Dune: Awakening is een miljoen keer verkocht
Volgend jaar verschijnt het spel op PS5 en Xbox Series-consoles
Het eerder deze maand uitgekomen Dune: Awakening is inmiddels een miljoen keer verkocht.
Daarmee is de game meteen de snelst verkochte game van Funcom tot dusver. De game blijkt erg populair op Steam: vorige week behaalde het spel meer dan 180.000 gelijktijdige spelers.
Dune: Awakening is een survival-mmo met een open spelwereld. In de game moeten spelers op Arrakis zien te overleven. Mensen moeten schuilplaatsen bouwen tegen zandstormen en leren te lopen op 'de oude manier' om zandwormen te vermijden. Daarbij zoekt men naar 'spice' met een eigen oogster. Spice kan spelers speciale krachten geven.
De iconische zandwormen uit de franchise zijn ook aanwezig in Awakening. De ontwikkelaar meldt dat men in de game op release niet op deze wormen kan rijden - al wordt niet uitgesloten dat dit in de toekomst wordt toegevoegd. De game wordt zoals gezegd ontwikkeld door Funcom, maar eerder werd al bekendgemaakt dat de Nederlandse studio Abstraction meehelpt aan de ontwikkeling.
De game moet ergens in 2026 ook op PlayStation 5 en Xbox Series X en S uitkomen.