Ubisoft stelt meerdere onaangekondigde games uit
Het bedrijf heeft hoge verwachtingen voor de komende jaren
Ubisoft heeft meerdere games die het nog niet officieel heeft aangekondigd intern uitgesteld.
Dat liet het bedrijf weten bij het bekendmaken van de fiscale kwartaalcijfers. Hoewel de uitgever niet aangaf om welke games het gaat, liet het wel weten dat het "enkele van onze grootste producties" zijn. Door deze games uit te stellen, "creëren we de beste voorwaarden voor succes", zo meent Ubisoft. Het bedrijf zag namelijk uiteindelijk ook voordeel in het eerdere uitstel van Assassin's Creed Shadows.
Door het uitstel van aankomende games verwacht het bedrijf in het fiscale jaar 2026-2027 (van 1 april 2026 tot en met 31 maart 2027) en het fiscale jaar 2027-2028 (van 1 april 2027 tot en met 31 maart 2028) "significante content binnen onze grootste merken" uit te brengen.
Er gaan al geruime tijd geruchten over meer Assassin's Creed-games en Far Cry-games. Het is dan ook aannemelijk dat sommige van deze uitgestelde spellen onder deze IP vallen. Het bedrijf hintte er daarnaast naar dat de uitgestelde games mogelijk ook onder de Rainbow Six-, The Division- en Ghost Recon-franchises kunnen vallen.
Tijdens het bekendmaken van de kwartaalcijfers liet Ubisoft weten dat het sinds september 2022 in totaal ongeveer drieduizend mensen heeft ontslagen. Het bedrijf gaf aan dat er meer ontslagen zullen volgen - de komende twee jaar wil het bedrijf daarmee 110 miljoen dollar uitsparen.
Ubisoft heeft geen verkoopcijfers van hun meest recente grote release - Assassin's Creed Shadows - naar buiten gebracht, maar liet wel weten dat de game "stevige activiteit- en betrokkenheidcijfers" behaalde. Zowel de AC- als Rainbow Six-franchises behaalden voor het vierde achtereenvolgende jaar ongeveer dertig miljoen actieve spelers. Far Cry staat op twintig miljoen actieve spelers per jaar.
Afgelopen maart bleek al dat Ubisoft en Tencent een nieuwe dochteronderneming hebben opgericht waarin de Assassin's Creed-, Rainbow Six- en Far Cry-franchises in onder worden gebracht. Ontwikkelteams uit Montreal, Quebec, Sherbrooke, Barcelona, Saguenay en Sofia die aan de Rainbow Six-, Assassin's Creed- en Far Cry-franchises werken maken ook onderdeel uit van deze dochteronderneming.
Ubisoft heeft vandaag overigens ook aangekondigd dat de remake van Prince of Persia: The Sands of Time ergens voor april 2026 uitkomt. Lees daar meer over in dit nieuwtje.