PlayStation 5 Pro verschijnt op 7 november voor 800 euro
PU.nl
Nieuws

PlayStation 5 Pro verschijnt op 7 november voor 800 euro

De console heeft een grotere GPU, geavanceerde ray tracing en AI-upscaling genaamd PSRR

Sony deed vandaag de PlayStation 5 Pro uit de doeken. De Pro-versie van de PS5 verschijnt op 7 november en gaat 799,99 euro kosten.

Het bedrijf onthulde dit via een videopresentatie met Mark Cerny, die hoofdverantwoordelijk is voor de hardware van PlayStation, en een artikel op PlayStation Blog. De console komt zonder diskdrive, al kan hij wel uitgerust worden met de externe diskdrive die nu al te koop is. Deze diskdrive kost gemiddeld 120 euro. Daarnaast zit er geen standaard bij om de console op te plaatsen.

De PS5 Pro wordt wel geleverd met een SSD-schrijf van 2TB en een draadloze DualSense-controller. Ook Astro's Playroom staat standaard geïnstalleerd op de console, zoals het geval is bij alle PS5-modellen. Vanaf 26 september kan gereserveerd worden via de PlayStation Direct-winkel en diverse retailers.

De console lijkt erg op de huidige PlayStation 5-modellen, al zijn de drie zwarte 'strepen' in het midden nieuw. De lengte van de console is gelijk aan die van de oorspronkelijke PS5 en de breedte gelijk aan de huidige PS5-modellen. Naast dat men een diskdrive kan toevoegen aan de console, kan men ook de covers van de console vervangen zodra daar alternatieven voor beschikbaar komen.

De PlayStation 5 Pro leunt op drie verbeteringen ten opzichte van de huidige PS5-modellen: een grotere GPU, geavanceerde ray tracing en AI-upscaling genaamd PSSR. De grotere GPU zorgt volgens Sony voor 45 procent snellere rendering van gameplay, waardoor de ervaring "veel vloeiender" aanvoelt. De geavanceerde ray tracing zorgt er voor dat er dubbel zoveel en soms driedubbel zo snel lichtstralen getoond kunnen worden. PSRR, wat staat voor PlayStation Spectral Super Resolution, is een AI-gedreven opschalingstechnologie wat scherpere beeldkwaliteit op moet leveren.

Een van de belangrijkste verbeteringen dat dit alles op zou leveren, is dat gamers minder vaak hoeven te kiezen tussen de zogeheten Performance- en Fidelity-modi, of dat de verschillen tussen deze twee modi in ieder geval kleiner worden.

De PlayStation 5 Pro moet zowel bestaande als nieuwe games verbeteren door ze met een hogere framerate en meer details uit te rusten. Zo werden eerder uitgekomen games als Spider-Man 2, Ratchet and Clank: Rift Apart, The Last of Us: Part 2, Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7 en Hogwarts Legacy getoond.

Daarbij kunnen meer dan 8500 PlayStation 4-games gebruikmaken van 'PS5 Pro Game Boost', waardoor de prestaties van deze games gestabiliseerd of verbeterd worden. Games die gratis updates ontvangen voor de PS5 Pro krijgen een 'PS5 Pro Enhanced'-label in de PlayStation Store.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Battle for Brooklyn-uitbreiding voor The Division 2 nu verkrijgbaar
PU.nl
Nieuws

Battle for Brooklyn-uitbreiding voor The Division 2 nu verkrijgbaar

Inclusief nieuwe wapens en skills, en speelt zich gedurende het najaar af

De Battle for Brooklyn-dlc voor Tom Clancy's The Division 2 is vandaag uitgekomen.

Sinds vanochtend is de game offline voor onderhoud, en die zou elk moment - mogelijk zelfs wanneer je dit leest - voorbij kunnen zijn. De Battle for Brooklyn-uitbreiding speelt zich in het najaar af, waarbij spelers door plekken als Brooklyn Heights en Dumbo trekken om daar allerlei nieuwe uitdagingen voorgeschoteld te krijgen.

Spelers nemen het op tegen Rikers en Cleaners die vanuit Manhattan over de rivier zijn gestoken. Vijanden hebben nu 'Purple Flame', een nieuw type wapen. Ook nieuw is een aangepaste Smart Cover-skill met nieuwe offensieve en defensieve varianten, alsmede een Catalyst-masker die bonussen geeft wanneer schade wordt uitgedeeld. De uitbreiding kan zowel alleen als in co-op doorlopen worden.

De uitbreiding kost 15 euro. Meer informatie over de uitbreiding en de bijbehorende gratis Crossroads-upgrade is via de officiële website te vinden, en hieronder is de launchtrailer te zien. The Division 2 is verkrijgbaar op PlayStation 4, Xbox One (en PS5 en Xbox Series-consoles via backward compatibility) en pc. Ubisoft werkt ondertussen aan The Division 3, al is daar nog niets over bekend.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Check de launchtrailer van Elden Ring Nightreign
PU.nl
Nieuws

Check de launchtrailer van Elden Ring Nightreign

De game komt aanstaande vrijdag uit voor pc, PlayStation en Xbox

Fromsoftware en Bandai Namco hebben de launchtrailer van het later deze week te verschijnen Elden Ring Nightreign uitgebracht.

De actievolle trailer duurt bijna 2 minuten en kan hieronder worden bekeken. De PU-review van de game volgt overigens zeer spoedig.

In Elden Ring Nightreign kunnen spelers met z’n drieën op avontuur gaan – of desgewenst alleen – en verkent men Limveld, een verdraaide versie van Limgrave. In dit nieuwe en tegelijk herkenbare gebied moet men drie in-game dagen zien te overleven tussen de vele vijanden en gevaarlijke bazen, waarna men de Nightlord mag proberen te verslaan en krachtige items ontvangt die bij de volgende sessie helpen.

Elden Ring Nightreign bevat in totaal acht verschillende Nightfarers - oftewel speelbare klassen - om uit te kiezen. In de netwerktest eerder dit jaar waren Wylder, Guardian, Recluse en Duchess speelbaar. Inmiddels zijn ook Ironeye, Revenant, Executor en Raider onthuld.

Elden Ring Nightreign is vanaf aanstaande vrijdag verkrijgbaar op pc, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S en Xbox One. De basiseditie van het spel kost 39,99 euro. Onlangs werd gemeld dat FromSoftware ergens na release van de game mogelijk de optie om de game met z'n tweeën te doorlopen toevoegt.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!