Intel Arc A730M overtreft mobiele RTX 3070 in 3DMark
PU.nl
Nieuws

Intel Arc A730M overtreft mobiele RTX 3070 in 3DMark

Intels recent in China gelanceerde Arc A730M-gpu (12 GB) blijkt sneller te zijn dan Nvidia's mobiele RTX 3070 (8 GB) in benchmarks van 3DMark.

De Arc A730M is Intels op één na zwaarste gpu voor laptops, welke sinds kort toegetreden is tot de Aziatische markt. De chip werd getest in een Dawn 16-laptop van het Chinese merk Machenike, omgerekend geprijsd op circa 1.200 euro. 

Machenike's laptop werd getest in Time Spy en Fire Strike (via Weibo), twee van de populairste benchmarks van 3DMark. De Arc-chip wist daarbij respectievelijk 10.002 en 23.090 punten te scoren, waarbij vooral de resultaten in het zwaardere Time Spy een goede indruk achter laten. 

©GMRimport

De A370M blijkt in beide tests net wat sneller dan de RTX 3070 (non-Ti) van Nvidia en kan AMD's Radeon RX 6700M (10 GB)op het nippertje verslaan in Time Spy, maar niet in Fire Strike. De nieuwere Time Spy-test is gebaseerd op een latere versie van de DirectX 12-api, waar Fire Strike beroep doet op DirectX 11. 

3DMark-resultaten zijn niet direct te vertalen met relatieve gameprestaties, maar zijn doorgaans wel indicatief voor hoe efficiënt gpu's omgaan met complexe graphics. Intel lijkt in die zin goed voorbereid voor in ieder geval DirectX 12-technologie. Doorgaans wint AMD overigens wel vaker in Fire Strike, wat meer dominantie op oudere technologie onderstreept.

Intel verscheept het gros van de mobiele Arc-gpu's, ondanks de "wereldwijde lancering" momenteel exclusief naar Azië. Onduidelijk is nog wanneer laptops met Intel Arc-chips meer voet aan de grond krijgen in Europa. Het desktopsegment staat officieel gezien nog op de planning voor het tweede kwartaal van 2022, maar veel geruchten voorspellen uitstel of een anderzins vertraagde uitrol van de videokaarten.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
De ontwikkeling van Mario Kart World begon in 2017
PU.nl
Nieuws

De ontwikkeling van Mario Kart World begon in 2017

De game werd oorspronkelijk ontwikkeld voor de eerste Switch

De ontwikkeling van Mario Kart World is in 2017 van start gegaan - toen nog voor de eerste Switch-console.

Dat blijkt uit een nieuw Ask the Developer-interview dat Nintendo heeft gepubliceerd. Daarin wordt gemeld dat de ontwikkeling van Mario Kart World ergens eind 2017 begon, toen de ontwikkeling van Arms werd afgerond. De game begon als Switch-spel, maar in 2020 werd besloten dat het een Switch 2-game ging worden. Dit omdat toen gewerkt werd aan de Booster Course Pass voor Mario Kart 8 Deluxe.

Daarbij moesten de ontwikkelaars ook concessies doen als de game op de eerste Switch was uitgekomen: "Het was moeilijk voor ons om alles in de game te stoppen wat we voor ogen hadden. We overwogen om de graphics minder gedetailleerd te maken, de resolutie omlaag te schalen en zelfs om de framerate naar 30 fps te verlagen."

Verder wordt in het interview gemeld dat de soundtrack ditmaal gebruikmaakt van meer echte instrumenten, en dat er meer dan tweehonderd verschillende nummers in de game zitten - allemaal compleet nieuwe nummers. Ook wordt gemeld dat een complete dagcyclus in de game ongeveer 24 minuten beslaat. Verder blijkt dat er in de game in totaal honderd circuits zitten als alle verschillende paden tussen tracks worden meegerekend. In de open spelwereld kunnen allerlei stickers worden gevonden die naar gelieve op de karts kunnen worden geplakt.

Mario Kart World komt op 5 juni exclusief naar Nintendo Switch 2 en gaat 79,99 digitaal en 89,99 euro fysiek kosten, al is er ook een Switch 2-bundel beschikbaar waarbij een digitale code van de game geleverd wordt. Hoewel de game zoals gebruikelijk circuits bevat, zijn die allemaal in een open spelwereld geplaatst die spelers naar gelieve kunnen verkennen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nog meer gameplay van GTA-achtige MindsEye getoond
PU.nl
Nieuws

Nog meer gameplay van GTA-achtige MindsEye getoond

De game komt op 10 juni naar PS5, Xbox Series en pc

Er zijn wederom een tweetal gameplayvideo's van MindsEye, de debuutgame van Build a Rocket Boy, uitgebracht.

Afgelopen weekend viel er ook al gameplay van het spel te zien, en nu zijn er wederom twee video's te bekijken. In de ene video is te zien hoe de speler gedurende de nacht door de open spelwereld rijdt, terwijl de andere trailer vooral schietactie bevat. Beide video's kunnen hieronder worden bekeken.

MindsEye is een verhaalgedreven actie-adventure-thriller gesitueerd in de nabije toekomst. Spelers besturen Jacob Diaz, die een mysterieuze neurale implant heeft en achter de waarheid rondom "AI, high-tech experimenten en ongeregelde militaire macht" probeert te komen. Het spel speelt zich daarbij af in Redrock City.

De game wordt ontwikkeld door Build a Rocket Boy, de studio van voormalige Grand Theft Auto-producent Leslie Benzies. IO Interactive geeft het spel uit. MindsEye wordt gemaakt met dezelfde tools als Everywhere, een online platform waarmee spelers hun eigen levels of complete games kunnen creëren. De studio van Benzies gebruikt Everywhere dus ook om MindsEye te ontwikkelen. Build a Rocket Boy heeft echter benadrukt dat MindsEye een losstaande game is, maar dat er ook nog aan Everywhere gewerkt wordt.

MindsEye komt op 10 juni uit. De game verschijnt zowel fysiek als digitaal op PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc, en kost 59,99 euro.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!