Cooler Master tackelt Twitch met StreamEnjin-console
Gamer.nl
Nieuws

Cooler Master tackelt Twitch met StreamEnjin-console

Hardwarefabrikant Cooler Master stapt in de wereld van contentproducties met de StreamEnjin. Het AV-paneel vormt, in samenwerking met een iPad, een all-in-one productieconsole.

Cooler Master deed de StreamEnjin uit de doeken op de zogenaamde Summer Summit 2021. De knoppenconsole biedt viermaal hdmi-invoer op 4k, tweemaal op 1080p-resolutie. Twee 1080p hdmi-kanalen spuwen video uit, naast (simultane) digitale output in de vorm van een ethernet-stream en opname over USB 3.0-opslag. 

Qua audio neemt de StreamEnjin een enkele rca-connectie in, naast input en (monitor)output over 3.5 mm connectoren. Voor microfoonvolume is een analoge fader geïntegreerd in de console, naast vele programmeerbare sneltoetsen en een digitale potmeter.

©GMRimport

Het streamteam van Cooler Master onderstreepte gedurende een persbijeenkomst dat de StreamEnjin niet zo zeer samenwerkt met bestaande streamingsoftware, maar meer op zichzelf staat. Het apparaat kán in bijvoorbeeld OBS Studio opgepikt worden, maar het idee is vooral dat de StreamEnjin geheel zelfstandig ingezet wordt. Dit zou ook contentproducenten buiten Twitch, zoals doe-het-zelfmuzikanten, aan kunnen spreken.

De StreamEnjin vereist wel dat een iPad aangesloten wordt met Cooler Masters eigen applicatie. Deze stelt het tablet in staat om previews van de uitzending af te beelden, maar ook om layouts, transities en andere visuele effecten toe te passen. De app komt met acht kant-en-klare layouts, die vervolgens naar wens aangepast kunnen worden.

Cooler Master heeft nog geen officiële adviesprijs voor de StreamEnjin genoemd. De productieconsole moet richting het vierde kwartaal van dit jaar op de markt verschijnen.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
De Switch 2 Joy-Cons maken minder geluid bij force feedback
Gamer.nl
Nieuws

De Switch 2 Joy-Cons maken minder geluid bij force feedback

Minder herrie, dezelfde intensiteit

De HD Rumble in de Joy-Cons van de Nintendo Switch 2 maakt blijkbaar minder geluid dan de Joy-Cons van de eerste Switch.

Dat meldt Nintendo op zijn website (via VGC). Op een pagina over backward compatibility voor Switch-games op Switch 2 worden diverse first-party games genoemd die op Switch werken, maar de oorspronkelijke controllers nodig hebben of anders werken met Switch 2-controllers.

Bij 1-2-Switch wordt gemeld dat ook de Joy-Cons voor de Switch 2 gebruikt kunnen worden om de game te spelen. Daarbij wordt wel gemeld dat het spel mogelijk moeilijker kan zijn, omdat de HD Rumble in de controller minder geluid maakt. Dat geluid werd bij sommige minigames in 1-2-Switch juist gebruikt.

"De volume van de force feedback-vibraties in de Joy-Con 2-controllers is verlaagd ten opzichte van de Switch Joy-Con-controllers", zo oppert Nintendo. "Daardoor kan het moeilijker zijn om de verborgen Joy-Con 2 te vinden wanneer de minigame Joy-Con Hide & Seek wordt gespeeld." In dit spel moeten spelers de controller verstoppen en moeten anderen de controller zien te vinden door naar het geluid die de HD Rumble maakt te luisteren.

Zover bekend zal deze vermindering van geluid geen invloed hebben op de intensiteit van de force feedback van de Joy-Con 2-controllers. Het is wel goed nieuws voor mensen die de Joy-Cons van de eerste Switch teveel geluid vonden maken.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Dwayne Johnson schittert in eerste trailer van The Smashing Machine
Gamer.nl
Nieuws

Dwayne Johnson schittert in eerste trailer van The Smashing Machine

Draait vanaf 3 oktober in de bioscoop

Filmproductiebedrijf A24 heeft de eerste trailer uitgebracht van de aankomende film The Smashing Machine.

De biografische dramafilm wordt geregisseerd door Benny Safdie – onder andere bekend van Uncut Gems en Good Time – en heeft Dwayne ‘The Rock’ Johnson in de hoofdrol. Hij speelt de rol van Mark Kerr, de voormalige beroemde worstelaar en MMA-vechter. Hij staat vooral bekend om zijn agressieve vechtstijl, maar worstelde ondertussen ook met een verslaving aan pijnstillers.

Naast Johnson spelen ook Emily Blunt, Lyndsey Gavin, Ryan Bader, Oleksandr Usyk en Satoshi Ishii in de film. The Smashing Machine komt op 3 oktober uit in de bioscoop.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!