Free Radical-oprichter zo goed als klaar met Timesplitters-franchise
PU.nl
Nieuws

Free Radical-oprichter zo goed als klaar met Timesplitters-franchise

'Ik weet niet of Plaion of Embracer er nog wat mee gaan doen'

Steve Ellis, de medeoprichter van het inmiddels opgeheven Free Radical Design, heeft aangegeven zo goed als klaar te zijn met de Timesplitters-franchise.

Dat meldt hij in een interview met Games Industry, waarin hij zijn teleurstelling uit over het opheffen van Free Radical door Embracer Group en de annulering van de Timesplitters-game die bij de studio in ontwikkeling was.

"Ik zal waarschijnlijk niet meer betrokken zijn bij Timeplitters", zo stelt Ellis. "Ik weet niet of Plaion of Embracer er nog wat mee gaan doen. Ik weet niet wat er nodig is voor mij om het weer allemaal mee te moeten maken. Het was een enorme teleurstelling."

Ellis liet wel doorschemeren dat hij mogelijk aan iets anders werkt. In het interview geeft hij aan dat hij Unity (de game-engine) voor zich open heeft staan, en dat hij in eerste instantie van plan was om zich niet meer op game-ontwikkeling te richten. "Maar ik keer telkens weer terug. Het is nu eenmaal wat ik bijna dertig jaar lang heb gedaan."

Eerder deze maand lekten er vroege beelden uit van een Timesplitters-game die bij Free Radical in ontwikkeling was. Ellis geeft in het nieuwe interview echter aan dat het beelden van een relatief oud project zijn, en dat dit niet de Timesplitters-game was waar de studio vlak voor sluiting aan werkte.

De beelden vielen op omdat er elementen van Fortnite en soortgelijke live-service-games in leken te zitten. Ellis zegt nu: "Het zou nutteloos zijn om Fortnite te klonen, dus dat deden we niet. We hadden meerdere ideeën, maar er waren drie verschillende concepten die we uitprobeerden. En de gelekte video toont niet het concept waar we aan werkten toen we onze deuren moesten sluiten. We hadden een behoorlijk ander concept, en het team was er heel enthousiast over."

Free Radical Design werd in 1999 opgericht en bestond zoals gezegd uit diverse mensen die eerder bij Rare aan games als GoldenEye 007 hebben gewerkt. De studio leverde onder andere de Timesplitters-shooters en Second Sight af. Na het tegenvallende Haze en een geannuleerde Star Wars-shooter ging de studio in 2008 failliet, en wat overbleef werd overgenomen door Crytek.

In 2014 werd de studio weer overgenomen, ditmaal door Deep Silver, en hernoemd naar Dambuster Studios. Zij brachten Homefront: The Revolution en Dead Island 2 uit. In 2021 kondigde Embracer aan dat ze een nieuwe team hadden samengesteld onder de naam Free Radical Design, geleid door Ellis en David Doak - de oorspronkelijke oprichters van Free Radical - en dat er gewerkt werd aan een nieuwe Timesplitters-game.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Streamingdienst Max gaat toch weer HBO Max heten
PU.nl
Nieuws

Streamingdienst Max gaat toch weer HBO Max heten

In Nederland is de naam van de dienst nooit veranderd

Enkele jaren nadat HBO Max een naamswijziging kreeg naar Max, gaat de streamingdienst nu toch weer HBO Max heten.

In 2023 werd de naam van HBO Max veranderd naar Max om aan te geven dat de streamingdienst niet alleen HBO-content bevat - de streamingdienst werd toen namelijk samengevoegd met Discovery+.

In Nederland is de naam overigens altijd HBO Max gebleven, omdat er hier al een publieke omroep bestaat genaamd Max. De rest van de wereld kende de streamingdienst de laatste jaren wel als Max, al bleef bijna iedereen het gewoon HBO Max noemen.

Max gaat vanaf aankomende zomer overal weer HBO Max heten. Volgens Warner Bros. Discovery komt dit het beste overeen met de verwachtingen van klanten, en straalt de HBO-naam "de hoogste kwaliteit" uit.

HBO Max is de streamingdienst van Warner Bros. Discovery die vooral bekendstaat om zijn HBO-content. Denk aan klassieke series als Sopranos en The Wire, maar ook modernere varianten als Game of Thrones en het op de games gebaseerde The Last of Us.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nieuwe screenshots van Kingdom Hearts 4 uitgebracht
PU.nl
Nieuws

Nieuwe screenshots van Kingdom Hearts 4 uitgebracht

Eindelijk een teken van leven

Square Enix heeft nieuwe screenshots van het langverwachte Kingdom Hearts 4 gedeeld.

De screenshots werden via social media gedeeld en zijn hieronder te zien. Het bedrijf meldde daarbij het volgende: "We werken op dit moment hard aan Kingdom Hearts 4 en blijven ons storten op de ontwikkeling. We hebben besloten hier een ervaring van te maken die aan jullie verwachtingen voldoet!"

"We hebben gezien hoe enthousiast jullie zijn en daar zijn we enorm dankbaar voor", zo vervolgt Square Enix. "Wij zijn net zo enthousiast en kunnen niet wachten om wanneer de tijd rijp is meer te delen over Kingdom Hearts 4. Tot die tijd appreciëren we jullie geduld."

Er is nog geen releasedatum voor de game bekend. Kingdom Hearts 4 werd in 2022 onthuld middels een eerste trailer, maar sindsdien is het vrij stil rondom het spel. Wel is duidelijk dat de game op Unreal Engine 5 gaat draaien. Daarbij lijkt het waarschijnlijk dat het de eerste Kingdom Hearts-game wordt waarin spelers Star Wars-werelden kunnen bezoeken, aangezien Star Wars inmiddels onderdeel uitmaakt van Disney.

Gisteren kondigde Square Enix zijn fiscale kwartaalcijfers aan, en werd bekendgemaakt dat de mobiele game Kingdom Hearts: Missing Link is geannuleerd. Het bedrijf benadrukte ook een strategische koers waarbij er een grotere focus ligt op de consistente release van grote games op meerdere platforms.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!