Gratis game Silent Hill: The Short Message vandaag uit, nieuwe trailer van Silent Hill 2 getoond
Gamer.nl
Nieuws

Gratis game Silent Hill: The Short Message vandaag uit, nieuwe trailer van Silent Hill 2 getoond

Silent Hill: The Short Message bevat een eerstepersoonsperspectief

Tijdens de State of Play woensdagavond werd niet alleen een nieuwe trailer van de Silent Hill 2-remake getoond, er werd ook een game onthuld die vanaf vandaag gratis op PlayStation 5 gedownload kan worden, genaamd Silent Hill: The Short Message.

Eerder lekte er al een leeftijdsclassificatie voor Silent Hill: The Short Message uit, maar nu is de game daadwerkelijk onthuld. De beelden tonen dat het om een first-person ervaring gaat waarin een jonge vrouw in angstaanjagende situaties terecht komt. Ze maakt daarbij veel gebruikt van haar smartphone. Zoals gezegd kan de game vanaf vandaag gratis gedownload worden via PlayStation 5.

Door het eerstepersoonsperspectief en de plotselinge release doet Silent Hill: The Short Message in eerste instantie erg denken aan P.T., een korte ervaring die plots werd uitgebracht door Konami en Hideo Kojima die aan het einde een demo voor het daarna geannuleerde Silent Hills bleek te zijn.

Watch on YouTube

Daarnaast werd een nieuwe trailer van de Silent Hill 2-remake getoond, waarin onder andere "verbeterde en gemoderniseerde" gevechten zijn te zien. De remake van Silent Hill 2 werd in oktober 2022 aangekondigd, samen met een aantal andere Silent Hill-games. Het spel draait op Unreal Engine 5 en komt op een nog onbekend moment uit op PlayStation 5 en pc. De Poolse studio Bloober Team is bekend van spellen als The Medium en Blair Witch, maar art director Masahiro Ito en componist Akira Yamaoka helpen ook mee aan de ontwikkeling.

Silent Hill 2 verscheen begin dit millennium op PlayStation 2, Xbox en pc. Het wordt door velen gezien als het beste deel in de survivalhorrorreeks. In het spel reist hoofdpersonage James Sunderland af naar het stadje Silent Hill nadat hij een brief van zijn overleden vrouw ontvangt. Daar komt hij in een bij tijden surrealistisch horrorscenario terecht. Buiten de setting heeft Silent Hill 2 qua verhaal geen connecties met het eerste deel, en is de game dus toegankelijk voor nieuwe spelers.

Watch on YouTube

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Assassin's Creed Mirage en Rainbow Six Siege in één adem met Switch 2 genoemd
Gamer.nl
Nieuws

Assassin's Creed Mirage en Rainbow Six Siege in één adem met Switch 2 genoemd

Ubisoft vraagt gamers welke games ze op de console willen spelen

Ubisoft is mogelijk ook van plan om Rainbow Six Siege en Assassin's Creed Mirage naar Nintendo Switch 2 te brengen.

De Braziliaanse tak van Ubisoft vroeg onlangs op social media welke games toekomstige Switch 2-eigenaren graag op de console zouden zien. Daarbij werd een illustratie gepost van vier games: Star Wars Outlaws, Assassin's Creed Shadows, Assassin's Creed Mirage en Rainbow Six Siege.

Het is al bevestigd dat Star Wars Outlaws naar Nintendo Switch 2 komt - om precies te zijn op 4 september. Daarnaast werd onlangs een Switch 2-versie van Assassin's Creed Shadows vermeld door PEGI, de Europese organisatie verantwoordelijk voor leeftijdsclassificaties. Het is wel voor het eerst dat Rainbow Six Siege en Assassin's Creed Mirage in combinatie met Switch 2 worden genoemd.

Natuurlijk hoeft de illustratie op social media niets te betekenen - het zijn simpelweg een aantal games van Ubisoft, gecombineerd met een vraag welke spellen gamers graag op de Switch 2 zouden willen zien. Tegelijkertijd hint het mogelijk naar de toekomstplannen van het bedrijf voor Nintendo's aankomende console. Er gingen eerder al geruchten dat Ubisoft veel Switch 2-games op de planning heeft staan.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Paradox onthult deze week grand strategygame Project Ceasar
Gamer.nl
Nieuws

Paradox onthult deze week grand strategygame Project Ceasar

Op 8 mei om 15:00 uur Nederlandse tijd

Paradox Interactive doet aanstaande donderdag een nieuwe grand strategygame genaamd Project Ceasar uit de doeken.

De game wordt uitgegeven door Paradox en ontwikkeld door Paradox Tinto, een enkele jaren geleden in Barcelona opgerichte ontwikkelstudio. "25 jaar lang heeft Paradox games ontwikkeld en uitgegeven die je van het Romeinse keizerrijk naar de sterren brachten. We zullen nu op die reputatie voortbouwen met een nieuw ontwerp van Studio Tinto, dat voortborduurt op een kwart eeuw aan ervaring."

Veel details over Project Ceasar zijn er nog niet, maar gezien het feit dat er over een grand strategygame wordt gepraat betekent dat er grootschalige, strategische gevechten in het spel zullen zitten. Fans vermoeden dat het om Europa Universalis 5 gaat. Volgens het bedrijf moet het in ieder geval de volgende stap binnen het genre betreffen. Op donderdag 8 mei om 15:00 uur Nederlandse tijd wordt de game onthuld via YouTube.

Zoals hierboven gemeld heeft Paradox ruimschootse ervaring met strategiegames. Het bedrijf is verantwoordelijk voor gamefranchises als Hearts of Iron, Victoria, Crusader Kings en dus Europa Universalis.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!