Doom-ontwerper John Romero werkt aan nieuwe shooter
De nieuwe game gebruikt elementen uit de eerder dit jaar geannuleerde shooter
Doom- en Quake-ontwerper John Romero heeft kort na de annulering van zijn vorige shooter weer een nieuwe game in ontwikkeling.
Eerder dit jaar bleek dat in verband met een grootschalige ontslagronde bij Microsoft de financiering van de nieuwe shooter van Romero Games - de studio van John en zijn vrouw - wegviel. "Dit was een strategische beslissing die op een hoog niveau binnen de uitgever is gemaakt, en waar we geen controle over hebben", liet de studio van Romero toen weten.
Tijdens de Salón del Videojuego de Madrid-beurs (via Eurogamer) liet Romero echter weten dat zijn nieuwe game "gered" is en alsnog gemaakt wordt - al gaat het wel om een nieuw project. "Er werken ongeveer 110 mensen aan", zo meldde hij. Hij benadrukte daarbij dat het project losstaat van waar hij eerst aan werkte, maar dat veel elementen gebruikt worden voor dit nieuwe spel.
"We beginnen dus niet van vooraf aan. We pakken er stukken uit en plakken het in een compleet nieuwe indiegame. We hebben veel wat we in het spel kunnen stoppen. Het ontwerp is compleet anders, maar het team is erg enthousiast." Ook werd benadrukt dat het om een "veel kleinere game" gaat dan voorheen, maar dat de ontwikkelaars er meer plezier in hebben.
Verdere details zijn er niet, behalve dat Romero naar eigen zeggen "nog nooit een soortgelijke game heeft gespeeld", en dat het alsnog om een shooter gaat. "Maar de dingen die je er in doet zijn nieuw voor spelers, op dezelfde manier dat Elden Ring spelen een nieuwe ervaring was. Dat was een erg vreemde en andere wereld, en het was erg cool om het te verkennen. Met dat idee werken we aan onze nieuwe game."
