Elden Ring-spelers stierven in totaal 9 miljard keer
Gamer.nl
Nieuws

Elden Ring-spelers stierven in totaal 9 miljard keer

Bandai Namco heeft ter ere van het eenjarige jubileum van Elden Ring een overzicht met spelersstatistieken gedeeld.

De statistieken worden gedeeld via de officiële website van de uitgever. Uit de cijfers blijkt dat alle Elden Ring-spelers bij elkaar in totaal meer dan negen miljard keer zijn doodgegaan. 69 procent van die sterfgevallen werd veroorzaakt door vijanden en npc's, veertien procent door een val van grote hoogte, vijftien procent door statuseffecten en slechts twee procent door toedoen van andere spelers.

Malenia, Blade of Miquella is de eindbaas waar spelers de meeste pogingen voor hebben gedaan. In totaal gingen ze 329 miljoen keer de strijd met haar aan. Margit, The Fell Omen, de eerste grote verplichte eindbaas in het spel, is in totaal 281 miljoen keer bevochten. De Tree Sentinel in Limgrave (277 miljoen), Radagon of the Golden Order (148 miljoen) en Starscourage Radahn (139 miljoen) maken de top 5 compleet.

Spelers hebben in totaal meer dan een miljard summons ingeroepen. Rock Sling, Crystal Torrent, Glintstone Pebble, Greatblade Phalanx en Rotten Breath zijn de meest gebruikte spreuken. Tot slot zijn Blessing of the Erdtree, Bestial Sling, Golden Vow, The Flame of Frenzy en Bestial Vitality de meest verkregen incantations.

Elden Ring kwam in februari 2022 uit op PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, Xbox One en pc. Het spel is ontwikkeld door FromSoftware, de studio achter soulslikes zoals Dark Souls en Bloodborne. In totaal is het spel al zo'n twintig miljoen keer verscheept. Op de Game Awards van 2022 werd Elden Ring uitgeroepen tot de game van het jaar.

Marcel Vroegrijk gaf de game een 9,5 op Gamer.nl. "Elden Ring leent een heleboel van Dark Souls en een beetje van Bloodborne en Sekiro. Met de blauwdrukken van die games in handen is FromSoftware gaan bouwen en bouwen. Het resultaat is een gigantisch goede openwereldgame die zowel qua schaal als detail een onvergetelijke indruk achterlaat, maar daardoor ook afschrikt."

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Nederlandse ontwikkelaar Rusty Lake viert jubileum met gratis game
Gamer.nl
Nieuws

Nederlandse ontwikkelaar Rusty Lake viert jubileum met gratis game

The Mr. Rabbit Magic Show

De uit Amsterdam afkomstige gameontwikkelaar Rusty Lake bestaat tien jaar. De studio viert dit onder andere met een gratis game die nu beschikbaar is.

De ontwikkelaar staat bekend om hun macabere puzzelgames die zich afspelen in het Rusty Lake-universum. Deze spellen combineren point-and-click-gameplay met escape-room-achtige puzzels. Hoewel de verschillende spellen allemaal los te spelen zijn, loopt er ook een rode draad door de games. Er zijn achttien games uitgebracht, waarbij sommige betaald en andere spellen weer gratis zijn.

Om te vieren dat Rusty Lake tien jaar bestaat, heeft de ontwikkelaar nu een nieuwe gratis game uitgebracht, genaamd The Mr. Rabbit Magic Show. Het gaat om een "korte maar mysterieuze" game. Daarbij wordt er in het spel gehint naar de volgende grote game van de ontwikkelaar, genaamd Servant of the Lake. The Mr. Rabbit Magic Show kan gratis gedownload worden via iOS, Android, Steam en Itch.io. Daarbij is er op verschillende digitale winkels een uitverkoop van Rusty Lake-games gaande.

Watch on YouTube
Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games
Gamer.nl
Nieuws

Microsoft zag afgelopen kwartaal een stijging in omzet van games

De hardwareverkoop blijft echter wel dalen

De gamedivisie van Microsoft heeft het afgelopen kwartaal een stijging in omzet gezien. De omzet van hardwareverkoop blijft wel nog altijd dalen.

Het bedrijf maakte de kwartaalcijfers van het derde fiscale kwartaal van 2025 bekend. Daaruit blijkt dat Microsoft 70,1 miljard dollar aan omzet heeft gedraaid in dat kwartaal, wat voor een netto-opbrengst van 25,8 miljard dollar zorgde. Dat betreft een groei van respectievelijk 13 en 18 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

Deze groei is vooral te danken aan de cloud- en Office-producten van Microsoft, maar ook de Xbox-divisie heeft succes geboekt: de omzet van de gamesafdeling is met 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Binnen die divisie is Xbox-content en services, waar Xbox-games en Game Pass onder vallen, met acht procent gestegen. Dit mede dankzij spellen als Call of Duty, Minecraft en Avowed. Ook Game Pass-abonnees zijn gestegen, al werden er geen precieze cijfers genoemd.

De cijfers rondom Xbox-hardware zijn echter wederom gedaald - ditmaal met zes procent. Al enkele jaren daalt de verkoopt van Xbox-consoles, en daar lijkt vooralsnog geen verandering in te zijn gekomen. Op zich is dat ook niet heel gek, aangezien Microsofts huidige strategie betekent dat Xbox-games op steeds meer verschillende manieren aangeboden worden - ook op concurrerende consoles zoals de PlayStation 5.

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!