IFA: LG OLED-televisies veranderen in grote gaming-monitoren
Gamer.nl
Nieuws

IFA: LG OLED-televisies veranderen in grote gaming-monitoren

Afgelopen weekend stond Berlijn in het teken van de grote IFA hardwarebeurs. Hier hebben onder andere LG, Asus en Intel interessante nieuwtjes losgelaten over hun huidige en nieuwe producten.

LG OLED-televisies krijgen software update voor G-Sync support

Een paar jaar geleden was Samsung de enige keus voor fanatieke gamers, maar die tijd is al een poosje voorbij. OLED televisies maken door hun snelle pixel-reactietijden een opmars bij gamers en daar doet LG nu wat bovenop. Alle LG OLED modellen uit 2019 krijgen namelijk ondersteuning voor Nvidia G-Sync. PC-gamers met een Nvidia-videokaart kunnen daardoor gebruik maken van de variabele verversingsfrequentie tot maximaal 120 Hz. Dit is een primeur in de televisie-markt, want tot nu toe was G-Sync alleen mogelijk in gaming monitoren.

©GMRimport

LG's 65E9, 55E9, 77C9, 65C9, and 55C9 OLED televisies hebben allemaal het G-Sync Compatible-certificaat gekregen. Dit betekent dat, op 1080p en 1440p resoluties, die modellen tot 120Hz kunnen weergeven. Bij hogere resoluties zoals 4K is de maximale verversingsfrequentie 60Hz. Mocht je de gelukkige bezitter zijn van een van de genoemde modellen, dan kun je de komende weken de software-update verwachten.

Asus RoG Phone II Ultimate Edition heeft 1 TB opslag

Asus heeft een high-end versie van de Republic of Gamers Phone II aangekondigd met genoeg opslagruimte voor al je games. De Ultimate Edition heeft maar liefst 1 TB UFS 3.0 flash geheugen, wat niet alleen veel is, maar ook heel snel. De Ultimate Edition krijgt daarnaast een iets ander uiterlijk door een matzwarte afwerking.

©GMRimport

Naast een ander uiterlijk en geheugen-upgrade blijft de telefoon het zelfde als de standaard-editie. De telefoon beschikt over een Qualcomm Snapdragon 855+ met een klokfrequentie van 2,96 GHz en een 2340x1080 AMOLED-scherm. Het scherm heeft een verversingsfrequentie van 120 Hz en een responsetijd van 1 ms, daarnaast zou de totale input lag van touchscreen tot pixelresponse slechts 49 ms bedragen. Verder is er 12 GB RAM aanwezig en bestaat de hoofdcamera uit een 48 megapixel-sensor van Sony. Om lang door te kunnen gamen heeft de telefoon een gigantische batterij van 6000 mAh.

Zoals je mag verwachten wordt de Ultimate Edition boven de normale RoG Phone II gepositioneerd. De adviesprijs die daar bij hoort is een flinke 1199 euro.

Nieuwe Intel processors worden veel goedkoper

Intel heeft tijdens IFA een presentatie gegeven over de plannen van het bedrijf voor de nabije toekomst. Hierbij heeft Intel interessante details vrijgegeven over de nieuwe Cascade Lake-X-processors, de opvolgers van de huidige socket 2066-processors. Deze moeten in de herfst al op de markt komen, maar de meeste details waren tot nu toe nog onbekend.

Intel heeft nu laten weten dat de nieuwe processors geen grote technologische vooruitgang zijn, maar wel veel meer prestatie per dollar bieden. De nieuwe generatie zou per euro maar liefst 74 tot 109 procent sneller zijn dan Skylake-X. Gezien de chips nog op Intel's 14nm+++++ procedé worden gebakken en er nog altijd een maximum is van 18 kernen, moeten de prijzen dus flink omlaag gaan. Als we uit gaan van een stijging van 100%, zou de opvolger van de 8-core i7-9800X slechts 330 euro gaan kosten. Daarmee gaat Intel de huidige AMD Ryzen 3000-processors dus ver voorbij!

Uiteraard gaat het om cijfers van Intel zelf, dus moeten we dit met een korrel zout nemen. Toch valt er voor Intel weinig te sjoemelen, want ze doen de vergelijking met hun eigen chips met vrijwel dezelfde technologie.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei
Gamer.nl
Nieuws

Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei

Gratis speelbaar op consoles en pc

Op 22 mei gaat de gratis open bèta van Splitgate 2 van start op pc en consoles.

Dat heeft 1047 Games aangekondigd. Eerder werd er al een gesloten alfatest gehouden, maar de bèta komt voor iedereen beschikbaar op PlayStation 5, Xbox Series-consoles, PlayStation 4, Xbox One, Steam en Epic Games Store. Daarbij bevat het spel cross-play op alle systemen.

De open bèta bevat meer dan vijftien multiplayermaps – waaronder twee nieuwe Onslaught-maps voor 24 spelers, genaamd Drought en Fracture – meer dan 25 wapens en meer dan tien modi, waaronder de terugkeer van de geprezen modus Takedown.

De eerste Splitgate verscheen in 2019 en draaide om het gebruik van portalen tijdens de multiplayergevechten. De game werd voor een deel ontwikkeld als een schoolproject en werd uiteindelijk meer dan 22 miljoen keer gedownload op pc en consoles.

Het vervolg draait geheel op Unreal Engine 5. In Splitgate 2 doen spelers mee aan de zogeheten Sol Splitgate League in de toekomst, wat zich uit in vier-tegen-vier-gevechten met een eerstepersoonsaanzicht en zoals gezegd het gebruik van portalen om de vijand te slim af te zijn. Spelers kunnen deze portalen met een geweer creëren.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game
Gamer.nl
Nieuws

Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game

Verkrijgbaar via de Epic Games Store

De mobiele hitgame Flappy Bird is meer dan tien jaar nadat hij offline ging teruggekeerd.

Flappy Bird kwam in mei 2013 uit, maar werd in 2014 'ontdekt' en immens populair - meer dan honderd miljoen mensen speelden de gratis game op smartphones. In de hoogtijdagen van de game verdiende de maker van de game, Dong Nguyen, naar eigen zeggen 50.000 dollar per dag aan in-game advertenties.

In februari 2014, toen de game nog immens populair was, haalde Nguyen de game van zowel de App Store als Google Play Store. Hij voelde zich naar eigen zeggen schuldig over het verslavende karakter van de game. Smartphones die de game nog geïnstalleerd hadden staan werden als gevolg voor hoge bedragen doorverkocht.

Nu is Flappy Bird dus teruggekeerd. Het gaat om een Android-game die op de mobiele Epic Games Store verkrijgbaar is. Vorig jaar bleek al dat de nieuwe versie van de game uitgebracht zou worden door de Flappy Bird Foundation. Omdat dit bedrijf geleid wordt door Michael Roberts, die ook het hoofd is van cryptobedrijf 1208 Productions, was er bij gamers de vrees dat dit een belangrijk element in de nieuwe versie van Flappy Bird zou worden, maar dit blijkt vooralsnog niet het geval. Overigens zijn er ook plannen om de game uiteindelijk terug naar iOS te brengen.

In de game moeten spelers door op het scherm te tikken een vogel in de lucht zien te houden terwijl hij allerlei groene buizen passeert die uit de klassieke Super Mario Bros.-games lijken te komen. De kunst is dit zo lang mogelijk vol te houden.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!