Intel onthult eerste Arc-gpu's voor laptops; desktopvariant geteased
Gamer.nl
Nieuws

Intel onthult eerste Arc-gpu's voor laptops; desktopvariant geteased

Per videopresentatie heeft Intel gisteravond officieel diens Arc-gpu's gelanceerd, te beginnen met twee laptopchips.

Intel Arc is oorspronkelijk voortgekomen uit de Iris Xe-architectuur. Wat Intel ooit inbakte op centrale laptopprocessors, groeit nu uit tot een toegewijde gpu. Intel belooft daarbij dat de eerste Arc-producten de prestaties van Iris Xe-gpu's minimaal verdubbelen. Daarnaast komen de gpu's met nieuwe media-kernen, volledige AV1-ondersteuning en de neurale XMX-architectuur voor ai-gedreven taken.

De allereerste Alchemist-generatie van Intel Arc trapt op 1 april officieel af met de A350M en A370M. Beide laptop-gpu's komen met 4 GB aan GDDR6-geheugen over een 64-bits geheugenbus. Qua prijsindicatie worden de zogenaamde Arc 3-producten geleverd in laptops met een "vanafprijs van 899 dollar".

Het A350M-instapmodel bestaat uit 6 van Intels eigen Xe-kernen, die elk bestaan 16 rekeneenheden en een enkele raytracing-eenheid. De kloksnelheid van de gpu bedraagt 1.150 MHz, waarmee de chip tussen de 25 en 35 watt verbruikt. Over benchmarks of vermeende framerates werd bij Intels presentatie niet gesproken. 

©GMRimport

Met 8 Xe-kernen en een kloksnelheid van 1.550 MHz biedt de A370M meer prestatiedrang, met bovendien een hoger verbruik van 35 tot 50 watt. Volgens Intel haalt de laptop-gpu 60 frames per seconde in games als Hitman 3, Destiny 2 en The Witcher 3, op 1080p-resoluties en 'medium' instellingen. 

In competitieve games klokt de A370M volgens Intel al snel boven de 90 frames per seconde op 1080p. Voor games als Fortnite zou dat wederom 'medium' instellingen betreffen, maar Rocket League en Valorant halen framerates boven de 100 op 'high'. 

De eerste laptop met de eerste Intel Arc-gpu was al eerder onthuld, maar werd door Intel wederom aangestipt. De Samsung Galaxy Book Pro 2 lanceert morgen officieel en is daarmee 's werelds eerste laptop met een toegewijde gpu van Intel.

©GMRimport

©GMRimport

Na de initiële lancering van de eerste twee mobiele Arc 3-producten volgen ook Arc 5- en Arc 7-alternatieven. Zo moeten komende zomer ook een A550M, een A750M en een A770M hun intrede doen. Met elke stap opwaarts komen meer Xe-kernen — en dus meer reken- en raytracing-eenheden — en grotere volumes aan GDDR6-geheugen op bredere geheugenbussen.

Vooral de A770M lijkt rijkelijk uitgerust, met 16 GB aan GDDR6 (over een 256-bits geheugenbus) en 32 afzonderlijke Xe-kernen. Daarmee komt de hoeveelheid zogenaamde execution units van 512 overeen met het vermeende vlaggenschip uit de desktopreeks.

Van de later te verschijnen gpu's gaf Intel nog geen indicatie van grafische kracht. Wel zouden Arc 7-producten in staat zijn om 4k-resoluties te trotseren, zij het bijgestaan door Intels eigen XeSS-upscaling.

©GMRimport

Intel maakte verder geen woorden vuil aan de aanstaande desktopvarianten van de Alchemist-gpu's. Wel werd aan het einde van de presentatievideo nog een korte teaser getoond, die een 'Limited Edition'-ontwerp afbeeldt. Onduidelijk is om welke videokaart het precies gaat, maar vermoedelijk betreft dit het Alchemist-vlaggenschip.

