Videokaartprijzen klimmen langzaamaan weer omhoog
PU.nl
Nieuws

Videokaartprijzen klimmen langzaamaan weer omhoog

De tendens in het vraag-en-aanbod van hardware lijkt weer mank te lopen: de Europese videokaartprijzen klimmen weer omhoog. Gemiddeld genomen stijgt de verkoopprijs van moderne Nvidia- en AMD-kaarten een paar procent per maand, zo geeft de data van href="https://gamer.nl/artikelen/hardware/prijsdaling-van-videokaarten-lijkt-te-stagneren/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">3DCenter.org</a> aan.

De Duitse website houdt al langer de prijzen van veel Europese hardware-retailers bij. Afgelopen mei werd met dezelfde gegevens ook een absolute piek gemeten: een gemiddelde verkoopprijs van driemaal de richtprijs. Onder de gemeten data zitten geen webshops uit de Benelux, maar de tendens is hier doorgaans nagenoeg gelijk.

Vanaf mei zette een significante daling in. Even kelderde het prijsgemiddelde flink, maar eind juli bleek de neerwaartse trend volledig gestagneerd te zijn. Inmiddels start de prijsverhoging weer op, zij het nu nog relatief langzaam en stapsgewijs.

©GMRimport

Voor een RTX 3000-kaart uit Nvidia's recente aanbod betaal je gemiddeld ruim anderhalf maal de adviesprijs — elke paar weken weer net wat meer. Bij het Radeon 6000-aanbod van AMD betaal je nu in verhouding nog meer, waar AMD's kaarten in het verleden altijd net iets 'goedkoper' afstaken dan vergelijkbare gpu's van Nvidia.

Een directe oorzaak voor de prijsstijging is lastig aan te wijzen, maar er ligt het een en ander voor de hand. Zo bleek AMD's nieuwe RX 6600-budgetkaart even 'riskant goede mining-prestaties' aan te bieden, terwijl ingewijden in de industrie voorspellen dat Nvidia's budgetaanbod binnenkort 'minder goed leverbaar' zou zijn. 

Bij de Europese retailers blijken sommige kaarten in mondjesmaat minder goed leverbaar, maar de schade is niet te vergelijken met de tekorten van eind 2020. Hardware-winkels in de Benelux lijken wel minder kaarten in het algemeen aan te bieden, met inderdaad ook hier vraagprijzen die soms zachtjes omhoog springen. 

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Gameplay van Switch 2-versie van Borderlands 4 te zien
PU.nl
Nieuws

Gameplay van Switch 2-versie van Borderlands 4 te zien

De Switch 2-versie komt ergens dit jaar uit

Een nieuwe Creator's Voice-video van Nintendo legt de focus op Borderlands 4. Daarbij worden er beelden van de Switch 2-versie van de game getoond.

De video - waarin ook ontwikkelaar Gearbox aan het woord gelaten wordt - kan hieronder worden bekeken.

In Borderlands 4 keren de cel-shaded graphics van de voorgaande delen terug. Ook moet het aanbod aan loot uitgebreider dan ooit worden. De game wordt wederom alleen en in co-op voor vier spelers speelbaar, en zal weer een hoop vuurgevechten, wereldverkenning en een "eclectische cast met oude en nieuwe onvergetelijke personages" bevatten.

Onlangs werd aangekondigd dat de game iets eerder dan verwacht naar PlayStation 5, Xbox Series-consoles en pc komt - namelijk op 12 september. De Switch 2-release staat op moment van schrijven nog op '2025'. Hier vind je alles dat we weten over Borderlands 4.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
CEO van SNK treedt af vlak na Fatal Fury: City of the Wolves-release
PU.nl
Nieuws

CEO van SNK treedt af vlak na Fatal Fury: City of the Wolves-release

De eerste verkoop- en spelerscijfers van het vechtspel zijn niet veelbelovend

Kenji Matsubara, de CEO van Japanse game-uitgever SNK, zal aftreden en een adviserende rol binnen het bedrijf aannemen.

Dat heeft het bedrijf aangekondigd. Matsubara, die in 2021 als CEO werd aangesteld, was volgens SNK "cruciaal bij het aandrijven van de groei en innovatie bij het bedrijf. Hij heeft SNK getransformeerd door het ontwikkelteam uit te breiden en de verkoop en marketing te versterken, waardoor het is uitgegroeid tot een uitgever die op wereldwijd niveau kan concurreren."

Een specifieke reden voor het aftreden van Matsubara werd niet gegeven, maar opvallend genoeg is enkele weken geleden wel de meest recente game van de uitgever verschenen, genaamd Fatal Fury: City of the Wolves. Er werd een grootschalige marketingcampagne voor het vechtspel ingezet. Hoewel er geen wereldwijde verkoopcijfers voor alle platformversies bekend zijn, meldde Famitsu wel dat de game gedurende de eerste elf dagen van release maar 6302 keer is verkocht in Japan. Op Steam is er een piek van 4.674 gelijktijdige spelers gemeten.

Het bestuur heeft laten weten dat de huidige bestuursvoorzitter de taken van CEO waarneemt tot er een vervanger is gevonden. SNK is eigendom van Saoedische prins Mohammed bin Salman. Als gevolg daarvan werd Cristiano Ronaldo, die in de Saoedische voetbalclub Al Nassr speelt, toegevoegd als speelbaar personage in de nieuwe Fatal Fury.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!