Bioware: 'Dragon Age 4 zit middenin productie'
Gamer.nl
Nieuws

Bioware: 'Dragon Age 4 zit middenin productie'

Bioware heeft een update gegeven over de ontwikkeling van Dragon Age 4 en een nieuwe Mass Effect. Eerstgenoemde game zit "middenin de productie".

Dat meldde general manager Gary McKay in een blogpost. "Met de nieuwe Dragon Age zitten we middenin productie, wat een geweldig gevoel is." Hij vervolgt: "We richten ons nu op het uitbouwen van onze visie: ongelooflijke omgevingen, diepgaande personages, sterke gameplay, geschreven materiaal dat een impact maakt, emotionele filmpjes - en veel meer."

Een releasedatum is er nog altijd niet. Vorige week meldde journalist Jeff Grubb wel dat de game niet voor eind 2023 uitkomt, maar dit is niet door EA en Bioware zelf bevestigd. Later dit jaar is Bioware van plan om meer blogs en andere content rondom Dragon Age uit te brengen.

Verder laat Bioware weten nu ook aan de nieuwe Mass Effect te werken. "Het team wordt geleid door Mike Gamble en bestaat uit ervaren ontwikkelaars en nieuwe getalenteerde mensen. Ze maken prototypes voor nieuwe ideeën en ervaringen. AAA-games voor next-gen hebben veel tijd nodig om gemaakt te worden en we weten dat onze fans ze sneller willen hebben. Maar onze prioriteit is kwaliteit, en het heeft tijd nodig dat te bereiken."

Tot slot wordt in de blogpost gemeld dat Christian Daily, die sinds 2018 bij Bioware heeft gewerkt, vertrokken is. Hij werkte aan de nieuwe Dragon Age.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nederlandse ontwikkelaar Rusty Lake viert jubileum met gratis game
Gamer.nl
Nieuws

Nederlandse ontwikkelaar Rusty Lake viert jubileum met gratis game

The Mr. Rabbit Magic Show

De uit Amsterdam afkomstige gameontwikkelaar Rusty Lake bestaat tien jaar. De studio viert dit onder andere met een gratis game die nu beschikbaar is.

De ontwikkelaar staat bekend om hun macabere puzzelgames die zich afspelen in het Rusty Lake-universum. Deze spellen combineren point-and-click-gameplay met escape-room-achtige puzzels. Hoewel de verschillende spellen allemaal los te spelen zijn, loopt er ook een rode draad door de games. Er zijn achttien games uitgebracht, waarbij sommige betaald en andere spellen weer gratis zijn.

Om te vieren dat Rusty Lake tien jaar bestaat, heeft de ontwikkelaar nu een nieuwe gratis game uitgebracht, genaamd The Mr. Rabbit Magic Show. Het gaat om een "korte maar mysterieuze" game. Daarbij wordt er in het spel gehint naar de volgende grote game van de ontwikkelaar, genaamd Servant of the Lake. The Mr. Rabbit Magic Show kan gratis gedownload worden via iOS, Android, Steam en Itch.io. Daarbij is er op verschillende digitale winkels een uitverkoop van Rusty Lake-games gaande.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games
Gamer.nl
Nieuws

Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games

De hardwareverkoop blijft echter wel dalen

De gamedivisie van Microsoft heeft het afgelopen kwartaal een stijging in omzet gezien. De omzet van hardwareverkoop blijft wel nog altijd dalen.

Het bedrijf maakte de kwartaalcijfers van het derde fiscale kwartaal van 2025 bekend. Daaruit blijkt dat Microsoft 70,1 miljard dollar aan omzet heeft gedraaid in dat kwartaal, wat voor een netto-opbrengst van 25,8 miljard dollar zorgde. Dat betreft een groei van respectievelijk 13 en 18 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Deze groei is vooral te danken aan de cloud- en Office-producten van Microsoft, maar ook de Xbox-divisie heeft succes geboekt: de omzet van de gamesafdeling is met 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Binnen die divisie is Xbox-content en services, waar Xbox-games en Game Pass onder vallen, met 8 procent gestegen. Dit mede dankzij spellen als Call of Duty, Minecraft en Avowed. Ook Game Pass-abonnees zijn gestegen, al werden er geen precieze cijfers genoemd.

De cijfers rondom Xbox-hardware zijn echter wederom gedaald - ditmaal met 6 procent. Al enkele jaren daalt de verkoopt van Xbox-consoles, en daar lijkt vooralsnog geen verandering in te zijn gekomen. Op zich is dat ook niet heel gek, aangezien Microsofts huidige strategie betekent dat Xbox-games op steeds meer verschillende manieren aangeboden worden - ook op concurrerende consoles zoals de PlayStation 5.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!