijnen.

Watch on YouTube

Er werd ook een gratis uitbreiding op Cult of the Lamb aangekondigd, genaamd Relics of the Old Faith. Deze bevat allerlei nieuwe voorwerpen, relieken en vijanden in geremixte kerkers die worden bewaakt door nieuwe versies van de vier bisschopwachters. Er zijn ook nieuwe gebouwen en volgelingen om te ontgrendelen, alsmede nieuwe missies. Daarnaast bevat de uitbreiding de spelmodi Permadeath, Gauntlet en Boss Rush. De uitbreiding is vanaf 24 april op alle platforms waarop de game beschikbaar is verkrijgbaar.

Watch on YouTube

Andere games die voorbij kwamen, waren onder andere PlateUp!, Animal Well, Crime O'Clock, Blasphemous 2, Paper Trail, Brotato, Five Nights at Freddy's: Security Breach en downloadbare content voor Shovel Knight Pocket Dungeon. Hieronder is de gehele presentatie te zien.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Hollow Knight Silksong in september speelbaar in Australisch museum
Gamer.nl
Nieuws

Hollow Knight Silksong in september speelbaar in Australisch museum

Maar waar blijft de releasedatum?

Terwijl de releasedatum van Hollow Knight Silksong nog altijd niet bekend is, werd wel bevestigd dat de game vanaf 18 september speelbaar is in ACMI, het nationale museum van schermcultuur te Australië.

De game wordt speelbaar in het in Melbourne gelegen museum als onderdeel van een voorstelling genaamd Game Worlds, waarin de spelwerelden van games centraal staan (via IGN). Naast dat de game speelbaar is op de expositie zijn er ook displays te zien over het ontwerp en artistieke richting van het spel.

Fans vragen zich vooral af wat deze aankondiging kan betekenen voor de release van Silksong, maar vooralsnog is daar niets bekend over. De game werd jaren geleden aangekondigd - in eerste instantie als downloadbare content voor Hollow Knight, en daarna als vervolg - maar is sindsdien meermaals uitgesteld. Tijdens de Switch 2 Direct vorige maand werd gemeld dat de game nog altijd dit jaar moet uitkomen.

In Silksong besturen spelers niet de Knight, maar Hornet, een NPC uit de eerste game. Hornet kan hoger springen en daar is het leveldesign dan ook omheen gebouwd. Het spel komt naar pc, Nintendo Switch en Switch 2, PlayStation- en Xbox-consoles.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Eerste zeven Leisure Suit Larry-games worden uit de Steam-verkoop gehaald
Gamer.nl
Nieuws

Eerste zeven Leisure Suit Larry-games worden uit de Steam-verkoop gehaald

Mogelijk gerelateerd aan de onzekere toekomst van Codemasters

De eerste zeven games in de Leisure Suit Larry-games zullen binnenkort niet meer te koop zijn via Steam.

Dat werd middels een statement door uitgever Assemble Entertainment bevestigd. De Leisure Suit Larry-games waren vooral aan het einde van vorig millennium populair vanwege de vele seksueel getinte grappen. Het gaat om de zes door Sierra On-Line gemaakte delen en het door High Voltage Software ontwikkelde Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude. Dit zijn de zeven spellen die uit de verkoop verdwijnen:

  • Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards

  • Leisure Suit Larry Goes Looking for Love (in Several Wrong Places)

  • Leisure Suit Larry III: Passionate Patti in Pursuit of the Pulsating Pectorals

  • Leisure Suit Larry 5: Passionate Patti Does a Little Undercover Work

  • Leisure Suit Larry 6 – Shape Up Or Slip Out

  • Leisure Suit Larry: Love for Sail

  • Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude Uncut and Uncensored

Mensen die de games al hebben gekocht kunnen ze blijven downloaden en spelen. Daarnaast zullen de twee meest recente games uit de reeks - Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry en Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice - te koop blijven staan.

Een reden werd niet gegeven, maar volgens Phil Salvador van Video Game History Foundation heeft het mogelijk te maken met het feit dat de Leisure Suit Larry-IP eigendom is van Codemasters en gelicenseerd werd aan Assemble Games. Tegenwoordig is Codemasters echter onderdeel van Electronic Arts. Deze week werd tevens aangekondigd dat Codemasters stopt met de ontwikkeling van rallygames en is het X-account van Codemasters verwijderd - mogelijk verkeert de ontwikkelaar dus in zwaar weer binnen EA.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!