Nvidia's next-gen GPU gebenchmarkt en een speciaal bed voor gamers
PU.nl
Nieuws

Nvidia's next-gen GPU gebenchmarkt en een speciaal bed voor gamers

Nvidia's GTC persconferentie is afgelast in verband met corona, maar dat heeft een Geekbench-gebruiker niet weerhouden om een benchmark te draaien op nog onaangekondigde hardware. Daarnaast komt een Japanse meubelmaker met een speciaal bed voor gamers en lanceert Seasonic een drietal fan-loze voedingen.

Geekbench-resultaten van een nog onaangekondigde Nvidia-GPU gelekt

Het is al weer even geleden dat de RTX 2000-serie werd aangekondigd, maar het lijkt er op dat we heel dicht bij een nieuwe lancering zijn. GTC, het grote evenement waar Nvidia traditiegetrouw nieuwe chips laat zien, is helaas afgelast, maar dat betekent gelukkig niet dat we geen nieuwe informatie te zien krijgen. Een oplettende Twitteraar onder de naam @_rogame heeft Geekbench-resultaten ontdekt die toebehoren tot een tweetal nog onbekende videokaarten van Nvidia. Naar alle waarschijnlijkheid gaat het om videokaarten in de Ampere-reeks.

©GMRimport

De eerste GPU in de Geekbench-scorelijst is een model met 7552 CUDA kernen en 118 SM's. De klokfrequentie lag tijdens de benchmark op 1,11 GHz, wat neer komt op ongeveer 16,7 TFLOPs. Gezien de chips nog niet eens zijn aangekondigd, is de kans groot dat die klokfrequentie nog wordt bijgesteld voor de lancering. Met deze specificaties is de GPU in staat om een resultaat van 184096 punten neer te zetten, maar liefst 40% meer dan de Nvidia TITAN RTX!

Het tweede model is iets lager gepositioneerd met 6912 CUDA kernen en 108 SM's. Samen met een klokfrequentie van 1,01 GHz zorgt dat voor 13,9 TFLOPs als we uit gaan van de huidige standaard. Deze chip zet in Geekbench een score neer van 141654 punten, vergelijkbaar met een overgeklokte TITAN RTX.

De gelekte specificaties en scores bevestigen het vermoeden dat de Nvidia Ampere-GPU's op een 7nm procedé zijn gemaakt. Het resultaat is waarschijnlijk een chip die zijn werk veel efficiënter kan doen dan de huidige RTX 2000-generatie.

Japanse meubelmaker ontwikkelt bed speciaal voor gamers

Het Japanse bedrijf Bauhütte (ja, het is echt Japans) heeft een speciaal bed voor games aangekondigd. Met behulp van speciale kastjes, monitor-steunen en telefoonhouders moet dit het ideale bed zijn voor gamers. Het bed is van alle gemakken voorzien met onder andere een poef om rechtop te zitten, kastjes voor je eten en drinken en een verplaatsbaar plankje voor muis en toetsenbord. Echt ergonomisch verantwoord lijkt het niet, maar door het groeiende ruimtegebrek in grote steden kan dit een populaire oplossing worden.

©GMRimport

Vooralsnog komt dit bed alleen in Japan uit, maar als er veel vraag naar is komt het gaming-bed mogelijk ook naar de Verenigde Staten en Europa. Bauhütte gaat er in ieder geval van uit dat je met dit bed single blijft, want hij komt alleen beschikbaar als éénpersoons-model met een adviesprijs van 1050 USD.

©GMRimport

Drie nieuwe passieve voedingen van Seasonic

Twee jaar geleden lanceerde Seasonic al de eerste ventilator-loze voeding van 600 Watt, maar het bedrijf voegt daar nu drie modellen aan toe. Het gaat om vergelijkbare producten met drie verschillende wattages die elk onder de Prime Fanless TX-serie vallen: 700W, 500W en 450W. Door het ontbreken van actieve koeling is het belangrijk dat de voeding zeer efficiënt is en dat zie je terug in de certificering: 80 Plus Platinum voor de 450W en 500W modellen en 80 Plus Titanium voor het 700W model. Dat zijn de twee hoogste 80 Plus-certificeringen van het moment.

