Releasedatum PS5-versie Indiana Jones and the Great Circle gelekt
PU.nl
Nieuws

Releasedatum PS5-versie Indiana Jones and the Great Circle gelekt

De game zou op 17 april uitkomen, een Premium Edition zou twee dagen eerder toegang geven

De releasedatum van de PlayStation 5-versie van Indiana Jones and the Great Circle is gelekt: de game verschijnt waarschijnlijk op 17 april voor de Sony-console.

Het was al bekend dat het spel ergens aankomend voorjaar naar PlayStation 5 zou komen en er werd onlangs nog een leeftijdsclassificering uitgedeeld, wat al deed vermoeden dat de releasedatum snel zou volgen.

Volgens de uiterst betrouwbare insider Billbil-kun komt de PS5-versie op 17 april uit. Er zou daarbij een standaard editie voor 79,99 euro beschikbaar komen, alsmede een Premium Edition voor 109,99 euro. Met die Ppremium Edition zouden mensen al vanaf 15 april met de game aan de slag kunnen. Beide versies zouden fysiek zijn. Hoewel dit nog geen officiële bevestiging is, heeft Billbil-kun er tot nu toe nooit naast gezeten.

Indiana Jones and the Great Circle heeft een eerstepersoonsperspectief, al wisselt de camera soms naar de derde persoon - bijvoorbeeld tijdens tussenfilmpjes of wanneer Indiana Jones klimt. Het uiterlijk van het hoofdpersonage is gebaseerd op een jonge Harrison Ford, terwijl de stem wordt ingesproken door Troy Baker.

Het verhaal van de game speelt zich af tussen de films Raiders of the Lost Ark en The Last Crusade. Wanneer Indiana Jones in Marshall College op een inbreker in de vorm van een gigantische man stuit die een relikwie steelt, reist de avonturier af naar Vaticaanstad om meer te weten te komen. Andere locaties die spelers bezoeken, zijn onder andere Egypte en de Himalaya.

Sander Hölsgens beloonde de game met een 9 in de Gamer.nl-review: "Indiana Jones and the Great Circle is een fantastisch avontuur. De verhaalvertelling is uitstekend, de regie strak en de gameplay verrassend leuk. Dit is precies wat Xbox nodig heeft: een ijzersterke singleplayergame met een eigen identiteit."

Indiana Jones and the Great Circle verscheen afgelopen december al op Xbox Series-consoles, pc en via Game Pass.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Meerdere nieuwe Warhammer 40K-games aangekondigd
PU.nl
Nieuws

Meerdere nieuwe Warhammer 40K-games aangekondigd

Waaronder rereleases van Dawn of War en Space Marine

Tijdens een livestream gisteren werden er meerdere nieuwe Warhammer 40,000-games uit de doeken gedaan.

Zo komt er in de loop van dit jaar een Definitive Edition van de in 2004 verschenen real-time strategiegame Warhammer 40,000: Dawn of War uit op Steam en GOG. Hierin zitten ook de drie uitbreidingen Winter Assault, Dark Crusade en Soulstorm. In totaal biedt het pakket spelers vier campagnes, negen legers en meer dan tweehonderd maps. Ook kan de game in 4K weergegeven worden, en is er een geoptimaliseerde HUD voor breedbeeldschermen. Alle mods zijn compatibel met de Definitive Edition.

Watch on YouTube

De eerste Warhammer 40,000: Space Marine-game keert ook terug in een zogeheten Master Crafted Edition. Deze nieuwe versie van de in 2011 verschenen game voegt 4K-graphics, moderne besturing en verbeterde audio toe, en bevat alle eerder verschenen dlc. De game komt op 10 juni uit voor pc, Xbox Series X en S en Game Pass.

Watch on YouTube

Over Space Marine gesproken: het tweede deel ontvangt op 26 juni de Siege Mode-update. In deze modus moeten spelers golven aan Tyranid en Chaos doorstaan en zo lang mogelijk zien te overleven. De game is beschikbaar op PS5, Xbox Series-consoles en pc.