Het mogelijk gelimiteerde design wijkt aanzienlijk af van eerdere prototypes van de eerste Arc-videokaarten. Het ooit zilverkleurige en golvende chassis heeft reeds plaatsgemaakt voor een gitzwart, strak omhulsel. Met de nieuwe beelden lijkt ook een maximale dikte van twee PCIe-sloten zo goed als bevestigd. 

De eerste desktopvideokaarten van Intel staan op de roadmap voor het tweede kwartaal van 2022. Over prijzen is weinig bekend, al liet Intel wel eens doorschemeren dat het 825 dollar wil vragen voor diens eerste 'premium' videokaart.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei
Gamer.nl
Nieuws

Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei

Gratis speelbaar op consoles en pc

Op 22 mei gaat de gratis open bèta van Splitgate 2 van start op pc en consoles.

Dat heeft 1047 Games aangekondigd. Eerder werd er al een gesloten alfatest gehouden, maar de bèta komt voor iedereen beschikbaar op PlayStation 5, Xbox Series-consoles, PlayStation 4, Xbox One, Steam en Epic Games Store. Daarbij bevat het spel cross-play op alle systemen.

De open bèta bevat meer dan vijftien multiplayermaps – waaronder twee nieuwe Onslaught-maps voor 24 spelers, genaamd Drought en Fracture – meer dan 25 wapens en meer dan tien modi, waaronder de terugkeer van de geprezen modus Takedown.

De eerste Splitgate verscheen in 2019 en draaide om het gebruik van portalen tijdens de multiplayergevechten. De game werd voor een deel ontwikkeld als een schoolproject en werd uiteindelijk meer dan 22 miljoen keer gedownload op pc en consoles.

Het vervolg draait geheel op Unreal Engine 5. In Splitgate 2 doen spelers mee aan de zogeheten Sol Splitgate League in de toekomst, wat zich uit in vier-tegen-vier-gevechten met een eerstepersoonsaanzicht en zoals gezegd het gebruik van portalen om de vijand te slim af te zijn. Spelers kunnen deze portalen met een geweer creëren.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game
Gamer.nl
Nieuws

Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game

Verkrijgbaar via de Epic Games Store

De mobiele hitgame Flappy Bird is meer dan tien jaar nadat hij offline ging teruggekeerd.

Flappy Bird kwam in mei 2013 uit, maar werd in 2014 'ontdekt' en immens populair - meer dan honderd miljoen mensen speelden de gratis game op smartphones. In de hoogtijdagen van de game verdiende de maker van de game, Dong Nguyen, naar eigen zeggen 50.000 dollar per dag aan in-game advertenties.

In februari 2014, toen de game nog immens populair was, haalde Nguyen de game van zowel de App Store als Google Play Store. Hij voelde zich naar eigen zeggen schuldig over het verslavende karakter van de game. Smartphones die de game nog geïnstalleerd hadden staan werden als gevolg voor hoge bedragen doorverkocht.

Nu is Flappy Bird dus teruggekeerd. Het gaat om een Android-game die op de mobiele Epic Games Store verkrijgbaar is. Vorig jaar bleek al dat de nieuwe versie van de game uitgebracht zou worden door de Flappy Bird Foundation. Omdat dit bedrijf geleid wordt door Michael Roberts, die ook het hoofd is van cryptobedrijf 1208 Productions, was er bij gamers de vrees dat dit een belangrijk element in de nieuwe versie van Flappy Bird zou worden, maar dit blijkt vooralsnog niet het geval. Overigens zijn er ook plannen om de game uiteindelijk terug naar iOS te brengen.

In de game moeten spelers door op het scherm te tikken een vogel in de lucht zien te houden terwijl hij allerlei groene buizen passeert die uit de klassieke Super Mario Bros.-games lijken te komen. De kunst is dit zo lang mogelijk vol te houden.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!