Sega verwijdert in mei vier klassieke Sonic-games
Gamer.nl
Nieuws

Sega verwijdert in mei vier klassieke Sonic-games

Op 20 mei worden vier klassieke Sonic the Hedgehog-platformers verwijderd uit digitale winkels.

Dat laat Sega weten. Het gaat om Sonic the Hedgehog 1, 2, Sonic 3 & Knuckles en Sonic CD. Vanaf dat moment kunnen de games niet meer individueel worden aangeschaft in digitale winkels, bijvoorbeeld op de Xbox Store of Steam.

Dit is geen toeval: op 23 juni brengt Sega Sonic Origins uit, waarin remasters van bovengenoemde spellen worden gebundeld. Daarin zijn de games zowel in klassieke vorm als in breedbeeld speelbaar. Sega laat niet weten waarom de oude versies van deze games offline gehaald moeten worden.

De oude versies van een aantal van deze platformers blijven wel op andere manieren speelbaar op Nintendo Switch. Zo staat Sonic the Hedgehog 2 op de Mega Drive-app voor Nintendo Switch Online abonnees en zijn Sonic 1 en 2 speelbaar via Sega Ages.

Sonic Origins komt op 23 juni uit op Steam, Epic Games Store, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X en S, Xbox One en Nintendo Switch.

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Volledige Final Fantasy 7 Remake-trilogie mogelijk naar Switch 2
Gamer.nl
Nieuws

Volledige Final Fantasy 7 Remake-trilogie mogelijk naar Switch 2

Square Enix lijkt daar in een nieuwe video naar te hinten

De komst van Final Fantasy 7 Remake op Nintendo Switch 2 is al bevestigd, maar Square Enix lijkt te hinten naar de mogelijkheid dat ook de twee andere delen in de remaketrilogie uiteindelijk naar Nintendo's nieuwe console komen.

De komst van Final Fantasy 7 Remake, het eerste deel in de remaketrilogie, naar Switch 2 werd vorige maand bevestigd. In een nieuwe Creator's Voice-video geüpload door Nintendo wordt regisseur Naoki Hamaguchi aan het woord gelaten.

Opvallend daarbij is dat hij in de video regelmatig naar de complete remaketrilogie refereert in plaats van alleen de eerste game. Zo meldt hij wanneer er over de specificaties van de Switch 2 wordt gepraat dat hij het gevoel heeft dat de console "genoeg kracht heeft om de Final Fantasy 7 Remake-reeks te draaien". Verderop in de video vertelt hij dat het voor het eerst is dat hij een game voor een Nintendo-systeem ontwikkelt, en zegt hij: "En dan is het ook nog eens de Final Fantasy 7 Remake-reeks, terwijl het origineel mij de kans gaf om een carrière in de game-industrie op te bouwen. Het voelt als het lot."

Hoewel Hamaguchi lijkt te hinten naar de komst van alle drie de Final Fantasy 7 Remake-delen naar Switch 2, is vooralsnog alleen het eerste deel bevestigd. Op PlayStation 5 is ook vervolg Final Fantasy 7 Rebirth uit, en Square Enix liet begin dit jaar weten dat het verhaal van het slotstuk in ieder geval af is.

Watch on YouTube

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!
▼ Volgende artikel
Foto's van Xbox-handheld voor pc-games van Asus gelekt
Gamer.nl
Nieuws

Foto's van Xbox-handheld voor pc-games van Asus gelekt

Ook zijn er foto's van de Asus ROG Ally 2 te vinden

Er zijn foto's gelekt van de aankomende pc-handheld van Asus die Xbox-branding heeft.

Eerder dit jaar werd geclaimd dat Microsoft de handen ineen heeft geslagen met Asus voor 'Project Kennan', zoals de handheld die dit jaar schijnbaar moet verschijnen intern wordt genoemd. De handheld zou "een universele bibliotheek aan pc-games afspelen". Begin april plaatste Asus vervolgens een teaser voor wat waarschijnlijk de handheld betreft.

Er zijn nu foto's gelekt van deze handheld (via Videocardz). Het apparaat wordt in de Verenigde Staten door de FCC van een certificatie voorzien, en daar komen de foto's vandaan. Op de foto's zijn twee verschillende handhelds te zien, en het gaat daarbij waarschijnlijk om de pc-handheld in samenwerking met Xbox en de Asus ROG Ally 2. Beide apparaten lijken op het eerste gezicht erg op elkaar, maar de zwarte handheld heeft een 'X' op de bovenste linkerknop zitten.

Hoewel de pc-handheld in samenwerking met Xbox nog altijd niet officieel is bevestigd, lijkt het duidelijk dat het in feite om een ROG Ally 2 in een Xbox-jasje gaat die pc-games afspeelt. Nagenoeg alle moderne Xbox-games komen immers ook op pc uit. Naar verwachting wordt de handheld ergens de komende maanden - mogelijk tijdens de nieuwe Xbox Games Showcase op 8 juni - onthuld.

Volgens eerdere geruchten maakt de handheld deel uit van Microsofts plan om Xbox en Windows dichter naar elkaar toe te trekken - wat volgens geruchten ook de bedoeling zou zijn met de volgende Xbox-console. Het bedrijf zou dan ook aan een Xbox-user interface werken waarmee Xbox en Windows worden gecombineerd. Daarbij zou deze pc-handheld vooral een tussenfase zijn - het is bekend dat Xbox aan een eigen handheld werkt. Het bedrijf gaf al aan dat deze nog enkele jaren op zich laat wachten - de laatste geruchten spreken van 2027.

View post on X

Aanbevolen voor jou

Reacties

Login of maak een account en praat mee!