Square Enix-werknemers tonen interesse in Final Fantasy 6-remake
PU.nl
Nieuws

Square Enix-werknemers tonen interesse in Final Fantasy 6-remake

De brand manager van Final Fantasy legt uit waarom dat een grote uitdaging is

Werknemers van Square Enix zouden graag aan een remake van Final Fantasy 6 werken.

Dat meldde brand manager en Final Fantasy 7 Remake-producent Yoshinori Kitasi tijdens een rondetafelgesprek om het vijfendertigste jubileumjaar van de franchise te vieren. Genki_JPN vertaalde een gedeelte van dit gesprek.

"Ik denk dat Final Fantasy 6 Remake moeilijk zou zijn. Final Fantasy 7 Remake is nog niet af, dus ik kan er nog niet over nadenken. Maar er zijn veel Final Fantasy 6-fans binnen het bedrijf, en ze vragen mij vaak wanneer we (een remake van) 6 gaan maken."

Final Fantasy-bedenker Hironobu Sakaguchi was ook aanwezig tijdens het gesprek. Volgens hem is het maken van een remake van Final Fantasy 6 zo'n uitdaging omdat het origineel uit pixels in plaats van polygonen bestaat - het zou dus meer werk kosten om er een 3D-game van te maken. Ondanks dat vroeg hij aan Kitasu: "Kun je het niet wat sneller uitbrengen?", waarna Kitasu moest lachen.

Final Fantasy 6 verscheen oorspronkelijk in 1994 op de SNES en werd in 1999 ook op PlayStation uitgebracht. In 2006 verscheen een versie voor de Game Boy Advance. Onlangs maakte de game ook deel uit van de Final Fantasy Pixel Remaster-collectie.

Later deze week komt het nieuwste deel in de reeks, Final Fantasy 16 uit. Square Enix werkt ook aan het tweede deel van Final Fantasy 7 Remake, genaamd Rebirth. De game komt in 2024 uit op twee disks - onlangs werd er een nieuwe trailer van getoond. Journalist Jeff Grubb speculeerde eerder deze maand dat er achter de schermen ook aan een remake van Final Fantasy 9 wordt gewerkt, al is dat vooralsnog niet bevestigd.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Kojima verzamelt game-ideeën op usb-stick voor na zijn dood
PU.nl
Nieuws

Kojima verzamelt game-ideeën op usb-stick voor na zijn dood

'Misschien kunnen ze bij Kojima Productions dingen blijven maken als ik er niet meer ben'

Death Stranding- en Metal Gear-bedenker Hideo Kojima heeft aangegeven ideeën voor toekomstige games op een usb-stick te verzamelen en aan zijn assistent te hebben gegeven. Op die manier gaan deze ideeën niet verloren wanneer de ontwikkelaar komt te overlijden.

Dat liet hij weten in een interview met Edge Magazine (via VGC). De 61-jarige ontwikkelaar en oprichter van Kojima Productions blikt daarin terug op de afgelopen jaren. Zo werd hij zeer ziek tijdens de coronapandemie en moest hij ook een oogoperatie ondergaan. "Daarvoor besefte ik mij nooit dat ik oud was, snap je? Ik voelde mij gewoon niet oud, dus ik dacht dat ik nog tot mijn dood creatief kon blijven."

Hij vervolgt: "Maar toen werd ik ziek en kon ik niets meer creëren. Ik zag ook veel mensen om mij heen sterven en daar werd ik mee geconfronteerd. Ik ben natuurlijk opgeknapt, maar ik vraag mij nu wel af hoeveel jaren ik nog heb om games of films te maken. Misschien nog tien jaar?"

Kojima laat echter niets aan het lot over: "Ik heb een usb-stick met al mijn ideeën aan mijn persoonlijke assistent gegeven, een beetje als een soort testament. Misschien kunnen ze bij Kojima Productions dingen blijven maken als ik er niet meer ben. Dat is mijn grootste angst: wat gebeurt er met de studio als ik er niet meer ben? Ik wil niet dat ze alleen maar werken aan bestaande IP."

Kojima laat weten dat hij door zijn nieuwe perspectief op het leven andere prioriteiten heeft gekregen. Zo had hij altijd de droom om een film te regisseren, maar hebben filmregisseurs Guillermo del Toro en Nicolas Winding Refn hem er van overtuigd om het bij games te houden. Daarbij heeft hij besloten de aankomende spionagethriller Physint te ontwikkelen omdat veel fans graag werk van de ontwikkelaar willen zien dat op de Metal Gear-franchise lijkt.

Voordat het zover is, komt op 26 juni eerst Death Stranding 2: On the Beach uit voor PlayStation 5. Ook werd Kojima aan horrorgame OD.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Future Games Show Summer Showcase vindt op 7 juni om 22:00 uur plaats
PU.nl
Nieuws

Future Games Show Summer Showcase vindt op 7 juni om 22:00 uur plaats

Een dag na de Summer Game Fest Kick-Off-liveshow

De nieuwe Future Games Show Summer Showcase wordt op 7 juni om 22:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden.

Dat heeft Future Media aangekondigd. De datum van de uitzending werd eerder dit jaar al bekendgemaakt, maar nu is ook de starttijd bekend. De livestream kan onder andere via YouTube en Twitch worden bekeken.

De Future Games Show Summer Showcase wordt gepresenteerd door Laura Bailey (die Abby Anderson in The Last of Us: Part 2 speelde) en Matthew Mercer (onder andere bekend van de rol van Vincent Valentine in Final Fantasy 7 Rebirth). Kijkers kunnen meer dan veertig aankomende games verwachten. Mafia: The Old Country, Directive 8020 en Crisol: Theater of Idols zijn al bevestigd. Meteen na de livestream wordt Future Games Show Live uitgezonden, waarin nog meer trailers en interviews worden vertoond.

Een dag eerder, op 6 juni, wordt de Summer Game Fest Kick-Off-liveshow uitgezonden, en op zondag 8 juni volgt de Xbox Games Showcase.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!