Saudi-Arabië koopt 1 miljard dollar aan aandelen Embracer Group
PU.nl
Nieuws

Saudi-Arabië koopt 1 miljard dollar aan aandelen Embracer Group

De kroonprins van Saudi-Arabië heeft voor 1 miljard dollar (931,38 miljoen euro) aandelen van Embracer Group gekocht, waarmee het land 8,1 procent van de aandelen in handen krijgt.

De overname omvat 100 miljoen aandelen. Nadat de overeenkomst rond is zal het Public Investment Fund (PIF) van Saudi-Arabië de op een na grootste aandeelhouder van Embracer Group zijn. Op papier komen de aandelen in handen van de Savvy Gaming Group, de dochteronderneming van de PIF die gericht is op games.

Embracer-oprichter en -ceo Lars Wingefors reageert positief op de investering van het PIF: “Savvy Gaming Groups investering van 1 miljard dollar stelt ons in staat om onze strategie proactief te blijven uitvoeren. De afgelopen jaren zijn bedrijven in Saudi-Arabië de meest significante investeerders in de wereldwijde gamesindustrie geworden, en de gamemarket in MENA is een van ‘s werelds snelst groeiende, met 5,7 miljard dollar aan omzet in 2021 en meer actieve gamers dan in Amerika of West-Europa.”

“Onze relatie met Savvy Gaming Group zal ons in staat stellen een regionale hub op te zetten in Saudi-Arabië, vanuit waar we investeringen kunnen doen in de hele MENA-regio; ofwel organisch, via partnerschappen, via gemeenschappelijke ondernemingen of via overname van bedrijven die worden geleid door sterke ondernemers.”

Eerder dit jaar kocht het PIF al 5,01 procent van de aandelen van Nintendo. In april kocht het 96 procent van de aandelen van de Japanse ontwikkelaar SNK. Het PIF investeerde in totaal ook al ruim 1 miljard dollar voor ongeveer 5 procent van de aandelen van zowel Capcom als de Zuid-Koreaanse uitgever Nexon. In 2020 kocht het PIF in totaal ruim 3 miljard dollar aan aandelen van Activision Blizzard, EA en Take-Two.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Embracer voert nog meer veranderingen aan gamedivisies door
PU.nl
Nieuws

Embracer voert nog meer veranderingen aan gamedivisies door

Bedrijf wil in fiscaal jaar 2025/2026 in totaal 76 games uitbrengen

Embracer Group heeft in navolging van veranderingen vorig jaar aangekondigd nog meer aanpassingen te maken aan zijn gamedivisies.

Vorig jaar bleek al dat Embracer werd opgesplitst in drie bedrijven: Asmodee, Coffee Stain & Friends en Middle-earth Enterprises & Friends. Laatstgenoemde bedrijf heeft bekende (game)franchises als Tomb Raider, The Lord of the Rings, Kingdom Come: Deliverance en Dead Island onder zich, Asmodee richt zicht op tabletop-spellen en Coffee Stain is bedoeld voor indiespellen.

Nu heeft Embracer aangekondigd dat Coffee Stain & Friends wordt losgekoppeld en een geheel losstaand bedrijf wordt. De aandelen van Coffee Stain worden verdeeld onder de aandeelhouders van Embracer, dus in feite blijft Coffee Stain nog steeds eigendom van Embracer. De loskoppeling van Coffee Stain draait dan ook vooral om het feit dat het bedrijf als een losse entiteit zal functioneren op de beurs. Volgens Anton Westbergh, de medeoprichter van Coffee Stain, is het feit dat de uitgever een losstaand bedrijf wordt "zowel spannend en ook een beetje eng - maar op een goede manier".

Middle-earth & Friends zal vanaf nu bekendstaan als Fellowship Entertainment. Daar blijven nog steeds de bovengenoemde IP's onder vallen.

Embracer laat weten dat het in het fiscale jaar 2025/2026 in totaal 76 verschillende games wil uitgeven, waaronder Gothic 1 Remake, MEtal Eden, Fellowship, Reanimal, Wreckreation, een nieuwe Spongebob Squarepants-game, Norse: Oath of Blood en Deep Rock Galactic: Rogue Core. Ook de pas uitgestelde games Killing Floor 3 en Marvel 1943: Rise of Hydra staan nog op stapel.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
We geven Deliver At All Costs voor de PlayStation 5 weg!
PU.nl
Nieuws

We geven Deliver At All Costs voor de PlayStation 5 weg!

Toet toet!

Soms is het leven wat ingewikkeld, wat ons doet verlangen naar simpelere tijden. Deliver At All Costs lijkt op een fijne terugkeer naar de chaotische arcade-racegames van weleer, dus om de verschijning van het spel te vieren geven we met bol een PS5-exemplaar weg.

Deliver At All Costs is ogenschijnlijk een soort kruising tussen de opzet van Crazy Taxi en de klassieke top-down Grand Theft Auto-games die we vroeger speelden. De opzet is simpel: als pakketbezorger rijd je rond met de meest gestoorde spullen, die koste wat het kost op hun bestemming moeten komen. De chaos die daarbij komt kijken? Deal with it.

Al beukend door gebouwen met je bestelbusje of op de voet rennend bezorg je ook niet zomaar een Nintendo Switch 2 aan ome Jacco. De dozen zijn gevuld met spullen als bommen, haaien, standbeelden, noem het maar op. Is Deliver At All Costs de meest meeslepende game-ervaring die je dit jaar gaat hebben? Waarschijnlijk niet. Maar zoals de GTA-ervaring ons leert is er veel vermaak te vinden in chaos.

Wat moet je doen om de game te winnen? Ga naar de website van bol, vind de productcode in de url (bestaande uit zestien cijfers) en vul die hieronder in het invulformulier in! Vergeet ook niet je naam en emailadres in te vullen, dan sturen we je zo snel mogelijk een code om de game fysiek op bol.com te bestellen!

Doet het invulformulier het niet? Klik dan hier.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!