12 GB geheugen lijkt bevestigd voor RTX 4070
PU.nl
Nieuws

12 GB geheugen lijkt bevestigd voor RTX 4070

MSI registreerde al veel RTX 4070's in productregister

Voor de nog aan te kondigen RTX 4070 lijkt 12 GB het standaardvolume aan videogeheugen te worden.

Dat blijkt uit een uitvoerige productregistratie van onder meer MSI, via de Euraziatische Economische Commissie (EEC). De Taiwanese hardwarefabrikant registreerde maar liefst tien nieuwe videokaarten, waarvan acht nieuwe RTX 4070-modellen, elk met klaarblijkelijk 12 GB aan VRAM.

Hoewel een EEC-registratie niet per definitie leidt tot de daadwerkelijke productie, is het portaal een vaste bron voor betrouwbare lekken rondom hardware. Niet alleen verklappen de geregistreerde namen dat selecte merken zich bezigen met nog onaangekondigde chips; meer dan eens lekken ook specificaties als deze uit namen en modelnummers. Vaak worden EEC-registraties al enkele weken voor een officiële onthulling ingediend. 

Vanuit gpu-fabrikant Nvidia is de RTX 4070 nog niet officieel aangekondigd, al lekte er in de afgelopen maanden wel meer informatie over het bestaan van de nieuwe en vooralsnog zwakste Ada Lovelace-kaart. Volgens ingewijden zou de kaart op zijn vroegst in april 2023 kunnen verschijnen, al is nog onduidelijk wanneer Nvidia de RTX 4070 precies uit de doeken doet. 

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Alien: Earth vanaf 13 augustus te zien via Disney+
PU.nl
Nieuws

Alien: Earth vanaf 13 augustus te zien via Disney+

In de ruimte kan niemand je horen bingen

De televisieserie Alien: Earth gaat op 13 augustus van start en is via Disney+ te zien.

Er zullen dan meteen twee afleveringen te zien zijn. Het eerste seizoen bestaat in totaal uit acht afleveringen die wekelijks in de nacht van dinsdag op woensdag verschijnen.

Alien: Earth speelt zich af in het jaar 2120 - na Prometheus dus en vlak voor de eerste Alien-film - en toont hoe ruimteschip USCSS Maginot op aarde neerstort. Gezien de naam van de serie lijkt het een inkoppertje dat op deze manier de gevreesde Xenomorphs op aarde weten komen.

De serie is geschreven is door Noah Hawley - bekend van de Fargo-serie. Onder de aanwezige acteurs vallen Sydney Chandler, Timothy Olyphant, Alex Lawther, Babou Ceesay, Samuel Blenkin en Adrian Edmondson.

Bekijk hieronder twee onlangs verschenen teaser trailers van de serie.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Steam volgens Valve niet gehackt, wel groot datalek
PU.nl
Nieuws

Steam volgens Valve niet gehackt, wel groot datalek

De telefoonnummers van 89 miljoen Steam-gebruikers zouden in het bezit zijn van een hacker

Valve heeft ontkend dat Steam gehackt is, ondanks dat iemand data van 89 miljoen Steam-accounts in het bezit heeft.

Onlangs meldde een hacker die zichzelf Machine1337 noemt de gegevens van 89 miljoen Steam-accounts te hebben verkregen. Daaronder zouden telefoonnummers en oude codes voor tweestapsverificatie vallen. Hij bood aan deze gegevens voor 5000 dollar te verkopen.

Valve heeft nu aangegeven dat er geen sprake is van een inbreuk op Steam. Ondanks dat er geen hack heeft plaatsgevonden, zijn de bovenstaande gegevens echter wel in handen van de hacker. Valve zoekt dan ook naar de bron van deze gegevens. Daarbij wordt benadrukt dat de telefoonnummers niet te herleiden zijn naar specifieke Steam-accounts en dat de tweestapsverificatiecodes een kwartier na versturen via sms al niet meer geldig waren en nu dus onbruikbaar zijn.

Daarbij benadrukt Valve dat andere Steam-gegevens niet gelekt zijn. Men heeft dus geen betaalinformatie of wachtwoorden weten te verkrijgen. Steam-gebruikers hoeven hun wachtwoord of telefoonnummer dan ook niet te veranderen, maar Valve raadt mensen wel aan om Steam Mobile Authenticator aan te zetten.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!