Nieuwe Metro-game beïnvloed door Russische invasie
Gamer.nl
Nieuws

Nieuwe Metro-game beïnvloed door Russische invasie

Metro 2033 nu tijdelijk gratis verkrijgbaar

De aankomende nieuwe Metro-game die in ontwikkeling is, wordt hevig beïnvloed door de Russische invasie van Oekraïne.

Dat heeft ontwikkelaar 4A Games gemeld in een blogpost naar aanleiding van het vijftienjarige jubileum van de Metro-gamefranchise. De nieuwe Metro-game is al enkele jaren in ontwikkeling. Aangezien 4A Games afkomstig is uit Kiev, Oekraïne - en later naar Malta is verhuisd - zal de game hevig beïnvloed zijn door de Russische invasie. "Deze invasie heeft veranderd hoe we het verhaal van de volgende Metro-game willen vertellen. Voor vele ontwikkelaars in Oekraïne werd kunst een reden om te leven, en we gebruiken de ervaringen om een duisterder verhaal te vertellen."

De ontwikkelaar vervolgt: "De afgelopen drie jaar zijn conflicten, de strijd om macht, de gruwelen van tirannie en de prijs van vrijheid onderdeel van ons dagelijks leven geworden. We leven en werken nog altijd gedurende deze tijd van oorlog, en dat vormt dan ook onvermijdelijk de games die we maken."

"Metro was altijd al een keihard, politiek, emotioneel anti-oorlogsverhaal. Je kunt er van op aan dat deze thema's intact blijven dankzij onze aanhoudende samenwerking met bedenker, auteur en activist Dmitry Glukhovsky." De schrijver van de Metro-boeken wordt gezocht door Russische autoriteiten nadat hij zich negatief uitsprak over de invasie van Oekraïne.

Metro 2033 kan vanwege het jubileum nu tijdelijk gratis geclaimd worden. De game kan tot morgen 18:00 uur Nederlandse tijd gratis geclaimd worden via Steam, GOG en Xbox. Ontwikkelaar 4A Games bedankt fans van de reeks voor hun passie en heeft tevens een video uitgebracht. "Gedurende dit jaar zullen er meer evenementen, deals en feestelijke content volgen op de socialmediakanalen van Metro."

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei
Gamer.nl
Nieuws

Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei

Gratis speelbaar op consoles en pc

Op 22 mei gaat de gratis open bèta van Splitgate 2 van start op pc en consoles.

Dat heeft 1047 Games aangekondigd. Eerder werd er al een gesloten alfatest gehouden, maar de bèta komt voor iedereen beschikbaar op PlayStation 5, Xbox Series-consoles, PlayStation 4, Xbox One, Steam en Epic Games Store. Daarbij bevat het spel cross-play op alle systemen.

De open bèta bevat meer dan vijftien multiplayermaps – waaronder twee nieuwe Onslaught-maps voor 24 spelers, genaamd Drought en Fracture – meer dan 25 wapens en meer dan tien modi, waaronder de terugkeer van de geprezen modus Takedown.

De eerste Splitgate verscheen in 2019 en draaide om het gebruik van portalen tijdens de multiplayergevechten. De game werd voor een deel ontwikkeld als een schoolproject en werd uiteindelijk meer dan 22 miljoen keer gedownload op pc en consoles.

Het vervolg draait geheel op Unreal Engine 5. In Splitgate 2 doen spelers mee aan de zogeheten Sol Splitgate League in de toekomst, wat zich uit in vier-tegen-vier-gevechten met een eerstepersoonsaanzicht en zoals gezegd het gebruik van portalen om de vijand te slim af te zijn. Spelers kunnen deze portalen met een geweer creëren.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game
Gamer.nl
Nieuws

Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game

Verkrijgbaar via de Epic Games Store

De mobiele hitgame Flappy Bird is meer dan tien jaar nadat hij offline ging teruggekeerd.

Flappy Bird kwam in mei 2013 uit, maar werd in 2014 'ontdekt' en immens populair - meer dan honderd miljoen mensen speelden de gratis game op smartphones. In de hoogtijdagen van de game verdiende de maker van de game, Dong Nguyen, naar eigen zeggen 50.000 dollar per dag aan in-game advertenties.

In februari 2014, toen de game nog immens populair was, haalde Nguyen de game van zowel de App Store als Google Play Store. Hij voelde zich naar eigen zeggen schuldig over het verslavende karakter van de game. Smartphones die de game nog geïnstalleerd hadden staan werden als gevolg voor hoge bedragen doorverkocht.

Nu is Flappy Bird dus teruggekeerd. Het gaat om een Android-game die op de mobiele Epic Games Store verkrijgbaar is. Vorig jaar bleek al dat de nieuwe versie van de game uitgebracht zou worden door de Flappy Bird Foundation. Omdat dit bedrijf geleid wordt door Michael Roberts, die ook het hoofd is van cryptobedrijf 1208 Productions, was er bij gamers de vrees dat dit een belangrijk element in de nieuwe versie van Flappy Bird zou worden, maar dit blijkt vooralsnog niet het geval. Overigens zijn er ook plannen om de game uiteindelijk terug naar iOS te brengen.

In de game moeten spelers door op het scherm te tikken een vogel in de lucht zien te houden terwijl hij allerlei groene buizen passeert die uit de klassieke Super Mario Bros.-games lijken te komen. De kunst is dit zo lang mogelijk vol te houden.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!