XPG's eerste DDR5-geheugen blijkt langzamer dan beloofd
Gamer.nl
Nieuws

XPG's eerste DDR5-geheugen blijkt langzamer dan beloofd

Het Taiwanese Adata heeft hun onder hun XPG-noemer de eerste DDR5-geheugenmodules onthuld; de href="https://www.adata.com/en/xpg/DRAM-modules-LANCER-RGB-DDR5" rel="noopener noreferrer" target="_blank">XPG Lancer RGB DDR5</a>-lijn. De schijfjes worden aangeprijsd met frequenties "tot 5.200 MT/s" en zijn momenteel exclusief verkrijgbaar met 16 GB capaciteit.

Voor dochtermerk XPG kenmerkt de onthulling wel een opmerkelijke stap terug. Eerder dit jaar kondigde XPG nog aan dat de eerste DDR5-modules snelheden "tussen de 6.000 en 7.400 MT/s" zouden ondersteunen, in volumes van 8, 16 of 32 GB. De daadwerkelijke snelheid blijkt nu lager te liggen, met minder keuze in capaciteit.

Oorspronkelijk sprak XPG over "transfersnelheden tot 12.600 MT/s", al was het daarbij wel zaak dat gebruikers dat zelf zouden overklokken, in combinatie met additionele koeling.

Andere beloftes zijn wel overeind blijven staan, zoals de ingebakken errorcorrectie (ODECC) en een eigen stroomregulator op de geheugenmodule. De Lancer-schijfjes ondersteunen Intel XMP 3.0 voor versimpelde overclocking en worden standaard geleverd met een rgb-flairelement. 

©GMRimport

Een non-rgb alternatief is nog niet onthuld, al had XPG die mogelijkheid oorspronkelijk wel geteaset. In het DDR4-aanbod van XPG is er vrijwel altijd de optie om rgb achterwege te laten.

De eerste XPG Lancer DDR5-schijf lanceert in de komende paar weken, met een vooralsnog onbekende adviesprijs. Aanvankelijk wordt de schijf per stuk en in een dual-channel bundel verkocht. XPG zegt daarbij wel toe dat een sneller 6.000 MT/s-alternatief ook "binnenkort" staat te verschijnen.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Apple mag in VS geen commissie meer rekenen op aankopen buiten App Store
Gamer.nl
Nieuws

Apple mag in VS geen commissie meer rekenen op aankopen buiten App Store

Alle winst via externe winkels gaat dus naar de bedrijven zelf

Een rechter in de Verenigde Staten heeft besloten dat Apple in dat land geen commissie meer mag rekenen voor aankopen die buiten de App Store worden gedaan.

Fortnite-uitgever Epic Games heeft daarmee een belangrijke winst in de rechtszaak tegen Apple behaald. Bedrijven mochten sinds 2021 al iOS-apps laten doorlinken naar bijvoorbeeld externe winkels om daar gebruikers aankopen te laten doen. Apple pakte nog wel 27 procent van die opbrengsten, maar dat mag nu niet meer. Deze regel gaat per direct in.

Overigens mag Apple ook geen beperkingen meer opleggen over de opmaak of plaatsing van links naar andere manieren van betalen. Het bedrijf mag iOS-gebruikers op geen enkele wijze meer belemmeren om een app te verlaten voor bijvoorbeeld een externe winkel. Apple mag wel nog een boodschap weergeven waar in staat dat gebruikers een website van een derde partij bezoeken, maar deze boodschap moet zo neutraal mogelijk zijn.

Apple laat weten het niet eens te zijn met het besluit van rechter Yvonne Gonzalez Roger en in hoger beroep te gaan. Epic-CEO Tim Sweeney heeft aangegeven tevreden te zijn met de uitspraak en Fortnite volgende week dan ook terug te brengen naar de Amerikaanse App Store. Mochten de bovenstaande regels ook wereldwijd worden ingevoerd, dan moet de game wereldwijd weer in de App Store komen te staan. Fortnite kan wel op iOS gespeeld worden, maar alleen gedownload worden via andere winkels, zoals van Epic Games zelf.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Xbox verhoogt prijzen van consoles, accessoires en games
Gamer.nl
Nieuws

Xbox verhoogt prijzen van consoles, accessoires en games

De prijsverhoging van hardware gaat vandaag in, van games aankomend najaar

Xbox heeft de prijzen van Xbox-consoles en -accessoires wereldwijd verhoogd. Later dit jaar gaan ook de prijzen van Xbox-games omhoog.

Eerder vandaag lekte de Franse winkelketen Micromania al een prijsverhoging voor alle Xbox Series X en S-modellen, en Microsoft heeft inmiddels aan plekken als Windows Central en Eurogamer bevestigd dat de prijsverhoring doorgaat.

Dat betekent dat de Xbox Series X vanaf nu 599,99 euro kost, de 2TB Galaxy Black-version 699,99 euro en de Series X Digital 549,99 euro. De Series S met 512GB kost 349,99 euro en de Series S met 1TB 399,99 euro.

De standaard draadloze Xbox-controller kost nu 64,99 euro, een gekleurde versie kost 69,99 euro. Speciale edities kosten 79,99 euro, terwijl de Core- en Full-versies van de Xbox Elire Controller Series 2 respectievelijk 149,99 euro en 199,99 euro gaan kosten.

Het is de bedoeling dat rond de feestdagen prijzen van Xbox-games ook omhoog gaan. In de Verenigde Staten kunnen de grootste games 80 dollar gaan kosten - wat zich mogelijk naar 90 euro in Europa vertaalt. Eerder kondigde Nintendo al aan dat de fysieke versie van Switch 2-game Mario Kart World ook 90 euro gaat kosten. Prijzen voor Xbox Game Pass worden op moment van schrijven niet verhoogd.

Eerder vandaag onthulde Microsoft zijn kwartaalcijfers, waaruit bleek dat de gamedivisie van het bedrijf een stijging in omzet heeft waargemaakt ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Wel loopt de omzet gerelateerd aan hardware alsmaar terug. Microsoft lijkt dat ook een steeds grotere focus te hebben op het verkoop van games en services - ook op andere systemen. Dit verklaart mogelijk deels waarom de prijzen van hardware nu omhoog gaan - op deze manier haalt het bedrijf zoveel mogelijk omzet uit de verkoop van zijn consoles.

De huidige gezondheid van de wereldwijde economie speelt mogelijk ook een rol. Microsoft is dan ook niet de enige binnen de game-industrie die zijn prijzen omhoog gooit. Afgelopen april ging de prijs van de PlayStation 5 Digital Edition bijvoorbeeld omhoog.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!