©GMRimport

Twee van de nieuwe voedingen zijn al bij verschillende webwinkels te vinden. De Seasonic Prime Fanless 450W kost ongeveer 155 euro, terwijl de Prime Fanless 700W ongeveer 255 euro op moet leveren. Wanneer het 500W-model beschikbaar komt en wat deze gaat kosten is nog niet bekend.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
De ontwikkeling van Mario Kart World begon in 2017
PU.nl
Nieuws

De ontwikkeling van Mario Kart World begon in 2017

De game werd oorspronkelijk ontwikkeld voor de eerste Switch

De ontwikkeling van Mario Kart World is in 2017 van start gegaan - toen nog voor de eerste Switch-console.

Dat blijkt uit een nieuw Ask the Developer-interview dat Nintendo heeft gepubliceerd. Daarin wordt gemeld dat de ontwikkeling van Mario Kart World ergens eind 2017 begon, toen de ontwikkeling van Arms werd afgerond. De game begon als Switch-spel, maar in 2020 werd besloten dat het een Switch 2-game ging worden. Dit omdat toen gewerkt werd aan de Booster Course Pass voor Mario Kart 8 Deluxe.

Daarbij moesten de ontwikkelaars ook concessies doen als de game op de eerste Switch was uitgekomen: "Het was moeilijk voor ons om alles in de game te stoppen wat we voor ogen hadden. We overwogen om de graphics minder gedetailleerd te maken, de resolutie omlaag te schalen en zelfs om de framerate naar 30 fps te verlagen."

Verder wordt in het interview gemeld dat de soundtrack ditmaal gebruikmaakt van meer echte instrumenten, en dat er meer dan tweehonderd verschillende nummers in de game zitten - allemaal compleet nieuwe nummers. Ook wordt gemeld dat een complete dagcyclus in de game ongeveer 24 minuten beslaat. Verder blijkt dat er in de game in totaal honderd circuits zitten als alle verschillende paden tussen tracks worden meegerekend. In de open spelwereld kunnen allerlei stickers worden gevonden die naar gelieve op de karts kunnen worden geplakt.

Mario Kart World komt op 5 juni exclusief naar Nintendo Switch 2 en gaat 79,99 digitaal en 89,99 euro fysiek kosten, al is er ook een Switch 2-bundel beschikbaar waarbij een digitale code van de game geleverd wordt. Hoewel de game zoals gebruikelijk circuits bevat, zijn die allemaal in een open spelwereld geplaatst die spelers naar gelieve kunnen verkennen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nog meer gameplay van GTA-achtige MindsEye getoond
PU.nl
Nieuws

Nog meer gameplay van GTA-achtige MindsEye getoond

De game komt op 10 juni naar PS5, Xbox Series en pc

Er zijn wederom een tweetal gameplayvideo's van MindsEye, de debuutgame van Build a Rocket Boy, uitgebracht.

Afgelopen weekend viel er ook al gameplay van het spel te zien, en nu zijn er wederom twee video's te bekijken. In de ene video is te zien hoe de speler gedurende de nacht door de open spelwereld rijdt, terwijl de andere trailer vooral schietactie bevat. Beide video's kunnen hieronder worden bekeken.

MindsEye is een verhaalgedreven actie-adventure-thriller gesitueerd in de nabije toekomst. Spelers besturen Jacob Diaz, die een mysterieuze neurale implant heeft en achter de waarheid rondom "AI, high-tech experimenten en ongeregelde militaire macht" probeert te komen. Het spel speelt zich daarbij af in Redrock City.

De game wordt ontwikkeld door Build a Rocket Boy, de studio van voormalige Grand Theft Auto-producent Leslie Benzies. IO Interactive geeft het spel uit. MindsEye wordt gemaakt met dezelfde tools als Everywhere, een online platform waarmee spelers hun eigen levels of complete games kunnen creëren. De studio van Benzies gebruikt Everywhere dus ook om MindsEye te ontwikkelen. Build a Rocket Boy heeft echter benadrukt dat MindsEye een losstaande game is, maar dat er ook nog aan Everywhere gewerkt wordt.

MindsEye komt op 10 juni uit. De game verschijnt zowel fysiek als digitaal op PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc, en kost 59,99 euro.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!