GTA-producent toont uitgebreid gameplaysegment van Everywhere
PU.nl
Nieuws

GTA-producent toont uitgebreid gameplaysegment van Everywhere

De game wordt beschreven als 'een echte versie van Ready Player One'

Everywhere, de eerste game van ontwikkelstudio Build A Rocket Boy, is tijdens een livestream uitgebreid getoond.

Het was al geruime tijd bekend dat de in Edinburgh, Schotland gesitueerde studio van Leslie Benzies - de voormalige producent van de Grand Theft Auto-reeks - aan Everywhere werkt. Er zijn al meermaals beelden van de game uitgebracht, zoals eerder dit jaar.

Tijdens een livestream op Twitch gingen regisseur Adam Whiting en QA-analist Nadia Tolmay aan de slag met het spel. Er wordt een level getoond waarin spelers een waterverwerkingsinstallatie infiltreren. Er worden vijanden gedood en diverse taken verricht.

Tijdens de stream werden diverse details gegeven. Zo is het level door één persoon gemaakt. Het zou mogelijk zijn om een level van dit formaat in enkele uren te kunnen creëren, en er zouden zo'n tien dagen nodig zijn om de puntjes op de i te zetten.

Everywhere moet "een nieuwe wereld voor gamers" bieden, waarin spelers zelf creëren en hun creaties delen met vrienden. Volgens de makers is er een gebruiksvriendelijk systeem om levels of complete games te maken, genaamd Arcadia. Tegelijkertijd moet de cinematische actie waar Benzies bekend om staat ook terugkeren. Eerder werd Mindseye al onthuld, een openwereldgame van Benzies die in Everywhere is gemaakt en via dat platform beschikbaar komt.

Gedurende de livstream werd tevens aangekondigd dat er op 5 december een gesloten alfatest wordt gehouden. Inschrijven was al een tijdje mogelijk - op die manier kan men ook alvast een gebruikersnaam voor de game vastleggen.

Leslie Benzies vertrok in 2016 van Rockstar North. Daarvoor was hij producent van vrijwel alle GTA-games en Red Dead Redemption. Hij richtte zijn eigen studio Build a Rocket Boy op, waarmee hij al geruime tijd werkt aan Everywhere. In 2020 haalde hij nog zo'n 43 miljoen euro op om de ontwikkeling mee te financieren. De game werd toen omschreven als "een echte versie van Ready Player One". 

Een releasedatum voor Everywhere is nog niet bekend. De Unreal Engine 5-game komt in ieder geval naar pc, al zouden andere systemen later kunnen volgen.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Grand Theft Auto 5 afgelopen drie maanden vijf miljoen keer verkocht
PU.nl
Nieuws

Grand Theft Auto 5 afgelopen drie maanden vijf miljoen keer verkocht

De teller staat nu op 215 miljoen verkochte exemplaren

Alleen al de afgelopen drie maanden zijn er vijf miljoen exemplaren van Grand Theft Auto 5 over de toonbank gegaan.

Take-Two Interactive kondigde bij het bekendmaken van diens kwartaalcijfers aan dat het in 2013 verschenen spel wereldwijd in totaal 215 miljoen keer is verkocht - alleen Minecraft is vaker verkocht. Afgelopen februari werd nog gemeld dat de teller op 210 miljoen stond, dus zijn er binnen de afgelopen drie maanden vijf miljoen exemplaren bijgekomen.

Daarmee lijkt de verkoop van Grand Theft Auto 5 niet in te zakken, ondanks de wetenschap dat het langverwachte zesde deel volgend jaar mei verschijnt. De laatste drie maanden van vorig jaar werden er namelijk ook ongeveer vijf miljoen exemplaren van de game verkocht. Er zijn in totaal 450 miljoen exemplaren van GTA-games verkocht.

De afgelopen drie maanden zijn er nog eens drie miljoen exemplaren van Red Dead Redemption 2 verkocht, waardoor de teller nu op meer dan 74 miljoen verkocht exemplaren staat. In de Red Dead-reeks zijn er in totaal meer dan honderd miljoen games verkocht.

Take-Two liet ook doorschemeren dat het onwaarschijnlijk is dat Grand Theft Auto 6 nogmaals wordt uitgesteld. Daarbij was het bedrijf ook positief over de komst van de Switch 2. Er gaan zelfs geruchten dat de uitgever Red Dead Redemption 2 naar Nintendo's nieuwe console wil brengen. Ook gaan er geruchten over een current-gen overzetting van Grand Theft Auto 4. Dit is op moment van schrijven allemaal echter nog niet bevestigd.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
GTA-producent toont actievolle gameplay van nieuwe game MindsEye
PU.nl
Nieuws

GTA-producent toont actievolle gameplay van nieuwe game MindsEye

Het spel verschijnt op 10 juni voor PS5, Xbox Series en pc

Er is een korte nieuwe gameplaytrailer uitgekomen van het op Grand Theft Auto-lijkende MindsEye.

In de dertig seconden durende video is voornamelijk een hoop schietactie te zien, al wordt er tegen het einde ook een achtervolging achter het stuur ingezet.

MindsEye is een verhaalgedreven actie-adventure-thriller gesitueerd in de nabije toekomst. Spelers besturen Jacob Diaz, die een mysterieuze neurale implant heeft en achter de waarheid rondom "AI, high-tech experimenten en ongeregelde militaire macht" probeert te komen. Het spel speelt zich daarbij af in Redrock City.

De game wordt ontwikkeld door Build a Rocket Boy, de studio van voormalige Grand Theft Auto-producent Leslie Benzies. IO Interactive geeft het spel uit. MindsEye wordt gemaakt met dezelfde tools als Everywhere, een online platform waarmee spelers hun eigen levels of complete games kunnen creëren. De studio van Benzies gebruikt Everywhere dus ook om MindsEye te ontwikkelen. Build a Rocket Boy heeft echter benadrukt dat MindsEye een losstaande game is, maar dat er ook nog aan Everywhere gewerkt wordt.

MindsEye komt op 10 juni uit. De game verschijnt zowel fysiek als digitaal op PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc, en kost 59,99 euro.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!