Oudere koelers spreiden druk mogelijk onevenredig op Alder Lake-cpu's
Gamer.nl
Nieuws

Oudere koelers spreiden druk mogelijk onevenredig op Alder Lake-cpu's

Processorkoelers van voor de Alder Lake-generatie hebben mogelijk moeite met het aansluiten op Alder Lake-processoren — ondanks nieuwe LGA1700-brackets. Op href="https://wccftech.com/older-cpu-coolers-might-have-mounting-pressure-distribution-issues-with-intels-alder-lake-desktop-cpus/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">WccfTech</a> werden foto's gedeeld van AIO-koelers die hun druk (en daarmee de koelpasta) niet evenredig lijken te verspreiden.

Met de twaalfde Core-generatie stapt Intel over op de nieuwe LGA1700-socket, welke een weer net ietwat afwijkende pasvorm kent. Niet alleen zijn de nieuwe processorchips langwerpiger van vorm, ook de hoogte van de cpu groeit een aantal millimeter. 

In aanloop naar de Alder Lake-generatie kondigden veel hardware-fabrikanten (kosteloze) upgrades aan, om bestaande koelers alsnog passend te krijgen op de nieuwe processorvorm van Intel. De vraag is nu vooral hoe efficiënt de opwaardeerkits zijn; van in ieder geval twee modellen blijkt nu dat ze hun druk onevenredig spreiden over LGA1700-cpu's.

©GMRimport

De AIO-koelers in kwestie lijken de Corsair H115 en een MasterLiquid-model van Cooler Master. Op bovenstaande foto is duidelijk te zien hoe de koelpasta na installatie niet gelijkmatig verspreid is, wat kan leiden tot verspild koelrendement en hetere processortemperaturen.

Een beter voorbeeld komt van MSI met hun K- en S-reeksen; daar lijkt de koelpasta wel gelijkmatig aangedrukt. De herkomst van de foto is niet verklapt, maar het is niet ondenkbaar dat de foto van MSI zelf afkomstig is.

WccfTech claimt dat alleen gloednieuwe processorkoelers de beste efficiëntie leveren op Alder Lake-processoren. Dat is mogelijk wat voorbarig en kort door de bocht — zeker gezien de cpu's pas op 4 november aanstaande in de verkoop treden — maar enige voorzichtigheid rondom oudere koelers kan geen kwaad.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei
Gamer.nl
Nieuws

Open bèta van Splitgate 2 begint op 22 mei

Gratis speelbaar op consoles en pc

Op 22 mei gaat de gratis open bèta van Splitgate 2 van start op pc en consoles.

Dat heeft 1047 Games aangekondigd. Eerder werd er al een gesloten alfatest gehouden, maar de bèta komt voor iedereen beschikbaar op PlayStation 5, Xbox Series-consoles, PlayStation 4, Xbox One, Steam en Epic Games Store. Daarbij bevat het spel cross-play op alle systemen.

De open bèta bevat meer dan vijftien multiplayermaps – waaronder twee nieuwe Onslaught-maps voor 24 spelers, genaamd Drought en Fracture – meer dan 25 wapens en meer dan tien modi, waaronder de terugkeer van de geprezen modus Takedown.

De eerste Splitgate verscheen in 2019 en draaide om het gebruik van portalen tijdens de multiplayergevechten. De game werd voor een deel ontwikkeld als een schoolproject en werd uiteindelijk meer dan 22 miljoen keer gedownload op pc en consoles.

Het vervolg draait geheel op Unreal Engine 5. In Splitgate 2 doen spelers mee aan de zogeheten Sol Splitgate League in de toekomst, wat zich uit in vier-tegen-vier-gevechten met een eerstepersoonsaanzicht en zoals gezegd het gebruik van portalen om de vijand te slim af te zijn. Spelers kunnen deze portalen met een geweer creëren.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game
Gamer.nl
Nieuws

Flappy Bird is teruggekeerd als Android-game

Verkrijgbaar via de Epic Games Store

De mobiele hitgame Flappy Bird is meer dan tien jaar nadat hij offline ging teruggekeerd.

Flappy Bird kwam in mei 2013 uit, maar werd in 2014 'ontdekt' en immens populair - meer dan honderd miljoen mensen speelden de gratis game op smartphones. In de hoogtijdagen van de game verdiende de maker van de game, Dong Nguyen, naar eigen zeggen 50.000 dollar per dag aan in-game advertenties.

In februari 2014, toen de game nog immens populair was, haalde Nguyen de game van zowel de App Store als Google Play Store. Hij voelde zich naar eigen zeggen schuldig over het verslavende karakter van de game. Smartphones die de game nog geïnstalleerd hadden staan werden als gevolg voor hoge bedragen doorverkocht.

Nu is Flappy Bird dus teruggekeerd. Het gaat om een Android-game die op de mobiele Epic Games Store verkrijgbaar is. Vorig jaar bleek al dat de nieuwe versie van de game uitgebracht zou worden door de Flappy Bird Foundation. Omdat dit bedrijf geleid wordt door Michael Roberts, die ook het hoofd is van cryptobedrijf 1208 Productions, was er bij gamers de vrees dat dit een belangrijk element in de nieuwe versie van Flappy Bird zou worden, maar dit blijkt vooralsnog niet het geval. Overigens zijn er ook plannen om de game uiteindelijk terug naar iOS te brengen.

In de game moeten spelers door op het scherm te tikken een vogel in de lucht zien te houden terwijl hij allerlei groene buizen passeert die uit de klassieke Super Mario Bros.-games lijken te komen. De kunst is dit zo lang mogelijk vol te houden.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!