Sony annuleerde nieuwe IP van Santa Monica Studio
PU.nl
Nieuws

Sony annuleerde nieuwe IP van Santa Monica Studio

Ook een game van een Europese studio ging op het hakblok

Voormalige Sony Interactive Entertainment-baas Shuhei Yoshida blikte onlangs terug op het moment dat hij twee games die in ontwikkeling waren bij PlayStation moest annuleren, waaronder een compleet nieuw spel van God of War-ontwikkelaar Santa Monica Studio.

Dat deed hij in een recente aflevering van de My Perfect Console-podcast (via VGC). Hij legde daarin uit dat er twee games in ontwikkeling waren waar Sony al 25 miljoen dollar per game in had geïnvesteerd. Het ging daarbij in ieder geval om een spel van Santa Monica Studio - de makers van de moderne God of War-games - en een ander spel van een niet bij naam genoemde Europese studio.

"Een van de games werd ontwikkeld door Santa Monica Studio", aldus Yoshida. "Niet een God of War-game, maar een nieuwe IP. Het had een ongelooflijk concept en erg interessante gameplayideeën. Werknemers van Santa Monica Studio zijn erg, erg goed in het creëren van kwaliteitsproducten."

Hij vervolgde: "We hebben het project voor vele jaren ondersteund, maar na 25 miljoen dollar opgemaakt te hebben lieten ze weten dat ze moesten stoppen met de ontwikkeling. Ik weet niet precies de reden meer - het team kon waarschijnlijk niet de kern van de game vinden. Het had een geweldig concept, een geweldig idee, maar de gameplay kwam niet helemaal uit de verf."

Volgens Yoshida is het bij bedrijven als PlayStation vaak geen groot probleem om een game te annuleren, omdat veel studio's constant aan concepten werken die geschrapt worden wanneer het toch niet helemaal naar wens verloopt. Toch was het annuleren van een game waar al 25 miljoen dollar in was gestoken minder vanzelfsprekend.

"Ik heb veel games (in een vroeg stadium) geannuleerd. Niemand weet van de meeste van deze titels af, omdat we vroeg in het traject de ontwikkeling stopzetten. We proberen een nieuw idee, we maken een prototype. Als het goed is, gaan we door, en als het niet goed is, pakken we het anders aan of stoppen we helemaal. Dus een annulering vroeg in het ontwikkeltraject kost ons niet veel."

Hij vervolgde: "Maar de game (van Santa Monica Studios) boekte progressie en had een veelbelovende visie, en de ontwikkeling ging maar door. Na het spenderen van 25 miljoen dollar was dit een erg moeilijk besluit. In dit geval besloot Santa Monica Studio zelf dat het beter was om de ontwikkeling stop te zetten."

Over de andere geannuleerde game: "Een andere game van hetzelfde formaat kwam van een van de Europese studio's toen ik verantwoordelijk werd voor Worldwide Studios. Ik bekeek alle spellen die in ontwikkeling waren, en er kwamen veel geweldige projecten uit Europa, zoals London Studios, EyeToy en uiteindelijk PlayStation VR en Media Molecule. Guerrilla Games. Maar één game met een groot budget werkte minder goed. Dus dat was ook een grote annulering. Al is 25 miljoen dollar tegenwoordig geen unieke situatie meer. Er zijn veel grotere annuleringen."

Eerder dit jaar bleek nog dat Sony twee games - niet gerelateerd aan de bovenstaande projecten - had geannuleerd. Het ging om een liveservicegame binnen de God of War-franchise ontwikkeld door Bluepoint Games, en een andere liveservicegame van Days Gone-ontwikkelaar Bend Studio.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!

Aanbevolen voor jou