Nieuwe Asus-moederborden stappen mogelijk direct over op DDR5
Gamer.nl
Nieuws

Nieuwe Asus-moederborden stappen mogelijk direct over op DDR5

Een lek bij de href="https://portal.eaeunion.org/sites/odata/_layouts/15/Portal.EEC.Registry.UI/DisplayForm.aspx?ItemId=77869&ListId=d84d16d7-2cc9-4cff-a13b-530f96889dbc">Euraziatische Economische Commissie</a> (EEC) lijkt aan te geven dat in ieder geval Asus' nieuwe Maximus-moederborden direct overstappen op DDR5-geheugenmodules. Voor veel andere moederborden blijken nog wel DDR4-varianten in de pijplijn te zitten.

Op het webportaal van de EEC geven fabrikanten aan welke producten in de komende periode op de Euraziatische markt zullen verschijnen. Aanvankelijk gaat dat vooral om globale namen, maar meer dan eens verklappen de noemers al selecte details over de producten.

Asus documenteerde recentelijk een handvol nieuwe moederborden met Intels nieuwe Z690-chipset. Bij een handvol Prime-, TUF Gaming- en ROG Strix-modellen is er nog sprake van een "D4"-indicatie, maar bij de Maximus-reeks en een enkel ProArt-moederbord is geen enkele "D4" te vinden in de noemer — wat doet vermoeden dat het hier modellen met DDR5-slots betreft.

©GMRimport

Het is verre van een definitieve aankondiging, maar hierdoor lijkt het er toch op dat Asus in veel gevallen direct overstapt op DDR5-geheugen. De Alder Lake-generatie van Intel (en daarmee de Intel Z690-chipset) zou ook DDR5-geheugen ondersteunen, maar het is uiteraard aan moederbordfabrikanten om te beslissen welke fysieke geheugeninterface op het moederbord gesoldeerd wordt. 

De Maximus-serie van Asus staat al langer bekend als luxeproduct voor gamers, waarmee een complete overstap op het vermoedelijk duurdere DDR5-geheugen geplaatst voelt. Prime steekt meer in als workstation-optie en bijvoorbeeld TUF Gaming is Asus' eigen prijsvechtervaandel; daar komen variaties met DDR4-mogelijkheden beter tot hun recht.

Bij de EEC blijkt opgegeven informatie veelal waarheidsgetrouw, maar het daadwerkelijke verschijnen van de producten is niet direct verzekerd. Wel lijkt de lek te bevestigen dat Asus een opmerkelijke tweedeling in DDR-generaties wil introduceren met de komst van de Z690-moederborden.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nederlandse ontwikkelaar Rusty Lake viert jubileum met gratis game
Gamer.nl
Nieuws

Nederlandse ontwikkelaar Rusty Lake viert jubileum met gratis game

The Mr. Rabbit Magic Show

De uit Amsterdam afkomstige gameontwikkelaar Rusty Lake bestaat tien jaar. De studio viert dit onder andere met een gratis game die nu beschikbaar is.

De ontwikkelaar staat bekend om hun macabere puzzelgames die zich afspelen in het Rusty Lake-universum. Deze spellen combineren point-and-click-gameplay met escape-room-achtige puzzels. Hoewel de verschillende spellen allemaal los te spelen zijn, loopt er ook een rode draad door de games. Er zijn achttien games uitgebracht, waarbij sommige betaald en andere spellen weer gratis zijn.

Om te vieren dat Rusty Lake tien jaar bestaat, heeft de ontwikkelaar nu een nieuwe gratis game uitgebracht, genaamd The Mr. Rabbit Magic Show. Het gaat om een "korte maar mysterieuze" game. Daarbij wordt er in het spel gehint naar de volgende grote game van de ontwikkelaar, genaamd Servant of the Lake. The Mr. Rabbit Magic Show kan gratis gedownload worden via iOS, Android, Steam en Itch.io. Daarbij is er op verschillende digitale winkels een uitverkoop van Rusty Lake-games gaande.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games
Gamer.nl
Nieuws

Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games

De hardwareverkoop blijft echter wel dalen

De gamedivisie van Microsoft heeft het afgelopen kwartaal een stijging in omzet gezien. De omzet van hardwareverkoop blijft wel nog altijd dalen.

Het bedrijf maakte de kwartaalcijfers van het derde fiscale kwartaal van 2025 bekend. Daaruit blijkt dat Microsoft 70,1 miljard dollar aan omzet heeft gedraaid in dat kwartaal, wat voor een netto-opbrengst van 25,8 miljard dollar zorgde. Dat betreft een groei van respectievelijk 13 en 18 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Deze groei is vooral te danken aan de cloud- en Office-producten van Microsoft, maar ook de Xbox-divisie heeft succes geboekt: de omzet van de gamesafdeling is met 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Binnen die divisie is Xbox-content en services, waar Xbox-games en Game Pass onder vallen, met 8 procent gestegen. Dit mede dankzij spellen als Call of Duty, Minecraft en Avowed. Ook Game Pass-abonnees zijn gestegen, al werden er geen precieze cijfers genoemd.

De cijfers rondom Xbox-hardware zijn echter wederom gedaald - ditmaal met 6 procent. Al enkele jaren daalt de verkoopt van Xbox-consoles, en daar lijkt vooralsnog geen verandering in te zijn gekomen. Op zich is dat ook niet heel gek, aangezien Microsofts huidige strategie betekent dat Xbox-games op steeds meer verschillende manieren aangeboden worden - ook op concurrerende consoles zoals de PlayStation 5.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!