It Takes Two-maker doet nieuwe game Split Fiction uit de doeken
Gamer.nl
Nieuws

It Takes Two-maker doet nieuwe game Split Fiction uit de doeken

Verschijnt op 6 maart voor pc, PS5 en Xbox Series-consoles

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de coöperatieve game It Takes Two, heeft zijn nieuwe spel Split Fiction aangekondigd.

De naam en releasedatum van de game was al gelekt en het was ook al bekend dat het spel op The Game Awards onthuld zou worden. De game wordt net als de vorige releases van Hazelight door Electronic Arts uitgebracht.

Hazelight specialiseert zich in het ontwikkelen van games die coöperatief gespeeld moeten worden. Split Fiction is ook een coöperatieve game: twee spelers besturen Mio en Zoe, twee schrijvers die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen kan simuleren. Het bedrijf dat ze inhuurt vangt de vrouwen echter in deze simulaties om hun ideeën te stelen.

Dankzij dit concept schakelen spelers in Split Fiction telkens tussen de twee verhalen van de hoofdpersonages. Een van de settings is futuristisch, terwijl het verhaal van het andere hoofdpersonage een fantasiesetting betreft. Natuurlijk moeten de personages - en dus de spelers - samenwerken om de verschillende uitdagingen te overkomen. Er zijn zwevende voertuigen, draken en spelers kunnen zich oprollen in magnetische ballen om puzzels vergelijkbaar met die uit Metroid Prime te klaren.

Net als It Takes Two, de vorige game van Hazelight, wordt elk exemplaar van Split Fiction geleverd met een Friend's Pass. Dit zorgt er voor dat maar één speler de game hoeft te kopen en dat een andere speler die de game via co-op meespeelt dat niet hoeft te doen. Zo kunnen twee spelers er bijvoorbeeld voor kiezen om de kosten van de aankoop van het spel te delen. Daarbij is er cross-play aanwezig zodat mensen met elkaar kunnen spelen, ongeacht op welk platform ze gamen.

Split Fiction verschijnt op 6 maart 2025 voor pc (Steam), PlayStation 5 en Xbox Series X en S.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Assassin's Creed Mirage en Rainbow Six Siege in één adem met Switch 2 genoemd
Gamer.nl
Nieuws

Assassin's Creed Mirage en Rainbow Six Siege in één adem met Switch 2 genoemd

Ubisoft vraagt gamers welke games ze op de console willen spelen

Ubisoft is mogelijk ook van plan om Rainbow Six Siege en Assassin's Creed Mirage naar Nintendo Switch 2 te brengen.

De Braziliaanse tak van Ubisoft vroeg onlangs op social media welke games toekomstige Switch 2-eigenaren graag op de console zouden zien. Daarbij werd een illustratie gepost van vier games: Star Wars Outlaws, Assassin's Creed Shadows, Assassin's Creed Mirage en Rainbow Six Siege.

Het is al bevestigd dat Star Wars Outlaws naar Nintendo Switch 2 komt - om precies te zijn op 4 september. Daarnaast werd onlangs een Switch 2-versie van Assassin's Creed Shadows vermeld door PEGI, de Europese organisatie verantwoordelijk voor leeftijdsclassificaties. Het is wel voor het eerst dat Rainbow Six Siege en Assassin's Creed Mirage in combinatie met Switch 2 worden genoemd.

Natuurlijk hoeft de illustratie op social media niets te betekenen - het zijn simpelweg een aantal games van Ubisoft, gecombineerd met een vraag welke spellen gamers graag op de Switch 2 zouden willen zien. Tegelijkertijd hint het mogelijk naar de toekomstplannen van het bedrijf voor Nintendo's aankomende console. Er gingen eerder al geruchten dat Ubisoft veel Switch 2-games op de planning heeft staan.

View post on X

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Paradox onthult deze week grand strategygame Project Ceasar
Gamer.nl
Nieuws

Paradox onthult deze week grand strategygame Project Ceasar

Op 8 mei om 15:00 uur Nederlandse tijd

Paradox Interactive doet aanstaande donderdag een nieuwe grand strategygame genaamd Project Ceasar uit de doeken.

De game wordt uitgegeven door Paradox en ontwikkeld door Paradox Tinto, een enkele jaren geleden in Barcelona opgerichte ontwikkelstudio. "25 jaar lang heeft Paradox games ontwikkeld en uitgegeven die je van het Romeinse keizerrijk naar de sterren brachten. We zullen nu op die reputatie voortbouwen met een nieuw ontwerp van Studio Tinto, dat voortborduurt op een kwart eeuw aan ervaring."

Veel details over Project Ceasar zijn er nog niet, maar gezien het feit dat er over een grand strategygame wordt gepraat betekent dat er grootschalige, strategische gevechten in het spel zullen zitten. Fans vermoeden dat het om Europa Universalis 5 gaat. Volgens het bedrijf moet het in ieder geval de volgende stap binnen het genre betreffen. Op donderdag 8 mei om 15:00 uur Nederlandse tijd wordt de game onthuld via YouTube.

Zoals hierboven gemeld heeft Paradox ruimschootse ervaring met strategiegames. Het bedrijf is verantwoordelijk voor gamefranchises als Hearts of Iron, Victoria, Crusader Kings en dus Europa Universalis.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!