'AMD Ryzen 4000 desktop-processors uitgesteld naar 2021'
Gamer.nl
Nieuws

'AMD Ryzen 4000 desktop-processors uitgesteld naar 2021'

De AMD Ryzen 4000 desktop-processors stonden voor eind dit jaar gepland, maar volgens de laatste berichten heeft AMD de lancering uitgesteld naar 2021. Verder is er nieuws over een AMD-processor die geen koeler nodig heeft voor Crysis en TGP-informatie van de Nvidia RTX 3090.

AMD Ryzen 4000-processors mogelijk uitgesteld naar 2021

De nieuwste generatie AMD-processors gebaseerd op de Zen 3-architectuur stonden voor later dit jaar op de planning, maar de laatste berichten suggereren iets anders. Door de zeer hoge vraag naar Ryzen 3000-processors en het gebrek van concurrentie vanuit Intel, zou AMD hebben besloten de lancering van de Ryzen 4000-processors uit te stellen. Dat geeft AMD de mogelijkheid om de kwaliteit van het fabricage-proces te verbeteren en tevens nog eventjes te profiteren van de inkomsten uit de 'oude' Ryzen 3000-serie.

©GMRimport

Het uitstellen van de productie tot rond de jaarwisseling biedt echter nog een potentieel voordeel. TSMC, het bedrijf dat de AMD-processors fabriceert, verwacht namelijk rond die tijd klaar te zijn voor een grootschalige productie van de 5nm-technologie. Zen 3 staat op het moment nog gepland voor 7nm, maar door een paar maanden te wachten, zou AMD direct de stap naar 5nm kunnen maken. Daardoor creëert het bedrijf een nog grotere voorsprong op Intel, met tevreden aandeelhouders en consumenten als resultaat. Het gaat hierbij echter wel nog om geruchten en speculaties, dus neem het met een flinke korrel zout.

Nieuwe AMD Ryzen laptop-processor draait Crysis zonder koeler

We weten allemaal dat AMD op het moment rake klappen uitdeelt aan Intel, maar naast de keiharde prestatie-scores, lijkt AMD ook de power-management dik in orde te hebben. Youtuber FritzchensFritz heeft dat aangetoond met een wel heel bijzondere test. Nadat hij de koeling van een Ryzen 3 4300 volledig had verwijderd, heeft hij verschillende tests uitgevoerd.

Watch on YouTube

Gewapend met een warmte-camera en verschillende benchmarks, laat Fritz zien hoe effectief het power-management van een Ryzen 4000-processor wel niet is. Onder andere een Crysis-benchmark blijft draaien terwijl de chip zichzelf netjes onder de 90 graden Celsius weet te houden. De meeste processors die aan dit soort tests worden blootgesteld, schakelen zichzelf na enkele seconden uit. Door zeer goed het vermogen over de chip te verdelen afhankelijk van de temperatuur, weten Ryzen 4000-processors zichzelf koel te houden ongeacht de koeling. Uiteraard heeft dit wel significante gevolgen voor de prestaties.

Nvidia RTX 3090 wordt een stroomslurper

De Nvidia RTX 3090 (of welke naam hij ook gaat krijgen) wordt Nvidia's nieuwste topmodel met een reusachtige koeler, maar nu is ook bekend hoeveel warmte die koeler moet gaan afvoeren. Igor's Lab, een bekende bron van betrouwbare informatie, laat weten dat de videokaart maar liefst 350W uit de voeding gaat trekken. Ter vergelijking: de RTX 2080Ti moet het doen met 'maar' 260W. Dat is een enorme toename aan stroomverbruik, wat in combinatie met de nieuwe technologieën betekent dat we een gigantische sprong in prestaties kunnen verwachten.

©GMRimport

De nieuwe Nvidia RTX 3000-kaarten worden naar verwachting eind september gepresenteerd met een lancering van de topmodellen aan het begin van oktober. Minder dure kaarten, zoals de RTX 3070 en RTX 3060, zullen waarschijnlijk pas aan het eind van het jaar in de winkels verschijnen. Gezien de enorme potentiële toename in prestaties ligt het helaas wel voor de hand dat de introductieprijs niet mals zal zijn.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei
Gamer.nl
Nieuws

Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei

Gratis speelbaar op consoles en pc

Op 22 mei gaat de gratis open bèta van Splitgate 2 van start op pc en consoles.

Dat heeft 1047 Games aangekondigd. Eerder werd er al een gesloten alfatest gehouden, maar de bèta komt voor iedereen beschikbaar op PlayStation 5, Xbox Series-consoles, PlayStation 4, Xbox One, Steam en Epic Games Store. Daarbij bevat het spel cross-play op alle systemen.

De open bèta bevat meer dan vijftien multiplayermaps – waaronder twee nieuwe Onslaught-maps voor 24 spelers, genaamd Drought en Fracture – meer dan 25 wapens en meer dan tien modi, waaronder de terugkeer van de geprezen modus Takedown.

De eerste Splitgate verscheen in 2019 en draaide om het gebruik van portalen tijdens de multiplayergevechten. De game werd voor een deel ontwikkeld als een schoolproject en werd uiteindelijk meer dan 22 miljoen keer gedownload op pc en consoles.

Het vervolg draait geheel op Unreal Engine 5. In Splitgate 2 doen spelers mee aan de zogeheten Sol Splitgate League in de toekomst, wat zich uit in vier-tegen-vier-gevechten met een eerstepersoonsaanzicht en zoals gezegd het gebruik van portalen om de vijand te slim af te zijn. Spelers kunnen deze portalen met een geweer creëren.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game
Gamer.nl
Nieuws

Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game

Verkrijgbaar via de Epic Games Store

De mobiele hitgame Flappy Bird is meer dan tien jaar nadat hij offline ging teruggekeerd.

Flappy Bird kwam in mei 2013 uit, maar werd in 2014 'ontdekt' en immens populair - meer dan honderd miljoen mensen speelden de gratis game op smartphones. In de hoogtijdagen van de game verdiende de maker van de game, Dong Nguyen, naar eigen zeggen 50.000 dollar per dag aan in-game advertenties.

In februari 2014, toen de game nog immens populair was, haalde Nguyen de game van zowel de App Store als Google Play Store. Hij voelde zich naar eigen zeggen schuldig over het verslavende karakter van de game. Smartphones die de game nog geïnstalleerd hadden staan werden als gevolg voor hoge bedragen doorverkocht.

Nu is Flappy Bird dus teruggekeerd. Het gaat om een Android-game die op de mobiele Epic Games Store verkrijgbaar is. Vorig jaar bleek al dat de nieuwe versie van de game uitgebracht zou worden door de Flappy Bird Foundation. Omdat dit bedrijf geleid wordt door Michael Roberts, die ook het hoofd is van cryptobedrijf 1208 Productions, was er bij gamers de vrees dat dit een belangrijk element in de nieuwe versie van Flappy Bird zou worden, maar dit blijkt vooralsnog niet het geval. Overigens zijn er ook plannen om de game uiteindelijk terug naar iOS te brengen.

In de game moeten spelers door op het scherm te tikken een vogel in de lucht zien te houden terwijl hij allerlei groene buizen passeert die uit de klassieke Super Mario Bros.-games lijken te komen. De kunst is dit zo lang mogelijk vol te houden.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!