Specificaties van nieuwe PlayStation-handheld mogelijk gelekt
De handheld zou een AMD-apu bevatten op basis van gfx13-architectuur en 16GB aan Lpddr5x-geheugen
De specificaties van een nog onaangekondigde nieuwe PlayStation-handheld zijn mogelijk gelekt.
Er gaan al een tijdlang geruchten dat Sony aan een handheld werkt die naast de PlayStation 6 moet verschijnen en op zijn minst PlayStation 5-games moet kunnen afspelen. AMD zou de chips van beide apparaten ontwikkelen. In april kwam hardwareleaker KeplerL2 al met de info dat de handheld niet zo krachtig wordt als de PS5, maar wel PS5-games af kan spelen in een langere resolutie en framerate.
Nu heeft diezelfde insider specifieke specificaties van de mogelijke handheld gedeeld. Hij meldt daarbij dat de handheld een AMD-apu krijgt op basis van gfx13-architectuur en 16GB aan Lpddr5x-geheugen bevat. De geheugenbandbreedte zou ongeveer een derde beslaan van wat de PS5 heeft, maar dit zou deels gecompenseerd worden met 4MB aan L2-cache.
KeplerL2 deelt die info als reactie op gameforum NeoGAF op een video waarin wordt geclaimd dat de PS5 en PS5 Pro een 'low power mode' krijgen, iets dat mogelijk kan wijzen op de komst van een handheld. Digital Foundry heeft de mogelijke specificaties in ieder geval al geanalyseerd en schrijft dat KeplerL2 erg betrouwbaar is als het aankomt op AMD-technologie.
Voor de duidelijkheid: de handheld zou consolegames gekocht door PlayStation-gamers lokaal moeten kunnen afspelen. Dit in tegenstelling tot de huidige PlayStation Portal, die consolegames via streaming afspeelt.