Days Gone-maker vertelt hoe een vervolg eruit had gezien
Gamer.nl
Nieuws

Days Gone-maker vertelt hoe een vervolg eruit had gezien

Jeff Ross, de regisseur van Days Gone, heeft zich uitgesproken over wat een eventueel vervolg op de game had omvat.

Dat deed Ross in een interview met USA Today. Volgens hem zou een vervolg een "definitieve versie" van het concept uit de eerste game kunnen bieden. Hij legt daarbij uit dat het eerste deel de basis van de gameplay heeft gelegd. In het vervolg zou men daar op kunnen voortborduren. "Je bent dan vooral bezig met epische nieuwe ideeën die je er in kunt stoppen."

Volgens Ross zou een vervolg het verhaal over motorrijder Deacon St. John en zijn vrouw Sarah voortzetten. "Ze zijn weer bij elkaar, maar misschien zijn ze niet zo gelukkig. Wat kunnen we daarmee doen? Ze waren nog voor de Apocalyps getrouwd, maar hoe zit het met de toekomst?"

Ross meldt dat een vervolg op Days Gone de nadruk op het verhaal zou behouden, alsmede de motor van Deacon als belangrijk gameplayelement. "En je zou Nero-tech ter beschikking hebben - wat kunnen we daar allemaal mee doen? (...) Ik wil niet zeggen dat het zoals de Avengers zou worden, maar spelers zouden meer materialen tot hun beschikking hebben, de overblijfselen van wat de overheid ooit had." 

Verder meldt Ross dat het gedrag van vijanden zich meer zou variëren en dat spelers bijvoorbeeld op beren zouden kunnen stuiten die prullenbakken aan het doorzoeken zijn. Ook zouden er dynamische ontmoetingen met wolven plaatsvinden. "Ik zou meer van dat soort systemen toevoegen."

Het is onwaarschijnlijk dat er voorlopig een vervolg op Days Gone verschijnt. Vorige week sprak Ross zich nog uit over het feit dat Sony de game behandelde als een teleurstelling, ondanks de verkoopcijfers. "Toen ik Sony verliet was Day Gone al anderhalf jaar (en een maand) uit, en waren er al 8 miljoen exemplaren van de game verkocht. Sindsdien heeft de game meer verkocht, inclusief ruim een miljoen stuks op Steam. Het lokale studiomanagement behandelde de game echter als een teleurstelling."

Voor zover bekend werkt Bend Studio aan een nieuwe IP nadat een vervolg op Days Gone werd afgewezen door Sony.

©GMRimport

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Virtua Fighter 5 REVO-remaster komt naar moderne consoles
Gamer.nl
Nieuws

Virtua Fighter 5 REVO-remaster komt naar moderne consoles

Wolf Hawkfield wordt daarnaast een speelbaar personage in de nieuwe Virtua Fighter

Virtua Fighter 5 R.E.V.O., een remaster van het vijfde deel in de vechtreeks, verschijnt later dit jaar op moderne consoles.

Dat heeft Sega aangekondigd tijdens een livestream. In 2021 kwam Virtua Fighter 5: Ultimate Showdown al uit in Japanse arcades en op PlayStation 4. Dat is een opnieuw ontwikkelde versie van de fighter die op de Dragon Engine van Ryu Ga Gotoku Studio draait.

Begin dit jaar werd een nieuwe versie van deze game onder de naam Virtua Fighter 5 R.E.V.O. op Steam uitgebracht. Dit is volgens Sega "de ultieme editie van de legendarische game". Het spel heeft een 4K-resolutie en verbeterde textures. Ook wordt rollback netcode ondersteund voor mensen die game op competitief niveau willen spelen. Daarnaast is cross-play aanwezig.

R.E.V.O. komt naar PlayStation 5, Xbox Series X en S en Nintendo Switch 2. Een releasedatum is niet aangekondigd.

Watch on YouTube

Daarnaast werd er ook een nieuw speelbaar personage voor de aankomende nieuwe Virtua Fighter aangekondigd. Het gaat om Wolf Hawkfield, een Canadese worstelaar. Tijdens The Game Awards afgelopen december werd de nieuwe Virtua Fighter uit de doeken gedaan. Toen bleek al dat Ryu Ga Gotoku Studio, de makers van de Like a Dragon-reeks, de ontwikkeling op zich nam. Het is nog niet bekend wanneer en op welke systemen de nieuwe Virtua Fighter verschijnt.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe trailers tonen Switch 2-versie van Yakuza 0
Gamer.nl
Nieuws

Nieuwe trailers tonen Switch 2-versie van Yakuza 0

De game komt op 5 juni uit op Nintendo's hybride console

Sega heeft twee nieuwe trailers uitgebracht van Yakuza 0 Director's Cut, dat afgelopen maand voor Nintendo Switch 2 werd aangekondigd.

In de eerste trailer wordt het themanummer van de game ten gehore gebracht, namelijk 'Bubble' door Shonan no Kaze. Ondertussen worden er beelden van de game getoond. In de tweede trailer worden de Engels ingesproken stemmen van hoofdpersonages Kazuma Kiryu en Goro Majima uitgelicht.

Yakuza 0 Director's Cut verschijnt op 5 juni voor Nintendo Switch 2 - tegelijkertijd met de release van de console dus. De nieuwe versie van de game bevat een aantal compleet nieuwe tussenfilmpjes en een nieuwe online multiplayermodus. Yakuza 0 is een prequel op de bekende openwereldreeks (die tegenwoordig 'Like a Dragon' heet), en toont de groeiende macht van Kazuma Kiryu onder de Japanse gangsters.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!