PlayStation Plus Collection stopt, zo claim je de gratis games
Gamer.nl
Nieuws

PlayStation Plus Collection stopt, zo claim je de gratis games

Op 9 mei verdwijnt de Collection

De PlayStation Plus Collection stopt op 9 mei, waardoor dit de laatste kans is voor spelers om te profiteren van de twintig gratis games in de collectie. Zo claim je ze op de PlayStation 5.

Wat is de PlayStation Plus Collectie?

De PlayStation Plus Collection is een selectie van twintig populaire en goed beoordeelde PlayStation 4-games voor PS5-gebruikers met een actief PS Plus-abonnement. Het is bedoeld om nieuwe PlayStation 5-bezitters kennis te laten maken met een aantal goede games van de vorige generatie consoles, waarvan sommige een gratis PlayStation 5-update ondersteunen.

Welke games zitten er in de PlayStation Plus Collectie?

De games zijn door Sony geselecteerd als cadeau voor PlayStation Plus-leden. De games in de collectie betreffen:

• Batman: Arkham Knight

• Battlefield 1

• Bloodborne

• Call of Duty: Black Ops 3 (Zombie Chronicles Edition)

• Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

• Days Gone

• Detroit: Become Human

• Fallout 4

• Final Fantasy 15

• God of War

• Infamous Second Son

• Monster Hunter World

• Mortal Kombat X

• Ratchet and Clank

• Resident Evil 7: Biohazard

• The Last Guardian

• The Last of Us Remastered

• Uncharted 4: A Thief’s End

• Until Dawn

Eerder was ook Persona 5 onderdeel van de lijst, maar die werd in mei 2022 verwijderd. De game dook recent wel op in Europa.

©GMRimport

Hoe claim je de games?

Claimen van de games in de PlayStation Plus Collection is vrij eenvoudig. Hieronder vind je een kort stappenplan om je op weg te helpen.

Stap 1: Zorg ervoor dat je een actief PS Plus-abonnement hebt

Voordat je de games in de PlayStation Plus Collection kunt claimen, moet je een actief PlayStation Plus-abonnement hebben. Als je nog geen abonnement hebt, kun je die afsluiten via de PlayStation Store op je PS5 of op de website van PlayStation.

Stap 2: Ga naar het PS5-hoofdmenu

Ga naar het hoofdmenu op je PS5 en navigeer naar de sectie ‘PlayStation Plus’. Hier vind je de beschikbare games in de PlayStation Plus Collection. In het hoofdmenu scrol je naar links totdat je het PlayStation Plus-blok ziet.

©GMRimport

Stap 3: Claim de games

Onder Verken zie je de PlayStation Plus Collection staan. Selecteer de games die je wilt claimen en klik op ‘toevoegen aan bibliotheek. Je hoeft de games dus niet allemaal te downloaden, dat kan later in de bibliotheek.

©GMRimport

Zodra je de games hebt geclaimd kun je ze blijven spelen zolang je nog PlayStation Plus lid bent, ook nadat ze verdwijnen op 9 mei. Wanneer je je PlayStation Plus-abonnement dan beëindigt zullen de games wel ontoegankelijk worden.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Deze Switch-games ontvangen gratis Switch 2-upgrades
Gamer.nl
Nieuws

Deze Switch-games ontvangen gratis Switch 2-upgrades

Super Mario Odyssey, Captain Toad, Arms en meer

Nintendo heeft een overzicht gepubliceerd van hun Switch-games die op Nintendo Switch 2 een gratis upgrade ontvangen.

Het was al bekend dat diverse Switch-games een betaalde upgrade op Switch 2 krijgen. Afhankelijk van de hoeveelheid nieuwe content gaat dat 10 tot 20 euro kosten. Denk aan games als Zelda: Breath of the Wild en Tears of the Kingdoms, Kirby en de Vergeten Wereld en Super Mario Party Jamboree.

Diverse games van Nintendo zelf ontvangen op Switch 2 echter ook gratis upgrades. Deze moeten de prestaties van de game op Switch 2 verbeteren, of bevatten daardoor ondersteuning voor Switch 2-features zoals GameShare. De precieze inhoud van de upgrade verschilt per game. Hier is een overzicht van de games die gratis upgrades ontvangen te vinden. Het gaat om de volgende spellen:

  • Arms

  • Captain Toad: Treasure Tracker

  • Super Mario Odyssey

  • Super Mario 3D World + Bowser's Fury

  • Clubhouse Games

  • The Legend of Zelda: Link's Awakening

  • The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom

  • Game Builder Garage

  • New Super Mario Bros. U Deluxe

  • Pokémon Scarlet en Violet

  • Big Brain Academy: Brain vs. Brain

De Nintendo Switch 2 komt wereldwijd op 5 juni uit en gaat 469,99 euro kosten, al komt er ook een versie van de console voor 509,99 euro beschikbaar waar een digitale code voor Mario Kart World bij zit. De reserveringen zijn in Nederland al enige tijd geopend - houd pre-order-mogelijkheden hier in de gaten.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Legion-uitbreiding voor Eve Online komt op 27 mei uit
Gamer.nl
Nieuws

Legion-uitbreiding voor Eve Online komt op 27 mei uit

En Eve Vanguard komt in de zomer van 2026

Ontwikkelaar CCP Games heeft aangekondigd dat de volgende uitbreiding voor de MMO Eve Online, Legion genaamd, vanaf 27 mei beschikbaar is.

Dat deed het bedrijf middels een trailer, die hieronder te bekijken is. De uitbreiding voegt zogenaamde Freelance Jobs toe, waarmee spelers die zelf een in-game bedrijf hebben opgezet bepaalde klussen beschikbaar kunnen stellen. Andere spelers kunnen die vervolgens uitvoeren voor dat bedrijf om hun reputatie vast te stellen. 

Ook worden er twee nieuwe warships toegevoegd aan het spel - de Babaroga en Sarathiel - en met nieuwe sovereignty updates krijgen spelers meer manieren om hun terreinen te ontdekken en grondstoffen beter te controleren. 

CCP Games kondigde ook aan dat het gelimiteerd pre-alpha access event Nemesis op 16 september van dit jaar begint, voordat Eve Vanguard in early access gaat. Vanguard betreft een first-person shooter-titel in het Eve-universum die in de zomer van 2026 uit moet komen.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!