Grote Sea of Thieves-update voegt nieuwe verhaallijn en competitieve modus toe
Gamer.nl
Nieuws

Grote Sea of Thieves-update voegt nieuwe verhaallijn en competitieve modus toe

De Anniversary Update van Sea of Thieves introduceert een competitieve spelmodus. Ook wordt een nieuwe verhaallijn toegevoegd, kunnen masten van schepen afbreken en kunnen spelers straks vissen en koken in het spel.

Om de verjaardag van Sea of Thieves te vieren, brengt ontwikkelaar Rare een grote update uit voor het spel. De Anniversary Update wordt omschreven als de start van een nieuwe Gouden Eeuw en introduceert naast nieuwe gameplay-functionaliteiten ook een competitieve spelmodus en een nieuwe verhaallijn.

In de nieuwe competitieve modus van Sea of Thieves, genaamd The Arena, nemen vijf teams van vier het tegen elkaar op om binnen 24 minuten zoveel mogelijk munten te verzamelen. De bemanningen starten vanaf hetzelfde punt en ontvangen een identieke schatkaart. Vervolgens kunnen punten worden verdiend door schatkisten op te graven, kisten te stelen van anderen en de schepen van tegenstanders onder vuur nemen.

De Tall Tales: Shores of Gold-verhaallijn voegt een aantal nieuwe missies toe aan Sea of Thieves. Hierin kunnen spelers het grootste eiland tot nu toe verkennen en is er een nieuw soort vijand om tegen te vechten. Verder worden er nieuwe personages geïntroduceerd en kunnen items worden gevonden die nieuwe vaardigheden bevatten.

©GMRimport

Met de update wordt ook het systeem voor schade aan schepen uitgebreid. Masten en stuurwielen kunnen straks afbreken en gaten in de romp van het schip kunnen verschillende groottes hebben. Bovendien beschikken de boten straks over een harpoen, waarmee schatkisten kunnen worden gestolen van vijanden en nieuwe manoeuvres gemaakt kunnen worden.

Tot slot wordt het mogelijk om te vissen en koken in Sea of Thieves. The Hunter's Call, een nieuwe Trading Company in het spel, ruilt goud en cosmetische items voor de beste vangsten en gerechten. Ook biedt de factie een nieuwe manier om een Pirate Legend te worden.

De Anniversary Update van Sea of Thieves verschijnt op 30 april en zal gratis te downloaden zijn op pc en Xbox One.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Prince of Persia: The Lost Crown meer dan twee miljoen keer gespeeld
Gamer.nl
Nieuws

Prince of Persia: The Lost Crown meer dan twee miljoen keer gespeeld

'De prins is nog maar net begonnen'

Prince of Persia: The Lost Crown is door meer dan twee miljoen mensen gespeeld. Ubisoft hint naar de mogelijkheid dat fans meer Prince of Persia kunnen verwachten.

Dat werd via social media gecommuniceerd. "Ruim meer dan twee miljoen spelers nu. Jullie hebben de legende nieuw leven ingeblazen. De prins is terug, en geloof ons: hij is nog maar net begonnen."

Wat er precies met dat laatste wordt bedoeld wordt niet per se duidelijk gemaakt, maar The Rogue Prince of Persia bevindt zich nog in early access, en er wordt ook altijd nog gewerkt aan een remake van The Sands of Time.

The Lost Crown kwam begin vorig jaar uit - het was het eerste nieuwe deel in de langlopende reeks sinds het in 2010 verschenen The Forgotten Sands. Het betreft een metroidvania in een 2D-setting gebaseerd op de klassieke franchise. Spelers gaan in de game op zoek naar de ontvoerde prins Hassan. Het spel wordt qua gameplay vaak vergeleken met genregenoten als Hollow Knight en de Ori-games.

Bastiaan Vroegop gaf de game een 7,5: "The Lost Crown is een prima metroidvania. Soms piekt de moeilijkheidsgraad onverwachts, wat door het lineaire karakter toch tot wat frustratie kan leiden, maar meestal zorgen de ijzersterke gevechten en het snelle platformwerk ervoor dat dit een hartstikke leuke game is."

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Hollow Knight Silksong in september speelbaar in Australisch museum
Gamer.nl
Nieuws

Hollow Knight Silksong in september speelbaar in Australisch museum

Maar waar blijft de releasedatum?

Terwijl de releasedatum van Hollow Knight Silksong nog altijd niet bekend is, werd wel bevestigd dat de game vanaf 18 september speelbaar is in ACMI, het nationale museum van schermcultuur te Australië.

De game wordt speelbaar in het in Melbourne gelegen museum als onderdeel van een voorstelling genaamd Game Worlds, waarin de spelwerelden van games centraal staan (via IGN). Naast dat de game speelbaar is op de expositie zijn er ook displays te zien over het ontwerp en artistieke richting van het spel.

Fans vragen zich vooral af wat deze aankondiging kan betekenen voor de release van Silksong, maar vooralsnog is daar niets bekend over. De game werd jaren geleden aangekondigd - in eerste instantie als downloadbare content voor Hollow Knight, en daarna als vervolg - maar is sindsdien meermaals uitgesteld. Tijdens de Switch 2 Direct vorige maand werd gemeld dat de game nog altijd dit jaar moet uitkomen.

In Silksong besturen spelers niet de Knight, maar Hornet, een NPC uit de eerste game. Hornet kan hoger springen en daar is het leveldesign dan ook omheen gebouwd. Het spel komt naar pc, Nintendo Switch en Switch 2, PlayStation- en Xbox-consoles.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!