Citizen Sleeper komt op 5 mei uit, verschijnt ook op Game Pass
Gamer.nl
Nieuws

Citizen Sleeper komt op 5 mei uit, verschijnt ook op Game Pass

De rpg Citizen Sleeper komt op 5 mei uit en verschijnt dan ook meteen op Xbox Game Pass.

Dat heeft ontwikkelaar Jump Over the Age, bekend van het spel In Other Waters, aangekondigd. Het spel verschijnt op 5 mei op Xbox Series X en S, Xbox One, Steam, GOG, Epic Games Store, Humble en Nintendo Switch.

In Citizen Sleeper kruipen spelers in de huid van een ontsnapte werkcyborg in een dystopische toekomst, ergens aan de rand van een intergalactische samenleving. Spelers verkennen een ruimtestation, kunnen uitgebreide dialogen houden en levelen. 

Citizen Sleeper werd vorig jaar aangekondigd als Project Sidereal. De vorige game van de ontwikkelaar, In Other Waters, scoorde een 7 op Gamer: "In Other Waters is niet voor iedereen. De spelelementen zijn bewust omslachtig en het ontrafelen van de mysterieuze spelwereld vergt veel lezen. Dat gezegd hebbende: een boek kan met muziek en sfeer niet doen wat In Other Waters wél doet."

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Muisbesturing ook in Switch 2-hoofdmenu beschikbaar
Gamer.nl
Nieuws

Muisbesturing ook in Switch 2-hoofdmenu beschikbaar

Scroll door je games en instellingen met de Joy-Cons

De muisfunctionaliteiten van de nieuwe Joy-Cons voor de Nintendo Switch 2 zijn ook te gebruiken in het hoofdmenu van de aankomende console.

Nintendo deelde een filmpje in de Nintendo Today-app waarin het bedrijf dat bevestigt. Te zien is hoe een muisaanwijzer over het thuisscherm glijdt. Zoals eerder al werd bevestigd ziet dat thuisscherm er nagenoeg hetzelfde uit als die van de huidige Switch. De video in kwestie kan hieronder worden bekeken.

De muisfunctionaliteiten van de Switch 2 Joy-Cons houden in dat spelers de controllers op een platte ondergrond kunnen plaatsen om ze vervolgens als een computermuis te gebruiken. In diverse games, zoals Metroid Prime 4: Beyond en Civilization 7, kan dit gebruikt worden om de game te besturen. Nintendo komt zelf ook met een game die helemaal om de muisfunctionaliteiten draait, genaamd Drag X Drive.

De Nintendo Switch 2 komt wereldwijd op 5 juni uit en gaat 469,99 euro kosten, al komt er ook een versie van de console voor 509,99 euro beschikbaar waar een digitale code voor Mario Kart World bij zit. De reserveringen in Nederland zijn al enige tijd geopend - houd pre-order-mogelijkheden hier in de gaten.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Consoleversie The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered heeft prestatieproblemen
Gamer.nl
Nieuws

Consoleversie The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered heeft prestatieproblemen

Hoe langer je de game speelt, des te groter de problemen worden

The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered blijkt op consoles te kampen met serieuze prestatieproblemen.

Nadat er steeds meer berichten online verschenen van gefrustreerde spelers, is Digital Foundry op onderzoek uitgegaan. Zij kunnen bevestigen dat er inderdaad problemen zijn: hoe langer men Oblivion Remastered op console speelt in een lopende speelsessie, des te slechter de prestaties van de game worden.

Het komt er op neer dat wanneer men de game opstart en speelt, prestatieproblemen steeds veelvuldiger optreden. De framerate gaat steeds verder omlaag en er vinden meet crashes plaats. Hoe langer de speelsessie duurt, des te vaker de problemen voorkomen. Het maakt daarbij niet uit op welke console wordt gespeeld: de problemen lijken zich voor te doen op alle spelcomputers, van de Xbox Series S tot de PlayStation 5 Pro.

Bethesda heeft op moment van schrijven nog niet gereageerd op de situatie. Fans hopen dan ook dat het bedrijf spoedig met een patch komt. De pc-versie van de game lijkt de bovenstaande problemen niet te ervaren.

Ondanks de problemen lijken veel mensen zich te vermaken met Oblivion Remastered. Ook Sander Hölsgens schreef in zijn artikel het volgende: "Voor mij is Oblivion Remastered precies waar ik nu behoefte aan heb. De afgelopen tien jaar start ik regelmatig The Elder Scrolls Online op, in afwachting van de echte opvolger van Skyrim. Oblivion Remastered neemt dat stokje per direct over – en is ook veel meer dan een zoethoudertje. Dit is speelbare gamegeschiedenis."

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!