Like a Dragon-studio onthult nieuwe game op Tokyo Game Show
Gamer.nl
Nieuws

Like a Dragon-studio onthult nieuwe game op Tokyo Game Show

Zou het om een nieuwe Like a Dragon-game gaan?

De volgende game van Ryu Ga Gotoku Studio, de ontwikkelaar van de Like a Dragon-franchise, wordt op de aankomende Tokyo Game Show onthuld.

Dat heeft het bedrijf via een livestream (via VGC) aangekondigd. Meer details werden niet gegeven. Tokyo Game Show vindt dit jaar van 26 tot en met 29 september plaats.

Onlangs lichtte Ryu Ga Gotoku Studio nog een tipje van de sluier op over hun nieuwe game. We kunnen jullie niet vertellen wat voor soort game het is, maar als we dat zouden doen, zouden jullie verrast zijn." Fans speculeren dat er over het volgende deel in de Like a Dragon-reeks wordt gepraat, al is dit niet bevestigd.

Begin dit jaar kwam het meest recente deel in de openwereldreeks, Like a Dragon: Infinite Wealth, uit. Het spel wereld wereldwijd goed ontvangen - ook Sander Hölsgens deelde in de Gamer.nl-recensie een 9,5 uit en noemde het spel "een fantastisch staaltje maatschappijkritiek, een uitstekend rollenspel, een tragische komedie, en een heerlijke persiflage op games als Pokémon, Crazy Taxi en Animal Crossing".

Eerder liet de ontwikkelaar al doorschemeren dat er mogelijk aan een nieuwe Like a Dragon-game wordt gewerkt, omdat er audities voor zogeheten 'Minato-dames' werden gehouden. Minato-dames is een term voor vrouwen in Japan die tijd spenderen in Minato Ward, een van de duurste plekken in Japan, en daar vooral zoeken naar mannen met een succesvolle carrière. 

Het is niet duidelijk wat het nieuwe deel precies inhoudt, maar het is wel duidelijk dat het niet om Yakuza Kiwami 3 - oftewel een remake van Yakuza 3 - gaat. Het kan gaan om een nieuw hoofddeel in de reeks, of een spin-off net als het eind vorig jaar verschenen Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name.

Op 25 oktober verschijnt daarnaast een Japanse live-action-serie gebaseerd op de Like a Dragon-franchise op Amazon Prime Video. De serie gaat Like a Dragon: Yakuza heten en wordt geregisseerd door gerenommeerd regisseur Masaharu Take. Acteur Ryoma Takeuchi zal de hoofdrol als Kazuma Kiryu vertolken.

De Like a Dragon-reeks - die in het Westen lange tijd Yakuza werd genoemd - begon in 2005 en is sindsdien alsmaar populairder geworden. In de games doen spelers open werelden aan - vaak gebaseerd op Japanse steden - en worden naast verhalen rondom de Japanse criminele organisatie ook allerlei minigames aangeboden.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Hollow Knight Silksong in september speelbaar in Australisch museum
Gamer.nl
Nieuws

Hollow Knight Silksong in september speelbaar in Australisch museum

Maar waar blijft de releasedatum?

Terwijl de releasedatum van Hollow Knight Silksong nog altijd niet bekend is, werd wel bevestigd dat de game vanaf 18 september speelbaar is in ACMI, het nationale museum van schermcultuur te Australië.

De game wordt speelbaar in het in Melbourne gelegen museum als onderdeel van een voorstelling genaamd Game Worlds, waarin de spelwerelden van games centraal staan (via IGN). Naast dat de game speelbaar is op de expositie zijn er ook displays te zien over het ontwerp en artistieke richting van het spel.

Fans vragen zich vooral af wat deze aankondiging kan betekenen voor de release van Silksong, maar vooralsnog is daar niets bekend over. De game werd jaren geleden aangekondigd - in eerste instantie als downloadbare content voor Hollow Knight, en daarna als vervolg - maar is sindsdien meermaals uitgesteld. Tijdens de Switch 2 Direct vorige maand werd gemeld dat de game nog altijd dit jaar moet uitkomen.

In Silksong besturen spelers niet de Knight, maar Hornet, een NPC uit de eerste game. Hornet kan hoger springen en daar is het leveldesign dan ook omheen gebouwd. Het spel komt naar pc, Nintendo Switch en Switch 2, PlayStation- en Xbox-consoles.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Eerste zeven Leisure Suit Larry-games worden uit de Steam-verkoop gehaald
Gamer.nl
Nieuws

Eerste zeven Leisure Suit Larry-games worden uit de Steam-verkoop gehaald

Mogelijk gerelateerd aan de onzekere toekomst van Codemasters

De eerste zeven games in de Leisure Suit Larry-games zullen binnenkort niet meer te koop zijn via Steam.

Dat werd middels een statement door uitgever Assemble Entertainment bevestigd. De Leisure Suit Larry-games waren vooral aan het einde van vorig millennium populair vanwege de vele seksueel getinte grappen. Het gaat om de zes door Sierra On-Line gemaakte delen en het door High Voltage Software ontwikkelde Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude. Dit zijn de zeven spellen die uit de verkoop verdwijnen:

  • Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards

  • Leisure Suit Larry Goes Looking for Love (in Several Wrong Places)

  • Leisure Suit Larry III: Passionate Patti in Pursuit of the Pulsating Pectorals

  • Leisure Suit Larry 5: Passionate Patti Does a Little Undercover Work

  • Leisure Suit Larry 6 – Shape Up Or Slip Out

  • Leisure Suit Larry: Love for Sail

  • Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude Uncut and Uncensored

Mensen die de games al hebben gekocht kunnen ze blijven downloaden en spelen. Daarnaast zullen de twee meest recente games uit de reeks - Leisure Suit Larry: Wet Dreams Don't Dry en Leisure Suit Larry: Wet Dreams Dry Twice - te koop blijven staan.

Een reden werd niet gegeven, maar volgens Phil Salvador van Video Game History Foundation heeft het mogelijk te maken met het feit dat de Leisure Suit Larry-IP eigendom is van Codemasters en gelicenseerd werd aan Assemble Games. Tegenwoordig is Codemasters echter onderdeel van Electronic Arts. Deze week werd tevens aangekondigd dat Codemasters stopt met de ontwikkeling van rallygames en is het X-account van Codemasters verwijderd - mogelijk verkeert de ontwikkelaar dus in zwaar weer binnen EA.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!