The Witcher 3-tournee gaat volgend jaar van start
Gamer.nl
Nieuws

The Witcher 3-tournee gaat volgend jaar van start

Om het tienjarige bestaan van de game te vieren

CD Projekt Red heeft een tournee aangekondigd waarmee het tienjarige bestaan van The Witcher 3: Wild Hunt wordt gevierd.

Volgens de ontwikkelaars kunnen bezoekers "een innovatieve mix tussen baanbrekende graphics en gameplay" bekijken terwijl een live orkest de soundtrack speelt. The Witcher 3-componist Marcin Przybyłowicz verzorgt het arrangement. Ook de Poolse metalband Percival, die hebben bijgedragen aan de soundtrack, is van de partij.

In mei 2025 worden de eerste concerten in Polen en Boston, VS gehouden, gevolgd door een tour door Europa in het vierde kwartaal van 2025 en de VS in het eerste kwartaal van 2026. De volledige tourdata moeten spoedig volgen, alsmede informatie over het verkrijgen van tickets. Mensen kunnen zich inschrijven via de officiële website om meer info te ontvangen zodra het beschikbaar is.

Tijdens The Game Awards afgelopen week werd The Witcher 4 uit de doeken gedaan. De eerste trailer, die nog geen directe gameplay toont, is gemaakt op Unreal Engine 5 en draait op een "onaangekondigde Nvidia GeForce RTX-cpu". Het was al bekend dat CD Projekt Red over zou stappen op Unreal Engine 5 voor de nieuwe The Witcher-game.

In de bijna zes minuten durende trailer is te zien hoe Ciri een dorpje aandoet waar bewoners om de zoveel tijd een mens opofferen aan een monster - in hun ogen een offer aan de goden. Ciri probeert het meisje dat uitverkoren is om opgeofferd te redden en neemt het op tegen het monster.

CD Projekt Red heeft benadrukt dat The Witcher 4 een singleplayer openwereld-rpg wordt en de start van een nieuwe saga is. Het bedrijf noemt het de meest ambitieuze openwereld-Witcher-game tot dusver. Verder liet de ontwikkelaar weten dat het problemen die de release van Cyberpunk 2077 plaagden wil vermijden met The Witcher 4. Ook is inmiddels bevestigd dat Geralt of Rivia een rol zal hebben in de game. Een releasedatum en platforms voor The Witcher 4 zijn niet aangekondigd, maar het is te verwachten dat de game naar pc, PlayStation en Xbox komt.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe game en remasters in Ecco the Dolphin-reeks aangekondigd
Gamer.nl
Nieuws

Nieuwe game en remasters in Ecco the Dolphin-reeks aangekondigd

Een timer op de officiële website telt af naar volgend jaar april

Er wordt gewerkt aan een nieuwe Ecco the Dolphin-game, alsmede remasters van de eerste twee games.

Dat heeft bedenker Ed Annunziata op Xbox Wire laten weten. De maker van de eerste twee Ecco the Dolphin-games op de Mega Drive werd gevraagd naar de toekomst van de franchise. "Het gehele oorspronkelijke team en ik gaan Ecco the Dolphin en vervolg The Tides of Time van remasters voorzien. Daarna gaan we een nieuwe, derde game maken met moderne gameplay en GPU-mogelijkheden."

Meer details werden niet gegeven, maar Annunziata raadde fans aan om de Ecco the Dolphin-website in de gaten te houden. Daarop is op dit moment een timer te zien die afloopt naar 25 april 2026. Een aankondiging kan afgaande op deze timer dus nog een flinke tijd op zich laten wachten.

Ecco the Dolphin kwam in 1992 uit voor de Mega Drive, gevolgd door een vervolg twee jaar later, twee spin-offs in de jaren negentig en de Dreamcast-game Ecco the Dolphin: Defender of the Future. In de games besturen spelers een dolfijn die door de zee en allerlei onderwatergrotten zwemt. Begin dit jaar bleek al dat IP-eigenaar Sega nieuwe handelsmerken voor de franchise had vastgelegd.

Sega toont de laatste jaren meer interesse in het terugbrengen van klassieke franchises. In 2023 kondigde het bedrijf aan dat het nieuwe delen in de Streets of Rage-, Jet Set Radio-, Golden Axe-, Crazy Taxi- en Shinobi-franchises ontwikkelt. Afgelopen februari werd de nieuwe game in laatstgenoemde reeks - Shinobi: Art of Vengeance - al onthuld.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nintendo 3DS-gidsservice verdwijnt uit het Louvre Museum
Gamer.nl
Nieuws

Nintendo 3DS-gidsservice verdwijnt uit het Louvre Museum

Het museum gaat een 'nieuw systeem' gebruiken

De Nintendo 3DS-gidsen die in het Louvre Museum te Parijs beschikbaar zijn, verdwijnen.

Sinds 2012 kunnen bezoekers van het Louvre voor 6 euro een 3DS huren tijdens hun bezoek aan het museum. Een app op de 3DS houdt bij waar bezoekers lopen en geeft vervolgens informatie over de museumstukken die men bekijkt. Er is meer dan dertig uur aan audiocommentaar beschikbaar, maar ook illustraties en zelfs 3D-modellen.

De app werd ontwikkeld in samenwerking met Nintendo en Mario- en Zelda-bedenker Shigeru Miyamoto was een van de kopstukken die de app mogelijk maakte. De mogelijkheid om een 3DS te huren en de gids te gebruiken zal in september dit jaar echter uit het museum verdwijnen.

Daarbij wordt in een statement op de website van het museum gemeld dat er wel een nieuw systeem beschikbaar komt. Het is op moment van schrijven niet duidelijk of het wederom om een samenwerking met Nintendo zal gaan, of dat het Louvre Museum voor iets totaal anders gaat.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!