Nvidia trekt omstreden RTX 4080 met 12 GB terug
PU.nl
Nieuws

Nvidia trekt omstreden RTX 4080 met 12 GB terug

Nvidia heeft aangekondigd diens eigen RTX 4080 (12 GB) te "ontlanceren"; de gpu was ook volgens de fabrikant zelf " verwarrend".

Dat maakte Nvidia zelf bekend in een opvallend dungelaagde blogpost. In het bericht geeft de videokaartgigant aan dat de lichtere variant van de RTX 4080 een "fantastische kaart" wordt, maar dat de naam toch onjuist is gebleken. Ook Nvidia erkent inmiddels dat het bestaan van twee toch aardig verschillende RTX 4080-gpu's verwarring op kan wekken.

Nvidia noemt expliciet niet de ophef die rondom de RTX 4080 met 12 GB onstond sinds de initiële onthulling. "Verwarring" over verschillende hoeveelheden videogeheugen komt immers wel vaker voor; ditmaal betrof de RTX 4080 (12 GB) ook daadwerkelijk een geheel andere chipset dan de 'echte' RTX 4080 (16 GB). Veel pc-gamers waren vocaal over hoe de 'lichtere RTX 4080' daarom eigenlijk een RTX 4070 zou moeten zijn geweest. 

Desalniettemin geeft Nvidia niet aan wat er nu precies staat te gebeuren met de RTX 4080 (12 GB), enkel dat de kaart "ontlanceert" wordt. Oorspronkelijk stond de kaart te verschijnen medio november, ongeveer gelijktijdig met de RTX 4080 (16 GB). Inmiddels lijkt dus alleen de zwaardere gpu volgende maand af te trappen. Wel verscherpt Nvidia het vooruitzicht op de RTX 4080 met 16 GB: die staat inmiddels op 16 november aanstaande wereldwijd te verschijnen. 

Mogelijk duikt de RTX 4080 (12 GB) pas enige tijd na de aftrap van de RTX 4080 (16 GB) op, waarschijnlijk voorafgegaan door Nvidia's herintroductie als een RTX 4070, dan wel een andere non-RTX 4080-noemer. De lancering van de eerste Ada Lovelace-kaart ging overigens wel ongestoord door: de RTX 4090 verscheen precies zoals gepland, op 12 oktober jongstleden. 

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
De ontwikkeling van Mario Kart World begon in 2017
PU.nl
Nieuws

De ontwikkeling van Mario Kart World begon in 2017

De game werd oorspronkelijk ontwikkeld voor de eerste Switch

De ontwikkeling van Mario Kart World is in 2017 van start gegaan - toen nog voor de eerste Switch-console.

Dat blijkt uit een nieuw Ask the Developer-interview dat Nintendo heeft gepubliceerd. Daarin wordt gemeld dat de ontwikkeling van Mario Kart World ergens eind 2017 begon, toen de ontwikkeling van Arms werd afgerond. De game begon als Switch-spel, maar in 2020 werd besloten dat het een Switch 2-game ging worden. Dit omdat toen gewerkt werd aan de Booster Course Pass voor Mario Kart 8 Deluxe.

Daarbij moesten de ontwikkelaars ook concessies doen als de game op de eerste Switch was uitgekomen: "Het was moeilijk voor ons om alles in de game te stoppen wat we voor ogen hadden. We overwogen om de graphics minder gedetailleerd te maken, de resolutie omlaag te schalen en zelfs om de framerate naar 30 fps te verlagen."

Verder wordt in het interview gemeld dat de soundtrack ditmaal gebruikmaakt van meer echte instrumenten, en dat er meer dan tweehonderd verschillende nummers in de game zitten - allemaal compleet nieuwe nummers. Ook wordt gemeld dat een complete dagcyclus in de game ongeveer 24 minuten beslaat. Verder blijkt dat er in de game in totaal honderd circuits zitten als alle verschillende paden tussen tracks worden meegerekend. In de open spelwereld kunnen allerlei stickers worden gevonden die naar gelieve op de karts kunnen worden geplakt.

Mario Kart World komt op 5 juni exclusief naar Nintendo Switch 2 en gaat 79,99 digitaal en 89,99 euro fysiek kosten, al is er ook een Switch 2-bundel beschikbaar waarbij een digitale code van de game geleverd wordt. Hoewel de game zoals gebruikelijk circuits bevat, zijn die allemaal in een open spelwereld geplaatst die spelers naar gelieve kunnen verkennen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nog meer gameplay van GTA-achtige MindsEye getoond
PU.nl
Nieuws

Nog meer gameplay van GTA-achtige MindsEye getoond

De game komt op 10 juni naar PS5, Xbox Series en pc

Er zijn wederom een tweetal gameplayvideo's van MindsEye, de debuutgame van Build a Rocket Boy, uitgebracht.

Afgelopen weekend viel er ook al gameplay van het spel te zien, en nu zijn er wederom twee video's te bekijken. In de ene video is te zien hoe de speler gedurende de nacht door de open spelwereld rijdt, terwijl de andere trailer vooral schietactie bevat. Beide video's kunnen hieronder worden bekeken.

MindsEye is een verhaalgedreven actie-adventure-thriller gesitueerd in de nabije toekomst. Spelers besturen Jacob Diaz, die een mysterieuze neurale implant heeft en achter de waarheid rondom "AI, high-tech experimenten en ongeregelde militaire macht" probeert te komen. Het spel speelt zich daarbij af in Redrock City.

De game wordt ontwikkeld door Build a Rocket Boy, de studio van voormalige Grand Theft Auto-producent Leslie Benzies. IO Interactive geeft het spel uit. MindsEye wordt gemaakt met dezelfde tools als Everywhere, een online platform waarmee spelers hun eigen levels of complete games kunnen creëren. De studio van Benzies gebruikt Everywhere dus ook om MindsEye te ontwikkelen. Build a Rocket Boy heeft echter benadrukt dat MindsEye een losstaande game is, maar dat er ook nog aan Everywhere gewerkt wordt.

MindsEye komt op 10 juni uit. De game verschijnt zowel fysiek als digitaal op PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc, en kost 59,99 euro.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!