Watch on YouTube

Ook werd Warhammer 40,000: Boltgun 2 aangekondigd, een vervolg op de in 2023 verschenen retroshooter van Auroch Digital. Er zijn nog maar weinig details bekend, behalve dat het spel zich meteen na het eerste deel afspeelt en wederom ouderwetste shooteractie gaat bieden, gegoten in een singleplayercampagne. Spelers zullen nieuwe locaties kunnen bezoeken - waaronder een jungle - en natuurlijk nieuwe vijanden kunnen afknallen met nieuwe wapens. De game moet ergens in 2026 naar PlayStation 5, Xbox Series X en S en pc komen.

Watch on YouTube

Daarnaast kunnen pc-gamers via Steam nu gratis Warhammer 40,000: Boltgun - Words of Vengeance downloaden. Het gaat om een nieuwe versie van Boltgun waarin spelers zo snel mogelijk woorden die op het scherm verschijnen moeten proberen de typen om het spel te doorlopen, vergelijkbaar met verschillende typgames die in de jaren tachtig en negentig van vorige eeuw soms uitkwamen.

Watch on YouTube

Ontwikkelaar Owlcat werkt aan Warhammer 40,000: Dark Heresy, een narratieve tactische rpg rondom de Noctis Aeterna en het mysterie van de Tyrant Star. Spelers zullen diverse metgezellen leiden in een "wanhopige strijd tegen ketterij en corruptie". Spelers kunnen turn-based gevechten verwachten, alsmede volledig ingesproken stemmen en keuzes die grote invloed hebben op het verloop van het spel. De game lijkt daarbij inspiratie op te doen uit Owlcats eigen Warhammer 40,000: Rogue Trader. De game komt op een nog onbekend moment uit op pc (Steam, Epic Games Store, GOG), Xbox Series-consoles en PlayStation 5.

Watch on YouTube

Over Rogue Trader gesproken: Owlcat heeft aangekondigd dat Lex Imperialis, de tweede uitbreiding voor die game, op 24 juni verschijnt. De uitbreiding introduceert een nieuwe factie genaamd Adeptus Arbites, en Solomorne Anthar als een nieuwe metgezel. Het verhaal moet zo;n vijftien uur beslaan.

Watch on YouTube

Genoeg op komst voor Warhammer 40K-fans dus. De complete livestream met nog meer aankondigingen en informatie valt hieronder te zien.

Watch on YouTube

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Gerucht: PlayStation zendt in juni mogelijk toch wel State of Play uit
PU.nl
Nieuws

Gerucht: PlayStation zendt in juni mogelijk toch wel State of Play uit

Geeft Sony ons een nog fijnere Gamezomer?

Sony PlayStation zou aankomende maand mogelijk toch wel een nieuwe State of Play uitzenden.

Gisteren viel nog te lezen dat Sony mogelijk pas in september weer een presentatie met aankomende PlayStation-games in het verschiet heeft. Dit claimden diverse betrouwbare insiders.

Giant Bomb-journalist Jeff Grubb heeft nu in een aflevering van Game Mess Mornings gemeld dat er inderdaad geen plannen zijn voor een livestream in mei. "Dat komt omdat er iets gaat gebeuren in juni. Wordt het een Showcase? Dat denk ik niet."

In plaats daarvan zou Sony volgende maand een State of Play uitzenden. Grubb waarschuwt wel dat hij dit nog niet zeker weet. Hij baseert het gerucht op het feit dat het erg lastig is om informatie rondom PlayStation in juni te verkrijgen. "Dat doet mij vermoeden dat ze iets verbergen."

Hoe dan ook is op moment van schrijven nog geen aankomende PlayStation Showcase of State of Play bevestigd. De vorige State of Play werd afgelopen februari gehouden, al verscheen er onlangs nog wel een speciale editie die geheel om Borderlands 4 draaide. Wel zijn er enkele releasedatum van grote first-party-releases op PlayStation bekend. Zo komt Death Stranding 2: On the Beach op 26 juni uit en staat Ghost of Yotei op 2 oktober gepland.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!